לימודי רפואה בסלובקיה באוניברסיטת ספאריק בקושיצ'ה: מכינה לרפואה בתל אביב מדיקל קולג' הכנה ממוקדת לבחינות הקבלה והצלחה באוניברסיטה

אוניברסיטת פאבל ג'וזף ספריק בקושיצ'ה נוסדה בשנת 1657. הפקולטה לרפואה במתכונתה הנוכחית נוסדה בשנת 1948. בתחילה כשלוחה של אוניברסיטת סלובקיה ומאז שנת 1959 כאוניברסיטה עצמאית. בשנת 1992 החלו לימודי הרפואה באנגלית ומשכו אליהם סטודנטים מ-40 מדינות שונות, בניהם, כמובן, סטודנטים רבים מישראל. הפקולטה לרפואה מורכבת מכ-60 יחידות, כולל מחלקות, מקומות עבודה ניסיוניים ומתקנים מיוחדים. באוניברסיטה לומדים למעלה מ-7,500 סטודנטים. בפקולטה לרפואה לומדים כ-1,600 סטודנטים, מתוכם כ-250 סטודנטים בינלאומיים (עשרות ישראלים, וכן סטודנטים מארה"ב, קנדה, יפן ומדינות שונות באירופה). הפקולטה לרפואה פועלת בשיתוף עם בית החולים הציבורי הצמוד אליה, מה שמקל על הסטודנטים בנגישות ובהגעה לבית החולים, שם מתקיים חלק נרחב מההכשרה הרפואית.

האוניברסיטה מספקת השכלה גבוהה המבוססת על הממצאים המדעיים החדשים ביותר בהקשר בינלאומי רחב ופועלת בשיתוף פעולה אינטנסיבי עם מוסדות אקדמיים ברחבי העולם.

את הפרקטיקום של השנה השישית – יכולים הסטודנטים לעשות בבתי החולים בישראל. כמו כן ניתן לעשות בבתי החולים בארץ את הסטאז' שלאחר בחינות ההסמכה (או בבית החולים של האוניברסיטה – עפ"י בחירת הסטודנט).

איך מכללת תל אביב מדיקל קולג' יכולה לעזור לך להתקבל ללימודי רפואה בסלובקיה כבר השנה?

אנו כאן כדי לעזור לך להתחיל את התואר ברפואה באוניברסיטה המתאימה ביותר עבורך בסלובקיה, להכין אותך לבחינות הקבלה, ולהפוך את הליך הכניסה לפשוט ככל האפשר.

במכללת תל אביב מדיקל קולג', אנו מבטיחים את קבלתך ללימודי רפואה במגוון אוניברסיטאות בסלובקיה , לצד ליווי מלא במעבר שלך לכל אוניברסיטה שתבחר.

המטרה העיקרית שלנו היא לקדם את ההצלחה האקדמית שלך ומוכנותך לבחינות הקבלה. .

גלו עוד על יתרונות המכינה המקיפה ביותר ללימודי רפואה בחו"ל של תל אביב מדיקל קולג'!

תופתעו לשמוע איך תכנית המכינה לרפואה שלנו יכולה להוביל אותכם ליעד במהירות, במקצועיות, וביותר קלות משחשבתם.

אנחנו כאן כדי לעזור לך בכל שלבי ההרשמה לאוניברסיטאות, ולהבטיח את מקומך ללמוד את התואר באנגלית ברפואה או רפואת שיניים בסלובקיה ולחיות בעיר תוססת ומרתקת.

אל תסתפקו במילה שלנו – צפו עכשיו בסרטוני ההמלצה שקיבלנו וראו מה הבוגרים שלנו אומרים על המכינה של תל אביב מדיקל קולג' . כיצד זה עזר להם להתקבל ולהצליח באוניברסיטאות המובילות לרפואה באירופה.

רוצים להרגיש איך זה ללמוד במכינה ? צפו בהרצאות לדוגמא

רוצים לשמוע עוד? יש לכם שאלות נוספות ? צרו קשר עכשיו לתיאום פגישת ייעוץ אישית ללא עלות , או בקרו בעמוד שאלות נפוצות

תכנית לימודים באנגלית

התכנית נוסדה בשנת 1992 וכיום לומדים בה כ-250 סטודנטים. התעודות המונפקות על ידי האוניברסיטה מוכרות על ידי מספר רב של מדינות בעולם, כגון ישראל, מדינות האיחוד האירופי וארצות הברית, ומאפשרות להתקדם ולעבוד במדינות אלה.

מסלול לימודים

מסלול הלימודים אורך 6 שנים.

התואר מתחלק לשנים ראשונות בהן לומדים ידע תיאורטי ופרה-קליני, ובהמשך במסגרת הכשרה מעשית – אבחון וטיפול בבית החולים של האוניברסיטה. בין הנושאים שילמדו: אנטומיה, ביולוגיה, כימיה, פיזיקה, היסטולוגיה, סבבים במחלקות בתי החולים ועוד.

מבנה שנת הלימודים

השנה האקדמית מתחילה באמצע ספטמבר ומסתיימת עד לתאריך ה-30 בספטמבר של השנה הקלנדרית הבאה, והיא מחולקת לשני סמסטרים. תקופות המבחנים, כמו בישראל, מתקיימות בחורף – בחודשים ינואר-פברואר, ובקיץ, בחודשים יוני-יולי.

