לימודי רפואה בפולין - האוניברסיטה לרפואה של לובלין: המכינה לרפואה בתל אביב מדיקל קולג' ממוקדת למבחן ה MCAT בתכנית ה-4 שנתית

האוניברסיטה לרפואה של לובלין נוסדה בשנת 1944, כש-460 מועמדים ביקשו ללמוד בה. מבין המועמדים, רק 200 התקבלו ללימודי הרפואה. מאז, בית הספר לרפואה של לובלין נחשב לבית ספר מבוקש ואיכותי. התכנית ללימודי רפואה באנגלית נוסדה בשנת 1995, וכיום לומדים בה 1,200 סטודנטים דוברי אנגלית מכל העולם, מתוך 6,700 סטודנטים בסך הכל.

האוניברסיטה שמה לה לדגש ללמד ידע המבוסס על מחקרים ועובדות יחד עם התנסות מקסימלית בשטח. לאחר סיום 6 שנות לימוד, מקבלים הסטודנטים את התואר דוקטור לרפואה. התוכנית לרפואה בשפה האנגלית מאמצת את הסטנדרטים של החינוך האמריקאי וגם ממלאת את הדרישות האירופיות בתוכנית הלימוד. כיום, פולין מדורגת במקום הרביעי באירופה במספר הסטודנטים הלומדים להשכלה גבוהה, ובית הספר לרפואה נבחר לאחד מעשרת בתי הספר הטובים ביותר באירופה, לפי college magazine"".

איך מכללת תל אביב מדיקל קולג' יכולה לעזור לך להתקבל ללימודי רפואה בפולין כבר השנה?

אנו כאן כדי לעזור לך להתחיל את התואר ברפואה באוניברסיטה המתאימה ביותר עבורך בפולין, להכין אותך לבחינות הקבלה, ולהפוך את הליך הכניסה לפשוט ככל האפשר.

במכללת תל אביב מדיקל קולג', אנו מבטיחים את קבלתך ללימודי רפואה במגוון אוניברסיטאות בפולין , לצד ליווי מלא במעבר שלך לכל אוניברסיטה שתבחר.

המטרה העיקרית שלנו היא לקדם את ההצלחה האקדמית שלך במעבר בחינות הקבלה ובהתמודדות עם לימודי הרפואה עצמם.

גלו עוד על יתרונות המכינה המקיפה ביותר ללימודי רפואה בחו"ל של תל אביב מדיקל קולג'!

תופתעו לשמוע איך תכנית המכינה לרפואה שלנו יכולה להוביל אותכם ליעד במהירות, במקצועיות, וביותר קלות משחשבתם.

אנחנו כאן כדי לעזור לך בכל שלבי ההרשמה לאוניברסיטאות, ולהבטיח את מקומך ללמוד את התואר באנגלית ברפואה או רפואת שיניים בפולין ולחיות בעיר תוססת ומרתקת.

אל תסתפקו במילה שלנו – צפו עכשיו בסרטוני ההמלצה שקיבלנו וראו מה הבוגרים שלנו אומרים על המכינה של תל אביב מדיקל קולג' . כיצד זה עזר להם להתקבל ולהצליח באוניברסיטאות המובילות לרפואה באירופה.

רוצים להרגיש איך זה ללמוד במכינה ? צפו בהרצאות לדוגמא

רוצים לשמוע עוד? יש לכם שאלות נוספות ? צרו קשר עכשיו לתיאום פגישת ייעוץ אישית ללא עלות , או בקרו בעמוד שאלות נפוצות

תכנית לימודים בשיטה האמריקאית – לימודי רפואה בלובלין

תכנית הלימודים מתפרסת על פני 6 שנים, במהלכן נלמדים קורסים באנטומיה, כימיה, ביולוגיה, פיזיקה, סוציולוגיה ועוד. התואר מוכר במדינות רבות בעולם, ביניהן ישראל, ארה"ב, קנדה ומדינות האיחוד האירופי. התכנית מותאמת לשיטת הלימוד האמריקאית, אשר מאפשרת לאחר סיום הלימודים לעבור הכשרה ולעבוד בארצות הברית ובמדינות אחרות דוברות אנגלית. מאחר ושיטת הלימודים והמבחנים הנהוגה בישראל היא באוריינטציה אמריקאית, סטודנטים המסיימים את לימודיהם בפולין מגיעים מוכנים למבחני הרישוי בישראל.

