לימודי רפואה בפולין באוניברסיטת פוזנן: המכינה לרפואה בתל אביב מדיקל קולג' ממוקדת למבחן ה MCAT בתכנית ה-4 שנתית

אוניברסיטת פוזנן בפולין היא אחת האוניברסיטאות הגדולות במדינה עם למעלה מ-95 שנות ניסיון אקדמי. האוניברסיטה מוכרת כיום כמרכז חינוכי, מחקרי וקליני הגדול ביותר בפולין, לפי דירוג "Wprost", "Perspektywy" ו-"Rzeczpospolita".

האוניברסיטה פועלת בשיתוף פעולה עם שישה בתי חולים קליניים המסייעים למחקר ולהוראה הקלינית. באוניברסיטה לומדים למעלה מ-8,000 סטודנטים, כש-1,000 מתוכם הינם סטודנטים בינלאומיים בתכניות ללימודים באנגלית. הצוות האקדמי באוניברסיטה מונה למעלה מ-1,000 חברי סגל ופקולטה. רב סגל ההוראה הינם רופאים.

אחת הסיבות להמשך צמיחתה של האוניברסיטה היא הרחבתן של צורות שונות של שיתופי פעולה בתחומי ההוראה והמחקר מול מרכזי מחקרים ואוניברסיטאות ברחבי העולם. עד כה קשרה האוניברסיטה יותר מ-30 הסכמי שותפות ארוכי טווח עם אוניברסיטאות רפואיות ומרכזי מחקר ברחבי העולם.

האוניברסיטה מפתחת ומשדרגת את שיטות ההוראה בהשקעה בציוד ומתקנים מיוחדים, על מנת לשקף את ההתקדמות הקיימת בתחום הטכנולוגיה הרפואית. לדוגמה, בשנת 2010 היא פתחה את המרכז הראשון בפולין לסימולציה רפואית, ואחריה מרכז הכנסים וההוראה הממלכתי והמרכז הרפואי הראשי המודרני, והיא בונה בימים אלה מרכז למידע רפואי מדעי. האוניברסיטה היא גם אחת המייסדות של המרכז הבינתחומי למחקרNanoBioMedical  -.

איך מכללת תל אביב מדיקל קולג' יכולה לעזור לך להתקבל ללימודי רפואה בפולין כבר השנה?

אנו כאן כדי לעזור לך להתחיל את התואר ברפואה באוניברסיטה המתאימה ביותר עבורך בפולין, להכין אותך לבחינות הקבלה, ולהפוך את הליך הכניסה לפשוט ככל האפשר.

במכללת תל אביב מדיקל קולג', אנו מבטיחים את קבלתך ללימודי רפואה במגוון אוניברסיטאות בפולין , לצד ליווי מלא במעבר שלך לכל אוניברסיטה שתבחר.

המטרה העיקרית שלנו היא להביא אותך למוכנות בבחינות הקבלה ולקדם את ההצלחה האקדמית שלך באוניברסיטה .

גלו עוד על יתרונות המכינה המקיפה ביותר ללימודי רפואה בחו"ל של תל אביב מדיקל קולג'!

תופתעו לשמוע איך תכנית המכינה לרפואה שלנו יכולה להוביל אותכם ליעד במהירות, במקצועיות, וביותר קלות משחשבתם.

אנחנו כאן כדי לעזור לך בכל שלבי ההרשמה לאוניברסיטאות, ולהבטיח את מקומך ללמוד את התואר באנגלית ברפואה או רפואת שיניים בפולין ולחיות בעיר תוססת ומרתקת.

אל תסתפקו במילה שלנו – צפו עכשיו בסרטוני ההמלצה שקיבלנו וראו מה הבוגרים שלנו אומרים על המכינה של תל אביב מדיקל קולג' . כיצד זה עזר להם להתקבל ולהצליח באוניברסיטאות המובילות לרפואה באירופה.

