כלל מערכי השיעורים מתקיימים בשפה האנגלית בלבד, במטרה להכשיר את תלמידי המכינה לבחינות הקבלה, אשר יתנהלו באנגלית, וכן לכל אורך הלימודים באוניברסיטאות השונות אשר יתקיימו באנגלית.

הלימודים הם באנגלית בלבד. המטרה היא להכשיר את תלמידי המכינה לבחינות קבלה שיתנהלו בשפה האנגלית וללימודים באוניברסיטה בחו"ל שיתנהלו גם הם באנגלית , ולכן הצורך שכל הלימודים במכינה יתנהלו באנגלית וזאת בכדי לשפר את רמת האנגלית של התלמיד .
כן. מספר יחידות הבגרות הנדרשות באנגלית הוא לפחות 4 יח"ל.
כלל מקצועות הליבה המדעיים, כלומר:
ביולוגיה (ביולוגיה של התא וגנטיקה), כימיה כללית, כימיה אורגנית, אנטומיה, פיזיקה ומתמטיקה, וכן חשיבה קוגניטיבית .
בהחלט לא. למעשה, מרבית התלמידים מגיעים הנה ללא רקע שכזה כלל. הלימודים במכינה מקיפים את כל הידע הדרוש מבסיסו ועד להגעה לרמה הנדרשת. עם זאת, רקע שכזה (תיכוני, קדם אקדמי או אחר) בהחלט יהווה יתרון על יתר התלמידים – פער שמצטמצם עוד במהלך חודש הלימודים הראשון במכינה.
תנאי הקבלה הם תעודת בגרות מלאה וכן מעבר ראיון קבלה קצר עם הנהלת הצוות האקדמי של המכללה .
במחזור אוקטובר ופברואר, שהם קורסים של כחצי שנה ישנם כ 400 שעות לימוד אקדמיות. במחזור מאי שאורך כשלושה חודשים יש כ 250 שעות לימוד אקדמיות.
כמובן. בממוצע, על כל שעת הרצאה נדרשות בין שעתיים לשלוש שעות לימוד עצמי בבית לצורך הכנת שיעורי בית שניתנים לאחר כל יום שיעור, הכנה לבחנים ומבחנים, הכנת פרזנטציות וסמינרים .
לרוב, ימי הלימודים הם ראשון, שלישי וחמישי. כיתת בוקר מתקיימת בין השעות 09:00 - 14:00 , כיתת ערב מתקיימת בין השעות 15:00 - 20:00 .
דרך המכינה ניתן להתקבל ל 46 אוניברסיטאות לרפואה באירופה ( ללימודי רפואה כללית , רפואת שיניים , ווטרינריה , פיזיותרפיה – המעניקות תכניות בשפה האנגלית ) מתוך 12 מדינות באיחוד האירופי : איטליה , הונגריה , צ'כיה , פולין , סלובקיה , ליטא , לטביה , קרואטיה , קפריסין , רומניה , בולגריה , מולדובה , אוקראינה , בלארוס
תל אביב מדיקל קולג' מכינה לבחינות הקבלה בכל אוניברסיטה אפשרית לרפואה באירופה המלמדת בשפה האנגלית, כך שבמידה והתלמידים מסיימים את המכינה בהצלחה הם יוכלו לעבור כל מבחן קבלה באירופה.

נוסף על כך ישנן מספר אוניברסיטאות באירופה שמקבלות את בוגרי המכינה על סמך התעודה מהמכינה, המהווה פטור ממבחן קבלה או כאסמכתא לרקע לימודי מדעי קודם מספק לצורך עמידה בתנאי הקבלה , והתלמיד מתקבל על סמך תעודה זו. **עדכון אחרון נכון למועמדים שניגשו לשנת הלימודים 2019/2020 . לכל אוניברסיטה שמורה הזכות לעדכן את תנאי הקבלה ולכן מומלץ להתעדכן ישירות מול האוניברסיטה הרלוונטית בשנת הלימודים האקדמית אליה תרצו להגיש מועמדות.
בהחלט. מטרת המכינה היא לדמות את רמת וסגנון הלימודים כפי שאכן מתנהלים באוניברסיטאות השונות לרפואה, וזהו בהחלט דגש מרכזי המייחד ומבדל את המכינה שלנו, שאינה מתרכזת רק במעבר בחינות הקבלה.
סגל המרצים במכינה מורכב ממרצים מומחים בתחום ההוראה שאותו הם מלמדים. לדוגמה, המרצים שלנו לכימיה הנם מרצים מהפקולטה לכימיה באוניברסיטת בר-אילן, המרצים לביולוגיה הינם מרצים מהפקולטה לביולוגיה במכון ויצמן, והמרצה לפיזיקה הנו מרצה מהפקולטה להנדסה במכללת רופין .
מאז הקמתה של תכנית המכינה בשנת 2007 עברו את המכינה מעל ל 1000 תלמידים, מתוכם כ- 98% התקבלו לאוניברסיטאות לרפואה באירופה.