מסלולי לימודים

תכנית MD:
תכנית לימודים בת 6 שנים המיועדת לבוגרי תיכון אשר נדרשים להציג ציונים גבוהים וידע באנגלית.
תכנית 4-שנתית לבוגרי תואר ראשון במדעי החיים:

תכנית לימודים בת 4 שנים המיועדת לבוגרי אוניברסיטה/מכללה אשר השלימו לפחות 90 שעות (ללא קורסים מקוונים) בתחומים הבאים:
1. 2 סמסטרים של כימיה כללית.
2. 2 סמסטרים של כימיה אורגנית.
3. 2 סמסטרים של ביולוגיה כללית.
4. סמסטר אחד של לימודי פיזיקה.
5. סמסטר אחד של לימודי מתמטיקה.
6. MCAT.

כלל המועמדים נדרשים לבצע מבחן כניסה בנושאים ביולוגיה (35 שאלות) ומתמטיקה (35 שאלות), ובנוסף בחירה מתוך 2 נושאים: פיזיקה וכימיה (30 שאלות). הבחינה אורכת כ-45 דקות לכל נושא, כשכל תשובה נכונה שווה לנקודה אחת.

מבנה שנת הלימודים

השנה האקדמית מתחילה בתחילת אוקטובר ומסתיימת עד לתאריך ה-30 בספטמבר של השנה הקלנדרית הבאה, והיא מחולקת לשני סמסטרים. תקופות המבחנים, כמו בישראל, מתקיימות בחורף – בחודשים ינואר-פברואר, ובקיץ, בחודשים יוני-יולי.

סגל בית הספר

האוניברסיטה הרפואית של לובלין חינכה 14,000 רופאים, 2,500 רופאי שיניים, 6,500 רוקחים ו -5,000 אחיות. האוניברסיטה מעסיקה כאלף איש, וביניהם כ- 100 פרופסורים, 90 רופאים, וקרוב ל-700 דוקטורנטים. בזכות סגל איכותי ומוכר בעולם, האוניברסיטה נבחרה לאחד מעשרת בתי הספר לרפואה הטובים באירופה ("college magazine").

האוניברסיטה לרפואה של לובלין בקצרה

 • האוניברסיטה נוסדה בשנת 1944, כשהתכנית ללימוד באנגלית נוסדה ב-1995.
 • כ-6,700 סטודנטים לומדים באוניברסיטה ומתוכם 1,200 לומדים בתכנית האנגלית.
 • 200 תלמידים חדשים מתקבלים לתכנית בכל מחזור.
 • בבית הספר מלמדים למעלה מ-1,300 מורים ב-119 מחלקות.
 • אוניברסיטה חדשנית מאוד, עם דגש על מושגים מדעיים, כמו גם מיומנויות מעשיות במסגרת בתי החולים באוניברסיטה.
 • בתי החולים המזוהים עם האוניברסיטה הרפואית של לובלין הם: המרכז הקליני לרפואת שיניים, אוניברסיטת לובלין, בית הספר לחינוך ציבורי עצמאי, בית החולים לילדים ע"ש אנטוני גבלה, לובלין.

לובלין: היסטוריה וקידמה, והרבה מאוד סטודנטים

לובלין היא עיר במזרח פולין. העיר הייתה מושבתם של כמה פרלמנטים פולניים חשובים וגם מושבו של בית הדין העליון של פולין. בשנת 1569 נחתם בעיר הסכם לובלין – האיחוד בין פולין לבין ליטא.

עיר הבירה של מזרח פולין, לובלין, ממוקמת על הר הגעש LUBLESKA מעל נהר BYSTRZYCA. זוהי עיר אקדמית מאוד עם סטודנטים רבים אשר לומדים בחמש האוניברסיטאות שלה. על פי "college magazine", לובלין מדורגת בין עשרת הערים הידידותיות והאקדמיות ביותר באירופה. מתגוררים בעיר כ-330,000 אלף איש, ובמטרופולין כולו, למעלה מחצי מיליון תושבים. העיר שוכנת במרחק של כ-שעתיים וחצי נסיעה מורשה הבירה, לא הרחק ממפגש הגבולות עם אוקראינה ובלארוס. עלויות המחיה נמוכות, וניתן בקלות למצוא מקום לינה זול, במעונות הסטודנטים או ברחבי העיר.

