לימודי רפואה בליטא באוניברסיטת קאונס: להתקבל ולהצליח עם המכינה לרפואה של תל אביב מדיקל קולג'

אוניברסיטת קאונס (קובנה) בליטא נוסדה בשנת 1919 והיא האוניברסיטה הגדולה ביותר במדינה. הפקולטה הרפואית הוקמה ב-1922 ובשנת 1998 קיבלה הפקולטה מעמד אוניברסיטאי משלה וכיום מוכרת בשם “האוניברסיטה הרפואית בקאונס”. בשנת 2010 התמזגה האוניברסיטה עם האקדמיה לוטרינריה. לומדים בה כ-7,000 סטודנטים. התארים מוכרים על ידי ארגון הבריאות העולמי והאוניברסיטה מוכרת על ידי ארגון הבריאות העולמי ועומדת בדרישות האקדמיות של האיחוד האירופי. האוניברסיטה החלה בלימודי רפואה באנגלית בשנת 1990 וכיום לומדים במסלול זה למעלה מ-500 סטודנטים בינלאומיים, כשרבע מהם ישראלים. הסטודנטים לרפואה מקבלים את הזדמנות הייחודית לרכוש מיומנויות מעשיות בבית החולים האוניברסיטאי, שהוא בית החולים הגדול ביותר במדינות הבלטיות ואחד מהגדולים באירופה –יש בו כ-1,300 רופאים ו-24,000 אחיות שבכל שנה מטפלים ב-78,000 חולים,  וכל זה בשיטות ובציוד המתקדמים ביותר. זהו גם המקום היחיד בליטא שבו מבצעים השתלות ריאה וניתוחי לב וריאות מסובכים, טיפולים מסוימים למחלות אונקולוגיות, כגון ברכיתרפיה. האוניברסיטה משתפת פעולה עם יותר מ-40 אוניברסיטאות באירופה, ארה"ב ואסיה. לאוניברסיטה שיתוף פעולה עם הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע וסטודנטים ישראלים יכולים להשלים את השנה השישית בבן גוריון (כאשר התואר עדיין ניתן מליטא).

איך מכללת תל אביב מדיקל קולג' יכולה לעזור לך להתקבל ללימודי רפואה בליטא כבר השנה?

אנו כאן כדי לעזור לך להתחיל את התואר ברפואה באוניברסיטה המתאימה ביותר עבורך בליטא, להכין אותך לבחינות הקבלה, ולהפוך את הליך הכניסה לפשוט ככל האפשר.

במכללת תל אביב מדיקל קולג', אנו מבטיחים את קבלתך ללימודי רפואה במגוון אוניברסיטאות באירופה , לצד ליווי מלא במעבר שלך לכל אוניברסיטה שתבחר.

המטרה העיקרית שלנו היא לקדם את ההצלחה האקדמית שלך ולהביא אתכם מוכנים באופן מקסימלי לבחינת הקבלה .

גלו עוד על יתרונות המכינה המקיפה ביותר ללימודי רפואה בחו"ל של תל אביב מדיקל קולג'!

תופתעו לשמוע איך תכנית המכינה לרפואה שלנו יכולה להוביל אותכם ליעד במהירות, במקצועיות, וביותר קלות משחשבתם.

אנחנו כאן כדי לעזור לך בכל שלבי ההרשמה לאוניברסיטאות, ולהבטיח את מקומך ללמוד את התואר באנגלית ברפואה או רפואת שיניים בליטא ולחיות בעיר תוססת ומרתקת.

אל תסתפקו במילה שלנו – צפו עכשיו בסרטוני ההמלצה שקיבלנו וראו מה הבוגרים שלנו אומרים על המכינה של תל אביב מדיקל קולג' . כיצד זה עזר להם להתקבל ולהצליח באוניברסיטאות המובילות לרפואה באירופה.

רוצים להרגיש איך זה ללמוד במכינה ? צפו בהרצאות לדוגמא

רוצים לשמוע עוד? יש לכם שאלות נוספות ? צרו קשר עכשיו לתיאום פגישת ייעוץ אישית ללא עלות , או בקרו בעמוד שאלות נפוצות

תכנית לימודים באנגלית

התכנית ללימודי רפואה באנגלית החלה לפעול בשנת 1990. לומדים בה למעלה מ-500 סטודנטים. התעודות שמונפקות על ידי האוניברסיטה מוכרות על ידי מספר רב של מדינות בעולם, כגון ישראל, מדינות האיחוד האירופי וארצות הברית, ומאפשרות להתקדם ולעבוד במדינות אלה.

מסלול לימודים

אורך מסלול הלימודים הוא 6 שנים בהיקף של 360 נקודות זכות.

בשנה הראשונה, הלימודים הינם בתחומי בסיסיים של הרפואה – אנטומיה, היסטולוגיה, גנטיקה, פיזיקה וכימיה וכן לימודי השפה הליטאית. מהשנה השניה עד הרביעית – הלימודים מבוססים על בעיות רפואיות, משלבים נושאים בסיסיים וקליניים וניתוח של מצבים קליניים אמיתיים. ידע ומיומנויות אלו מיושמים ומתפתחים במהלך השנים הרביעית עד השישית בפתרון בעיות קליניות באמצעות טיפול בחולים.  סטודנטים מקבלים את הידע התאורטי ברמה הגבוהה ביותר באמצעות הלמידה מבוססת הבעיה (PBL), שגורמת להם לנתח ולפתור בעיות, לבצע מחקר, לדון ולייצר תאוריות ופתרונות היפותטיים. הלימודים בשלב הקליני הינם בקבוצות קטנות של עד 10 סטודנטים.

