לימודי רפואה באיטליה באוניברסיטת טורינו

רוצים ללמוד באוניברסיטה ותיקה ומבוקשת, בעיר מרכזית וגדולה, עם עלויות מחיה נמוכות?

בואו לאוניברסיטת טורינו (המכונה – unito).

ממוקמת בעיר טורינו,בירתו של מחוז פיאמונטה. טורינו ממוקמת בצפון מערב איטליה וקרובה יחסית לגבול עם צרפת ולהרי האלפים.

באוניבסריטה לומדים כ70,000 סטודנטים.  מלבד לימודי רפואה ניתן למצוא באוניברסיטת טורינו לימודי משפטים ופוליטיקה, לימודי חקלאות, ייננות, וטרינריה, הנדסה, כלכלה וניהול ועוד. הפקולטה לרפואה וכירורגיה בטורינו היא אחת העתיקות בעולם. אוניברסיטת טורינו נוסדה בשנת 1404, והפקולטה לרפואה בעקבותיה בשנת 1436. חוקרים מפורסמים רבים וחתני פרס נובל למדו וחקרו בה, כמו סלבדור לוריא, רנטו דולבקו וריטה לוי-מונטלצ'יני, שקיבלו פרסי נובל לרפואה ופסיכולוגיה.

עם השקת קורסים חדשים בשפה האנגלית, אוניברסיטת טורינו פתחה את שעריה לסטודנטים מרחבי העולם ומאפשרת גם לכם ללמוד רפואה בטורינו בסביבה היסטורית. 100 סטודנטים מתקבלים מדי שנה, 30 מתוכם מגיעים מחוץ לאיטליה.

בשל ההגבלה במספר הסטודנטים המתקבלים ללימודי הרפואה באוניברסיטת טורינו, מובטחת לכם איכות גבוהה של תכנית הלימודים ותשומת לב אישית של צוות ההוראה. קורס שש שנתי ברפואה וכירורגיה באוניברסיטת טורינו, המתקיים כולו באנגלית, משלב למידה בבית החולים האוניברסיטאי סן לואיג'י גונזגה – San Luigi Gonzaga.

לימודי הרפואה בטורינו, מחולקים ל -12 סמסטרים, ומשלבים סמסטרים אקדמיים וקליניים, כמו גם שיטות הוראה אינטראקטיביות. אם תבחרו להתמקד במחקר מדעי תוכלו לתעדף באופן אישי את הקורסים.

בזכות הקרבה בין תחומי ההוראה והמחקר, האוניברסיטה מצליחה להשקיע יותר בקשר בין תלמידים ומורים, מה שמאפשר לכם הכשרה מעשית, המבוססת על המחקרים העדכניים ביותר והיכרות קרובה עם יום העבודה האמיתי של הרופא.

אחת המטרות העיקריות בתוכנית של אוניברסיטת טורינו היא רכישת מיומנויות ויכולות שיכינו אתכם לקריירה מוצלחת בסביבה ההופכת ליותר ויותר גלובלית.. למשל שיתופי פעולה עם ארגונים שונים, הפועלים באיטליה ומחוצה לה – המעורבים בפרויקטים הומניטאריים, יאפשרו לכם התנסויות נוספות בעבודה ברמה בינלאומית.

אוניברסיטת טורינו בקצרה

 • אוניברסיטת טורינו נוסדה בשנת 1404 ובהמשך - בית הספר לרפואה בשנת 1436 - מהוותיקים באירופה ובעולם
 • אוניברסיטה בת 120 מבנים, המשרתת מעל 70 אלף תלמידים
 • בספריות האוניברסיטה יש בסך הכל 2 מיליון ספרים, מהם 100,000 ספרים עתיקים
 • חתני פרס נובל ומדענים מפורסמים רבים למדו במוסד היוקרתי, ביניהם סלבדור לוריא, רנטו דולבקו וריטה לוי-מונטלצ'יני, שזכו בפרס נובל ברפואה ובפסיכולוגיה
 • התוכנית הרפואית השש שנתית, נערכת כולה באנגלית
 • חלק ניכר מהלימודים נערך בבית החולים האוניברסיטאי סן לואיג'י גונזגה - San Luigi Gonzaga
 • התואר מאוניברסיטת טורינו מוכר ברחבי האיחוד האירופי וכמובן בישראל

לחיות וללמוד בטורינו

אקלים העיר טורינו שונה מהאקלים השורר ביתר חלקי איטליה. לטורינו אקלים יבשתי, בעוד שברוב איטליה האקלים הוא ים תיכוני. המשמעות היא שבחורף האקלים בעיר קר ויבש ובקיץ קר בגבעות המקיפות אותה וחם במרכזה.בהיכרות שטחית עם העיר, אתם עלולים לטעות ולחשוב שטורינו היא עיר תעשייתית אפורה, אך למעשה, העיר הרביעית בגודלה באיטליה, הממוקמת בצפון מערב איטליה היא אחת הערים הירוקות ביותר במדינה.

מצפון וממערב היא מוקפת בהרי האלפים ובדרום בגבעות מונפרטו. ארבעה נהרות חוצים את העיר.

טורינו היא המרכז האדמיניסטרטיבי של מחוז פיאדמונט. החלק המיושב העירוני מאכלס כ – 890.00 תושבים.

בטורינו שתי אוניברסיטאות גדולות והיא מרכז חינוכי מוביל, המארח יריד ספרים חשוב וידוע גם כביתם של מפעלי "פיאט" וקפה "לוואצה".

מלבד רמת החיים הגבוהה, בין היתרונות הרבים של טורינו גם עלויות מחיה זולות יחסית ותושבים מסבירי פנים.  רשת התחבורה הציבורית בעיר מאפשרת לסטודנטים לרכוש מנוי חודשי במחירים מוזלים וכוללת חשמליות, אוטובוסים ובקרוב קו ראשון של רכבת תחתית. בעיר גם נמל תעופה.

טורינו בקצרה
 • בירת נפת פיאדמונט ומחוז טורינו
 • שוכנת למרגלות האלפים האיטלקיים ונהרות חוצים אותה
 • 890 אלף תושבים באזור העירוני, מתוכם כ -100 אלף סטודנטים
 • העיר היא מרכז תעשייתי חשוב
 • ביתם של מפעלי "פיאט" וקפה "לוואצה"
 • מקום הולדתו של השוקולד המוצק ושל משקה השוקולטה, בה נערך מדי שנה פסטיבל שוקולד
 • בטורינו פעילה קהילה יהודית גדולה המפעילה בתי כנסת, בתי ספר, ספריה ועוד
 • רשת התחבורה ציבורית הכוללת חשמליות, אוטובוסים וגם נמל תעופה, המאפשרת לסטודנטים לרכוש מנוי חודשי מוזל