רוצים להרגיש איך זה ללמוד במכינה ? צפו בהרצאות לדוגמא

רוצים לשמוע עוד? יש לכם שאלות נוספות ? צרו קשר עכשיו לתיאום פגישת ייעוץ אישית ללא עלות , או בקרו בעמוד שאלות נפוצות

תכנית לימודים באנגלית

החוג לאנגלית באוניברסיטת פוזנן הוקם בשנת 1993 והיה לתכנית הראשונה ללימודי רפואה באנגלית באירופה. התכנית מותאמת לשיטת הלימוד האמריקאית, אשר מאפשרת לאחר סיום הלימודים לעבור הכשרה ולעבוד בארצות הברית ובמדינות אחרות דוברות אנגלית. מאחר ושיטת הלימודים והמבחנים הנהוגה בישראל היא באוריינטציה אמריקאית, סטודנטים המסיימים את לימודיהם בפולין מגיעים מוכנים למבחני הרישוי בישראל. בכל שנה מצטרפים אל תכנית הלימוד כ-60 סטודנטים חדשים, כשהם מחולקים לקבוצות לימוד קטנות, על מנת לתת לכל תלמיד יחס אישי שיאפשר לו להגיע להישגים גבוהים.

מסלולי לימודים

בחוג ללימודי רפואה באנגלית באוניברסיטת פוזנן ישנם 2 מסלולי לימוד:

תכנית MD:

תכנית לימוד בת 6 שנים המיועדת למועמדים בינלאומיים בוגרי תיכון, אשר השיגו ציונים טובים בביולוגיה, כימיה, פיזיקה ואנגלית.

חלקה הראשון של התכנית מונה 3 שנים של לימודים פרה-קליניים ומוקדש בעיקרו לנושאים הבאים: אנטומיה, ביולוגיה רפואית, כימיה, ביוכימיה, היסטולוגיה ואמבריולוגיה ופיזיולוגיה.

חלקה השני של התכנית מתחיל בשנה הרביעית ונמשך עד לסיום השנה השישית. שנתיים של ידע והכשרה קלינית ושנה אחרונה המוקדשת לתרגול קליני. עם השלמת כל המקצועות התיאורטיים והקליניים ולאחר מעבר כל הבחינות הנדרשות, מוענק לסטודנטים תואר דוקטור לרפואה.

תכנית 4-שנתית ברפואה לבוגרי תואר ראשון במדעי החיים:

תכנית לימוד בת 4 שנים המיועדת לסטודנטים אשר סיימו תואר ראשון באוניברסיטה/מכללה והשיגו ציונים משביעי רצון בביולוגיה, כימיה, פיזיקה ואנגלית.

מועמדים לתכנית זו עשויים להתקבל לאחר תיעוד הכרחי של הישגים לימודיים ולאחר השתתפות בריאיון עם ועדת הקבלה של האוניברסיטה.

מבנה שנת הלימודים

השנה האקדמית מתחילה בתחילת אוקטובר ומסתיימת עד לתאריך ה-30 בספטמבר של השנה הקלנדרית הבאה, והיא מחולקת לשני סמסטרים. תקופות המבחנים, כמו בישראל, מתקיימות בחורף – בחודשים ינואר-פברואר, ובקיץ, בחודשים יוני-יולי.

סגל בית הספר

במהלך השנים, חברי סגל האוניברסיטה וצוות המחקר זכו בפרסים יוקרתיים ובהכרה רחבה באיכותם המצוין של עבודתם, מחקרם והוראתם, וחלקם מבוקשים על ידי המרכזים הרפואיים המתקדמים בעולם.  לדוגמה, בשנת 2008 פרופ' מריה סימיונוב, בוגרת האוניברסיטה ופרופסור לניתוח, הייתה אחראית על הובלת ניתוחי השתלות פנים בקליניקה בקליבלנד שבארצות הברית.

אוניברסיטת פוזנן למדעי הרפואה בקצרה

 • אוניברסיטה ותיקה אשר נוסדה בשנת 1922 עם תכנית ללימודים באנגלית שנוסדה בשנת 1993.
 • לומדים בה למעלה מ-8,000 תלמידים.
 • כ -1,000 סטודנטים בינלאומיים בחוג ללימודים באנגלית.
 • דגש על הוראה מעשית משופרת על ידי מתודולוגית ההוראה האמריקנית.
 • שישה בתי חולים להוראה קשורים לבית הספר.
 • פרופ' מריה סימיונוב, בוגרת האוניברסיטה, ביצעה את השתלת הפנים המלאה הראשונה.

