לימודי רפואה בהונגריה באוניברסיטת פץ': המכינה לרפואה של תל אביב מדיקל קולג' תכין אתכם לקבלה והצלחה באוניברסיטה

אוניברסיטת פץ' נוסדה בשנת 1367 והיא האוניברסיטה העתיקה ביותר בהונגריה. לומדים בה כ-20,000 סטודנטים ויש בה למעלה מ-2,000 אנשי סגל, ו-10 פקולטות, מה שהופך אותה לאחת הגדולות בהונגריה ולמרכז הידע של דרום טרנסדנוביה. מדי שנה מצטרפים ללימודי רפואה באוניברסיטה למעלה מ-4,000 סטודנטים בינלאומיים מ-66 מדינות שונות כדי לחוות וליהנות מהשכלה ברמה גבוהה בעיר תרבותית עשירה. האוניברסיטה היא חלק מרשת גדולה של מוסדות מחקר בינלאומיים, שותפויות והסכמים. לימודי רפואה באנגלית החלו באוניברסיטה לפני כ-30 שנה.

המרכז הקליני באוניברסיטה הוא אחד מספקי שירותי הבריאות הגדולים בהונגריה. עם 29 יחידות רפואיות וכמעט 3,000 אנשי צוות רפואי, המרכז מספק טיפולים רפואיים במשך כמה עשורים. מעבר לטיפול, הוא משחק תפקיד פעיל בהכשרה המעשית של הסטודנטים.

איך מכללת תל אביב מדיקל קולג' יכולה לעזור לך להתקבל ללימודי רפואה בהונגריה כבר השנה?

אנו כאן כדי לעזור לך להתחיל את התואר ברפואה באוניברסיטה המתאימה ביותר עבורך בהונגריה, להכין אותך לבחינות הקבלה, ולהפוך את הליך הכניסה לפשוט ככל האפשר.

במכללת תל אביב מדיקל קולג', אנו מבטיחים את קבלתך ללימודי רפואה במגוון אוניברסיטאות בהונגריה , לצד ליווי מלא במעבר שלך לכל אוניברסיטה שתבחר.

המטרה העיקרית שלנו היא לקדם את ההצלחה האקדמית שלך במוכנות ללימודי התואר ובמבחני הקבלה .

גלו עוד על יתרונות המכינה המקיפה ביותר ללימודי רפואה בחו"ל של תל אביב מדיקל קולג'!

תופתעו לשמוע איך תכנית המכינה לרפואה שלנו יכולה להוביל אותכם ליעד במהירות, במקצועיות, וביותר קלות משחשבתם.

אנחנו כאן כדי לעזור לך בכל שלבי ההרשמה לאוניברסיטאות, ולהבטיח את מקומך ללמוד את התואר באנגלית ברפואה או רפואת שיניים בהונגריה ולחיות בעיר תוססת ומרתקת.

אל תסתפקו במילה שלנו – צפו עכשיו בסרטוני ההמלצה שקיבלנו וראו מה הבוגרים שלנו אומרים על המכינה של תל אביב מדיקל קולג' . כיצד זה עזר להם להתקבל ולהצליח באוניברסיטאות המובילות לרפואה באירופה.

רוצים להרגיש איך זה ללמוד במכינה ? צפו בהרצאות לדוגמא

רוצים לשמוע עוד? יש לכם שאלות נוספות ? צרו קשר עכשיו לתיאום פגישת ייעוץ אישית ללא עלות , או בקרו בעמוד שאלות נפוצות

תכנית לימודים באנגלית

לומדים באוניברסיטה בתכניות הבינלאומיות כ-4,300 סטודנטים. התעודות שמונפקות על ידי האוניברסיטה מוכרות על ידי מספר רב של מדינות בעולם, כגון ישראל, מדינות האיחוד האירופי וארצות הברית, ומאפשרות להתקדם ולעבוד במדינות אלה.

מסלול לימודים

משך התכנית 6 שנים.

תכנית הלימודים ברפואה נועדה ליצור בסיס שבו יוכל הרופא העתידי לבנות את הידע הרפואי שלו במקצוע המתפתח בהתמדה. תכנית ההוראה מורכבת משש שנים של מחקרים פרה-קליניים וקליניים (10 סמסטרים ושנה אחת של סיבובים קליניים). תכנית הלימודים נעשית מתוך אמונה כי ניסיון ישיר עם חולים, ליד המיטה או בחדר הניתוח, הוא היסוד לחינוך רפואי בריא. במודול הראשון או הבסיסי התלמידים מכירים את המבנה והתפקודים של גוף האדם הבריא.