אוניברסיטת פאבל ג'וזף ספאריק למדעי הרפואה בקצרה

  • אוניברסיטה נוסדה בשנת 1657. הפקולטה לרפואה נפתחה בשנת 1948.
  • בשנת 1992 החלו לימודי רפואה באנגליה, ומשכו סטודנטים מ -40 מדינות ברחבי העולם.
  • לומדים בה למעלה מ-7,500 סטודנטים.
  • בפקולטה לרפואה לומדים כ-1,500 סטודנטים.
  • הפקולטה ממוקמת ליד בית החולים האוניברסיטאי L. Pasteur.
  • מורכבת מ -60 יחידות, כולל מחלקות, מקומות עבודה ניסיוניים ומתקנים מיוחדים.

קושיצ'ה: עיר אקדמית גדולה

קושיצ'ה, היא בירת המחוז הדרומי של מזרח סלובקיה והעיר השנייה בגודלה בסלובקיה. העיר, נמצא בחלקה המזרחי של סלובקיה, בעמק נהר הורנד, מוקפת ברכס הרי צ'ירנה הורה מצפון, ובגבעות וולובסקה ורכי ממערב. בעיר מתגוררים כ-240,000 תושבים.

קושיצ'ה היא המרכז הכלכלי של מזרח סלובקיה ומייצרת כ-9% מהתל"ג הסלובקי. בעיר ישנו מפעל פלדה המעסיק כ-20,000 תושבים והוא המעיק הגדול ביותר בעיר ובסלובקיה כולה. קושיצ'ה ידועה בהיותה עיר אקדמית. היא רוויה בסטודנטים ובמוסדות אקדמיים חשובים ואף בבתי ספר רבים. לומדים בה למעלה מ-20 אלף סטודנטים. מרבית מוקדי העניין בעיר פזורים במרכז ההיסטורי שלה, בעיקר במדרחוב hlavna שבלב העיר העתיקה. תמצאו בו מבנים היסטוריים, ארמונות אלגנטיים וכיאה לרחוב הראשי של העיר הוא משובץ בחנויות, מסעדות ובתי קפה. בנוסף, תמצאו שם את קתדרלת סנט אליזבת, הכניסה הגדולה והמרשימה ביותר בסלובקיה. מן המגדל אשר מתנשא לגובה של 60 מטר ניתן לעשות תצפית על העיר. במדרחוב נמצא גם התיאטרון הממלכתי שנבנה בסוף המאה ה-19. כיאה למדינה שופעת בתרבות ובהיסטוריה, יש בה גם כמה מוזיאונים מוצלחים. מוזיאון מומלץ במאוד הוא מוזיאון מזרח סלובקיה (Vychodoslovenske muzeum) ששוכן במבנה מרשים ובו תצוגות על ההיסטוריה והטבע באזור. אסור להחמיץ את אוצר הזהב של קושיצ'ה, אוסף של למעלה מ-2,900 מטבעות זהב וכמה מדליות ושרשרת זהב אשר הוחבאו על ידי תושבי העיר במחצת השנייה של המאה ה-17 בעת כיבוש העיר והתגלו ב-1935. כתובת המוזיאון: Historická budova, Námestie Maratónu mieru 2 קניות בקושיצ'ה מומלץ לעשות ברחוב המרכזי Hlavna, יש בו את הכל מהכל – חנויות מקומיות ובוטיקים אופניים במחירים מצחיקים. אם תבחרו דווקא בקניונים עם רשתות אופנה בינלאומיות, בקצה רחוב hlavna נמצא הקניון .Auparkישנו קניון נוסף, אף גדול יותר, אבל במרחק נסיעה קצר מהעיר. בגזרת המסעדות, במרכז העיר ניתן למצוא את מרבית המסעדות הטובות. אחת האהובות והמבוקשות בעיר היא Med Malina המציעה אוכל סלובקי-פולני במסעדה נקיה ולא יקרה. המסעדה נמצאת במרכז העיר. המלצה נוספת היא לבית קפה מיוחד עם שוקולדים וגלידות בעבודת יד ובתוצרת בית. כתובת: Vrátna 395/4.

בשביל מי שמחפש את הצבע הירוק, כדאי להגיע אל הגן הבוטני שהוא הגדול ביותר בסלובקיה. יש בו למעלה מ-4,000 מיני צמחים, תצוגת פרפרים ופינת חי.

בעיר ישנה קהילה יהודית קטנה עם מספר בתי כנסת, אחד מהם הוא אף בית הכנסת הוותיק ביותר בסלובקיה.

כיאה לעיר מרכזית והשניה בגודלה במדינה, התחבורה הציבורית בה יעילה מאוד ויש בה גם שדה תעופה בינלאומי. לימודי רפואה בקושיצ'ה מאימים לסטודנטים המבקשים ללמוד בעיר פעילה ומרכזית, אך לא סואנת מידי, שמשלבת בין היסטוריה, תרבות, בילויים וטבע.

על העיר בקצרה
  • העיר השנייה בגודלה בסלובקיה וקרובה לגבולות הונגריה, אוקראינה ופולין.
  • נחשבת ל"עיר צעירים" בשל אוכלוסיית הסטודנטים הגדולה שבה.
  • מפעל הטבק מהמאה ה -19 הוא כיום מרכז תרבותי בעיר.
  • יש בה את המספר הגדול ביותר של מונומנטים היסטוריים מוגנים בסלובקיה.