פוזנן: עיר מתקדמת ומשכילה

פוזנן היא עיר במערב פולין ובירת מחוז ויילקופולסקה ומתגוררים בה כ-600,000 איש. היא העיר החמישית בגודלה בפולין.  בשנת 2010 הוגדרה רעננה כעיר תאומה של פוזנן, כלומר ערים בעלות מאפיינים דומים אשר החליטו על ממשקים של שיתופי פעולה – אקדמיים, מסחריים, עוד.

פוזנן היא עיר מפותחת מאוד בהיבטים כלכליים, מסחריים, מדעיים ותרבותיים. המוסד האקדמי הראשון בעיר נבנה בשנת 1518, וכיום פועלים בה 11 מוסדות אקדמיים, מתוכם כ-8 אוניברסיטאות, מה שהופך אותה לעיר אשר תומכת מאוד בהשכלה גבוהה וגדושה בסטודנטים (כ-130,000 סטודנטים).

האטרקציות העיקריות בעיר הן הכיכר הישנה והעיר העתיקה. בית העירייה הישן מעוצב בסגנון תקופת הרנסאנס ועליו תוכלו לראות את השעון המוזהב והנשר – סמלה של פולין. בתוך המבנה נמצא מוזיאון ההיסטוריה של העיר. אל תפספסו את ההצגה הטובה והמוכרת ביותר בעיר – בכל יום בשעה 12:00 פעמוני המגדל מסמנים את השעה, וזוג עזים, מעל לשעון, יוצאות במחולות לכבוד הצופים. סביב בית העיריה וכיכר השוק נמצא האיזור התוסס של העיר – מגוון בתי קפה, מסעדות ובארים אשר מלאים בסטודנטים ותיירים. מוזיאון הקרואסון בעיר, מציע חוויה קולינרית מגניבה במיוחד. הוא ממוקם ממול לבניין העיריה במבנה אותנטי. הוא חושף את סודות הכנת המאפה הטעים תוך שיתופם הפעיל של המבקרים. המקומיים מייחסים למאפה חשיבות גדולה – הוא מסמל יום חג ומשלוח מנות בין אנשי העיר.  מוזיאון המולטימדיה של פוזנן ממוקם באופן סמלי בסמוך לגשר המחבר בין החלק הישן של האי ושכונת סרודקה, מימין לנהר הוארטה. המוזיאון נמצא בתוך בניין בסגנון מודרני ומציג את ההיסטוריה של אי הקתדרלה באמצעות מולטימדיה ומאפשר תצפית על כל האיזור. קניון "מבשלת הבירה העתיקה", מחייב ביקור. מדובר בשילוב של יצירות אמנות וקניות. הקניון מעוצב באופן מדהים ומשלב עבר ועתיד, ואף זכה בתואר "הקניון הטוב בעולם". הקניון בנוי משני חלקים, הישן והחדש, שמחוברים יחדיו, והוא שופע בבתי קפה, פארק ענק ואפילו בית מלון.

אגם מלטה וגן החיות הם שילוב של אטרקציות המתאימים למבוגרים וצעירים כאחד. בצד הצפוני של האגם ניתן למצוא מיני רכבת החולפת על פני האגם היישר אל גן החיות. בימים שמשיים תוכלו להתרווח על שפת האגם וליהנות מהשלווה שהוא מציע.

התחבורה הציבורית בעיר יעילה וזולה ויש בה שדה תעופה עם קו טיסה ישיר לישראל ומישראל בחזרה לעיר.

פוזנן בקצרה
 • עיר מתקדמת ומתויירת מאוד.
 • עיר תרבותית עשירה עם מגוון רחב של פנאי ובידור.
 • אטרקציות היסטוריות רבות ומרכז קניות גדול.
 • בעיר מתגוררים כ-130,000 סטודנטים, מה שהופך אותה לעיר צעירה ותוססת.
 • עלויות לינה לסטודנטים נעים סביב 95-145 יורו לחודש.
 • בעיר ישנו שדה תעופה.