מבנה שנת הלימודים

השנה האקדמית מתחילה ב-1 בספטמבר ומסתיימת עד לתאריך ה-30 באוגוסט של השנה הקלנדרית הבאה, והיא מחולקת לשני סמסטרים. תקופות המבחנים, כמו בישראל, מתקיימות בחורף – בחודשים ינואר-פברואר, ובקיץ, בחודשים יוני-יולי.

אוניברסיטת קובנה למדעי הרפואה בקצרה

 • הוקמה בשנת 1919.
 • הפקולטה לרפואה נוסדה בשנת 1922.
 • לומדים באוניברסיטה למעלה מ-7,000 סטודנטים.
 • החוג ללימודי רפואה באנגלית נפתח בשנת 1990 ולומדים בו מעל 500 סטודנטים.
 • האוניברסיטה מזוהה עם בית החולים Kauno Klinikos המונה כ-1,300 רופאים ומטפל ב-78,000 מקרים רפואיים בשנה.

קובנה: עיר סטודנטים מדהימה

קובנה היא העיר השנייה בגודלה בליטא, והיא שוכנת במפגש הנהרות ניימן ונריס. היא נוסדה בשנת 1030 ומרחקה מעיר הבירה וילנה הוא כ-100 ק"מ. בעיר מתגוררים כ-300,000 תושבים.

העיר היא בראש וראשונה מרכז לתעשייה, חינוך ומדע. מיקומה הגאוגרפי במרכז ליטא הופך אותה לצומת הדרכים הגדול ביותר במדינה. לעיר יש חשיבות רבה מבחינה לוגיסטית. העיר מחולקת אדמיניסטרטיבית ל-11 רבעים. בזכות יופייה ואתרים שונים בה העיר היא מוקד תיירותי חשוב. התחבורה הציבורית בעיר טובה ומבוססת על 16 קווי טרוליבוס, 49 קווי אוטובוס ורכבת המחברת את העיר לערים מרכזיות אחרות במדינה ובאירופה. בנוסף בעיר ישנו נמל תעופה בינלאומי.

העיר ידועה כעיר אקדמית ומשכילה, רבות הודות לאוכלוסיית הסטודנטים הגדולה שבה – יותר מ-50,000 סטודנטים לומדים בקובנה, מה שהופך אותה לעיר צעירה, מתקדמת ותוססת. מרכז קובנה תחומה על ידי שני מדרחובים: רחוב האורך 2 ק"מ –Laisvės Aleja (שדרת החירות), רחוב מרכזי בעיר, מעוטר בשורות של עצי טיליה ומבנים שהצבע האדום שולט בהם, והמשכו, רחוב וילניוס (Vilnius) המוביל אל החלק העתיק – העיר העתיקה קובנה. חלק מן האתרים הבולטים ביותר בקובנה כוללים את טירת קובנה, כנסיית ויטאואטס שהיא אחת מן הכנסיות העתיקות ביותר בליטא והעתיקה ביותר בקובנה, בזיליקת קתדרלת קובנה – המבנה הגותי הגדול ביותר בליטא כשפנים המבנה מעוצה בסגנון תקופת הבארוק המאוחרת ועוד. בעבר ולתקופה קצרה, קובנה הייתה עיר הבירה של האימפריה הליטאית.

לפיכך, ניתן עדיין לראות בעיר העתיקה את ארמון הנשיאות הישן, שהפך למוזיאון המוקדש לעצמאות ליטא. האתר המרכזי בעיר העתיקה הוא כיכר העירייה היפה, שניתן לראות בו את עיריית קובנה וכן מספר קתדרלות מרשימות. הפארק הלאומי אאוקסטייטיה שנמצא במרחק נסיעה קצר מקובה הוא איזור של יערות, אגמים ונהרות וכדאי מאוד להגיע אליו. אין בו תחבורה ציבורית והתנועה בו היא ברכב פרטי, אופניים או מוניות. יש בו שקט, שלווה ומקומות לפיקניק ולרגיעה. המטבח המקומי הוא כבד ונועד כדי לחמם. הוא מבוסס על בשר, פטריות, ירקות ותפוחי אדמה, כיאה למטבח מזרח אירופאי.

לימודי רפואה בקובנה מתאימים לסטודנטים המעניינים לצד לימודים ברמה גבוהה, לחוות עיר היסטורית ופעילה מלאה בסטודנטים צעירים מכל העולם.

על העיר בקצרה
 • העיר השניה בגודלה בליטא.
 • 300,000 תושבים.
 • חיי סטודנטים ענפים – בעיר למדים כ-50,000 סטודנטים.
 • עיר עתיקה יפייפיה ומושקעת.
 • מוזיאונים וגלריות מעניינים.
 • מרכזי קניות גדולים.