העיר העתיקה של לובלין היא מוקד תיירותי בשל היותה שמורה, עם מבנים היסטוריים שכמעט ולא נגעו בהם. סביב העיר ישנם עדיין שרידיה של החומה, שהכניסה אליה היא דרך שער גרודצקה, ומהכיוון השני דרך שער קרקוב. רחובותיה של העיר העתיקה מרוצפים באבן ומשרים קסם על המהלכים, ולמרות ההיסטוריה של העיר, הסטודנטים הרבים הגודשים אותה (כמעט שליש מתושבי העיר) מייצרים אווירה צעירה וחדשנית.

בעיר העתיקה ניתן למצוא גלריות, מוזיאונים, וגם מגוון של מסעדות, בתי קפה ופאבים. אחד מהמקומות המומלצים שבעיר העתיקה נקרא pijalnia piwa. זהו בר המגיש בירה בתוצרת מקומית, באווירה נפלאה ואוכל נהדר. למי שמתגעגע לטעמים מוכרים, מסעדת mandragora הממוקמת בכיכר השוק בעיר, מגישה מטעמים בנינוח ישראלי-יהודי, זאת לאחר שבעלת המסעדה ביקרה בישראל והתאהבה. אמנם המסעדה אינה כשרה, אך הם מקפידים על הכללים הבסיסיים, ויש אפילו רב משגיח שמבקר אחת לחודש. שם המסעדה "מאנדגורה", פירושו "הדודאים", וההשראה היא משיר השירים.

מעל העיר העתיקה ניצבת "טירת לובלין" המפוארת. בעברה, שימשה הטירה כבית כלא, בין היתר למתנגדי המשטר הנאצי ולאחר מכן למתנגדי המשטר הסובייטי, וכיום ממוקם בה המוזיאון הראשי של לובלין המציג את העיר.

לא רחוק מהעיר לובלין, שוכנת עיירת ספר בשם נאווצ'וב. כבר במאה ה-18 גילו את סגולות הריפוי של המים והאוויר במקום, והעיירה מציעה זמן לרגיעה, פינוק, וטיול בפארקים הגדולים ששוכנים לצד האגמים. העיירה מאופיינת בצבע הירוק העז אודות לגשם שיורד שם לפרקים, גם בקיץ.

העיר לובלין מוקפת בפנינות טבע, אפשרויות שייט וטיולי אופניים. למי שאוהב להעביר את זמנו בטיולים, זאת בחירה מצוינת.
בזירת היהדות של לובלין, ניתן למצוא את "ישיבת חכמי לובלין", המפעילים בעיר בית כנסת, מוזיאון ובית מלון.

בלובלין תחבורה ציבורית יעילה וזולה אשר מכסה את שטחי העיר ומאפשרת גישה מהירה לערים מרכזיות שסביבה, ושדה תעופה עם קו טיסה ישיר לישראל.

לובלין בקצרה
 • עלות מחיה נמוכה מרוב הערים הגדולות באירופה.
 • שפע של אפשרויות לינה במחירים סבירים.
 • העיר מחוברת היטב לערים גדולות אחרות באירופה.
 • בית הספר לרפואה נבחר לאחד מעשרת בתי הספר הטובים ביותר באירופה, לפי "קולג' מגזין".
 • אטרקציות תיירותיות פופולריות: המרכז לתרבות בלובלין, שער קרקוב (הסמל המסורתי של לובלין), טירת לובלין ועוד.
 • האדריכלות והתרבות בעיר מושפעות מהתרבות הביזנטית והלטינית.
 • העיר העתיקה מרכזת בתוכה מגוון אפשרויות לחיי לילה טובים: פאבים, בתי קפה ומסעדות.
 • בעיר ישנו שדה תעופה עם קו טיסה ישיר לישראל ומישראל בחזרה.