לימודי רפואה בצ'כיה: המכינה לרפואה של תל אביב מדיקל קולג' תכין אותך בצורה ממוקדת וייסודית למעבר בחינות הקבלה בכל אוניברסיטה

לימודי רפואה בצ'כיה – תשתיות מודרניות בבתי הספר לרפואה, מוסדות מבוקשים, שעומדים בתקני האיחוד האירופי – לימודי רפואה בצ'כיה הם אופציה שכדאי להכיר.

האוניברסיטאות הרפואיות של הרפובליקה הצ'כית הם בעלי מוניטין בינלאומי בזכות התכניות בשפה האנגלית בתחומי הרפואה ורפואת השיניים. תואר ברפואה, או רפואת שיניים מאחת האוניברסיטאות הצ'כיות מוכר ומוערך בכל רחבי האיחוד האירופי, בישראל ובשאר העולם.

לימודי הרפואה בצ'כיה, יעניקו לכם השכלה רפואית במוסדות בעלי היסטוריה של מצוינות ופקולטות המשתמשות בטכנולוגיה חדישה.

לסטודנטים המגיעים מרחבי העולם, האוניברסיטאות הרפואיות של הרפובליקה הצ'כית מציעות מגוון של אפשרויות ואמנם לימודי הרפואה בצ´כיה הם לא עניין זול, אולם תנאי הקבלה הנוחים הופכים את חלום לימודי הרפואה לממשי ואפשרי.

איך מכללת תל אביב מדיקל קולג' יכולה לעזור לך להתקבל ללימודי רפואה בצ'כיה כבר השנה?

אנו כאן כדי לעזור לך להתחיל את התואר ברפואה באוניברסיטה המתאימה ביותר עבורך בצ'כיה מבין 8 אוניברסיטאות , להכין אותך לבחינות הקבלה, ולהפוך את הליך הכניסה לפשוט ככל האפשר.

במכללת תל אביב מדיקל קולג', אנו מבטיחים את קבלתך ללימודי רפואה במגוון אוניברסיטאות בצ'כיה , לצד ליווי מלא במעבר שלך לכל אוניברסיטה שתבחר.

המטרה העיקרית שלנו היא לקדם את ההצלחה האקדמית שלך .

גלו עוד על יתרונות המכינה המקיפה ביותר ללימודי רפואה בחו"ל של תל אביב מדיקל קולג'!

תופתעו לשמוע איך תכנית המכינה לרפואה שלנו יכולה להוביל אותכם ליעד במהירות, במקצועיות, וביותר קלות משחשבתם.

אנחנו כאן כדי לעזור לך בכל שלבי ההרשמה לאוניברסיטאות, ולהבטיח את מקומך ללמוד את התואר באנגלית ברפואה או רפואת שיניים בצ'כיה ולחיות בעיר תוססת ומרתקת.

אל תסתפקו במילה שלנו – צפו עכשיו בסרטוני ההמלצה שקיבלנו וראו מה הבוגרים שלנו אומרים על המכינה של תל אביב מדיקל קולג' . כיצד זה עזר להם להתקבל ולהצליח באוניברסיטאות המובילות לרפואה באירופה.

רוצים להרגיש איך זה ללמוד במכינה ? צפו בהרצאות לדוגמא

רוצים לשמוע עוד? יש לכם שאלות נוספות ? צרו קשר עכשיו לתיאום פגישת ייעוץ אישית ללא עלות , או בקרו בעמוד שאלות נפוצות

 • 8 האוניברסיטאות לרפואה בצ'כיה לסטודנטים זרים ממוקמות בערים שונות במדינה, בהן:
 • – אוניברסיטת צ'ארלס בפראג בשלוש פקולטות שונות (ראו פירוט בדף האוניברסיטה).
 • – האוניברסיטה לרפואה באוסטרבה
 • – אוניברסיטת צ'ארלס בהרדץ קרלובה .
 • – אוניברסיטת מסריק בברנו.
 • – אוניברסיטת צ'ארלס בפילזן.
 • – אניברסיטת פאלאצקי באולמוץ.