במודול השני, הפרה-קליני, נלמדים התהליכים והתכונות של התהליכים הפתולוגיים, והתלמידים מכירים את הכישורים הבסיסיים לבדיקת החולה. במודול הקליני נלמדות מחלות ספציפיות ומיומנויות האבחון והטיפול של התלמידים יפותחו. רוב המחקרים הללו הם מעשיים בטבעם, בעיקר במחלקות. סיבוב קליני מתקיים בשנה השישית באופן מלא. התלמידים מבצעים בעיקר פעילות רפואית בשליטת המורים.

מבנה שנת הלימודים

השנה האקדמית מתחילה באמצע ספטמבר ומסתיימת עד לתאריך ה-30 בספטמבר של השנה הקלנדרית הבאה, והיא מחולקת לשני סמסטרים. תקופות המבחנים, כמו בישראל, מתקיימות בחורף – בחודשים ינואר-פברואר, ובקיץ, בחודשים יוני-יולי.

אוניברסיטת פץ' למדעי הרפואה בקצרה

  • האוניברסיטה ההונגרית הראשונה נוסדה בשנת 1367.
  • לומדים בה כ-20,000 סטודנטים.
  • למעלה מ-4,000 סטודנטים בינלאומיים.
  • פרס 'פרקטיקה מומלצת' הוענק עבור בינאום בתחום ההשכלה הגבוהה.
  • האוניברסיטה מדורגת ברשימת 5 האוניברסיטאות הטובות בהונגריה.

פץ': עיר ללא גבולות

העיר פץ' היא החמישית בגודלה בהונגריה וחיים בה כ-150,000 תושבים. היא נמצאת בדרום הונגריה, בסמוך לגבול עם קרואטיה. העיר נבחרה כ-"בירת התרבות של אירופה" לשנת 2010 והסיסמא שלה היא "עיר ללא גבולות". יש בה אווירה צעירה וסטודנטיאלית.

מרכז העיר אינו גדול וניתן ואף רצוי לשוטט בו ברגל, כיוון שחלקים ממנו חסומים לתנועת מכוניות. המרחקים קצרים, הרחובות מעניינים והכל מרוכז על פני הרובע הקטן. המאפיין העיקרי בעיר הוא הכיכרות. חיי העיר נעים סביבן – מאות של בתי קפה ומסעדו העמוסים בשעות היום והערב.

הכיכר המרכזית של העיר היא כיכר סצ'יני, והיא שופצה בשנים האחרונות לכדי כיכר אטרקטיבית עם בריכות ומזרקות. בחלקה הגבוה ניצב מבנה עם גג ירקרק – מסגד פאשה גאזי קאסים – המבנה הטורקי הגדול ביותר שעומד בהונגריה. סביב הכיכר מועדונים ובארים וחיי לילה מצוינים בעבור צעירים. בית הכנסת המקומי נמצא במרחק של הליכה קצר מן הכיכר דרומה. המבנה, שחודש לאחרונה, ניצב בקצה כיכר קושוט. בית הכנסת הוקם בשנת 1865 והוא מעוטר בצורה מדהימה בסגנון הונגרטי רומנטי של המאה ה-19. בבית הכנסת יש אלף מושבים ו-2 יציעים לעזרת נשים. למתעניינים בתרבות והיסטוריה, ישנו רחוב המוגדר "רחוב המוזיאונים" והוא נקרא רחוב קפטאלאן. הרחוב שופע במוזיאונים- אמנות, עתיקות, ייצור ועוד.

חלקו המערבי של רחוב המוזיאונים חוצה את "הגן הצפוני", גן מטופל ויפה, ולאורכו ניצב קטע ארוך מחומתה העתיקה של העיר.
התחבורה הציבורית בעיר מתבססת בעיקרה על אוטובוסים והיא יעילה וזולה, והנסיעה מן העיר לערים סמוכות ולבודפשט הבירה מתבצעת בעזרת רכבת.

האקלים בעיר דומה מאוד לזה השורר בשאר מדינות היבשת. בחורף קר מאוד ובקיץ חמים ונעים.

פץ' בקצרה
  • העיר החמישית בגודלה בהונגריה.
  • יש בה כ-150,000 תושבים.
  • האדריכלות הטורקית היפה בכיכר המרכזית היא השריד היעקרי מתקופת העות'ומאנים.
  • העיר נבחרה לבירת התרבות האירופית בשנת 2010.