אוניברסיטת מסריק בברנו היא האוניברסיטה היחידה המציעה גם לימודי וטרינריה בצ'כיה באנגלית. בהתאם לאוניברסיטה ולעיר שתבחרו ללמוד בה, הוצאות המחיה יהיו בין 1000 יורו ל 1500 יורו לחודש ויכסו את עלויות המגורים, ספרי הלימוד, האוכל והתחבורה.

על הרפובליקה הצ'כית בקצרה

צ'כיה חברה באיחוד האירופי ובנאט"ו ומאז השיגה עצמאות ב -1993, הרפובליקה הצ'כית הפכה ליעד תיירות פפולרי. גובלת בגרמניה, אוסטריה, פולין וסלובקיה, המדינה מושפעת מתרבויות שונות.

פראג היא הבירה והמרכז הכלכלי של הרפובליקה הצ'כית. מחוץ לפראג, הרפובליקה הצ'כית מציעה מגוון של אפשרויות אטרקטיביות עבור סטודנטים מרחבי העולם, כמו עיירות האוניברסיטה ברנו ופילזן – גם בהן יש קהילות סטודנטים גדולות ומשפיעות ואפשרויות רבות לשעות הפנאי.

בעיני ישראלים רבים  צ'כיה נחשבת לאחת מידידותיה הגדולות של ישראל באירופה והיא יעד מועדף על סטודנטים ישראלים רבים, הבוחרים בלימודי רפואה בצ'כיה באנגלית, מה שאומר שהקליטה וההתאקלמות יעברו בקלות ועם הרבה תמיכה – אם תרצו. מרבית הקהילה היהודית של המדינה מרוכזת בפראג והיא מונה כ – 3000 חברים ומפעילה מוסדות ציבור שונים המשרתים את הקהילה, כולל מסעדות כשרות. בערים רבות נוספות ברחבי צ'כיה, תמצאו גם קהילות יהודיות, בתי חבד ובתי כנסת.

כאמצעי תחבורה בינעירונית, מומלץ לבחור ברכבת – צ'כיה מרושתת בפסי רכבת לאורכה ולרוחבה. אפשר לנסוע גם באוטובוסים, או לבחור בטיסה פנים-ארצית. מומלץ לתכנן מבעוד מועד את הנסיעה בעזרת האתרים www.cd.cz או וwww.vlakbus.cz המפרטים את לוחות הזמנים במדינה וגם את המחירים ואורך הנסיעה.  בתוך הערים תוכלו לנוע באמצעים מגוונים: חשמליות, אוטובוסים, אופניים או ברגל.

 • צ'כיה תומכת בסטודנטים מבחינה כלכלית ותסבסד עבורכם אוכל, לינה, תחבורה ציבורית ואירועי תרבות.
 • המטבע הנהוג בצ'כיה הוא הקרונה הצ'כית. דולר אמריקאי אחד שווה לכ – 22 קרונה
 • צ'כיה מחולקת ל13 מחוזות ועיר בירה אחת
 • המחוזות נחלקים ל-2 חבלי ארץ עיקריים – ממערב בוהמיה ומורביה במזרח.
 • התחבורה הציבורית בצ'כיה זולה יחסית וזמינה בתדירות גבוהה כמעט בכל חלקי המדינה.
 • נמלי תעופה קטנים וגדולים פזורים גם הם בערים רבות ברחבי המדינה

תנאי קבלה

כדי להתקבל ללימודי רפואה בצ'כיה, יש להציג תעודת בגרות מלאה ולעבור מבחנים בכתב ובעל פה במקצועות: כימיה, פיזיקה וביולוגיה.

מידע נוסף תמצאו בפירוט לפי האוניברסיטה

 • אנו ממליצים על המכינה לרפואה בחו"ל של תל אביב מדיקל קולג', לצורך הכנה למבחני הקבלה ולהכנה כללית לקראת לימודי רפואה באנגלית בצ'כיה. קראו כאן עוד על המכינה