לימודי רפואה בקרואטיה באוניברסיטת זאגרב: המכינה לרפואה של תל אביב מדיקל קולג' תכין אותך בצורה מושלמת לבחינות הקבלה והצלחה באוניברסיטה

אוניברסיטת זאגרב היא האוניברסיטה הגדולה והעתיקה בדרום מזרח אירופה ודורגה כאחת מ-500 האוניברסיטאות הטובות בעולם. היא נוסדה בשנת 1669 כאקדמיה הישועית של העיר המלכותית החופשית זאגרב. בשנת 1917 אימץ הפרלמנט הקרואטי את ההחלטה להקים את בית הספר לרפואה של האוניברסיטה. בשנת 2003 החלה האוניברסיטה ללמד רפואה בשפה האנגלית, והיא הייתה הראשונה לעשות זאת בקרואטיה. לבית הספר לרפואה תנאי קבלה קפדניים, ורק 25% מהמועמדים מתקבלים. עד כה, למעלה מ-700 סטודנטים סיימו את המסלול באנגלית. הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת זאגרב משתמשת בגישות מתודולוגיות, כולל פתרון בעיות, הוראה מוכוונת תלמידים ואימות של כשירות נרכשת, תוך מעבר להוראה בקבוצות קטנות. האוניברסיטה כוללת כ-29 פקולטות ולומדים בה כ-50,000 סטודנטים, מה שהופך אותה למוסד הלימודים והמחקר הגדול ביותר בקרואטיה. האוניברסיטה אחראית על יותר מ-50% מהתוצר המחקרי במדינה. האוניברסיטה עובדת בשיתוף עם 4 בת חולים אוניברסיטאיים. סיבובים קליניים מתבצעים בשנה האחרונה של הלימודים שבה התלמידים יכולים לעבוד במוסדות בקרואטיה או מחוצה לה. הסטודנטים בפקולטה לרפואה נהנים גם ממכוני מחקר ומעבדות מתקדמות וכן מספרייה רפואית גדולה.

איך מכללת תל אביב מדיקל קולג' יכולה לעזור לך להתקבל ללימודי רפואה בקרואטיה כבר השנה?

אנו כאן כדי לעזור לך להתחיל את התואר ברפואה באוניברסיטה המתאימה ביותר עבורך בקרואטיה, להכין אותך לבחינות הקבלה, ולהפוך את הליך הכניסה לפשוט ככל האפשר.

במכללת תל אביב מדיקל קולג', אנו מבטיחים את קבלתך ללימודי רפואה במגוון אוניברסיטאות באירופה , לצד ליווי מלא במעבר שלך לכל אוניברסיטה שתבחר.

המטרה העיקרית שלנו היא לקדם את ההצלחה האקדמית שלך וקבלתך לאוניברסיטה .

גלו עוד על יתרונות המכינה המקיפה ביותר ללימודי רפואה בחו"ל של תל אביב מדיקל קולג'!

תופתעו לשמוע איך תכנית המכינה לרפואה שלנו יכולה להוביל אותכם ליעד במהירות, במקצועיות, וביותר קלות משחשבתם.

אנחנו כאן כדי לעזור לך בכל שלבי ההרשמה לאוניברסיטאות, ולהבטיח את מקומך ללמוד את התואר באנגלית ברפואה או רפואת שיניים בקרואטיה ולחיות בעיר תוססת ומרתקת.

אל תסתפקו במילה שלנו – צפו עכשיו בסרטוני ההמלצה שקיבלנו וראו מה הבוגרים שלנו אומרים על המכינה של תל אביב מדיקל קולג' . כיצד זה עזר להם להתקבל ולהצליח באוניברסיטאות המובילות לרפואה באירופה.

רוצים להרגיש איך זה ללמוד במכינה ? צפו בהרצאות לדוגמא

רוצים לשמוע עוד? יש לכם שאלות נוספות ? צרו קשר עכשיו לתיאום פגישת ייעוץ אישית ללא עלות , או בקרו בעמוד שאלות נפוצות

תכנית לימודים באנגלית

לתכנית מתקבלים בכל שנה כ-50 סטודנטים. התכנית החלה לפעול בשנת 2003 והכשירה עד היום למעלה מ-700 סטודנטים. התעודות המונפקות על ידי האוניברסיטה מוכרות ב מספר רב של מדינות בעולם, כגון ישראל, מדינות האיחוד האירופי וארצות הברית, ומאפשרות להתקדם ולעבוד במדינות אלה. התוכנית באנגלית נבנתה לפי דרישות האיחוד האירופי והאיגוד הלאומי הרפואי בארצות הברית. כיום לומדים במסלול למעלה מ-1,500 סטודנטים.

 מסלול לימודים

מסלול הלימודים אורך 6 שנים.

שיטת הלימוד מבוססת על מקרים רפואיים כמתודולוגיית הוראה. התלמידים מתאמנים בבתי החולים האוניברסיטאיים ובבתי חולים מתמחים. האוניברסיטה מעבירה לסטודנטים גישה בה הם אחראים לרכוש את הידע, ואת פיתוח מיומנויות הלמידה שלהם. תכנית הלימודים מתמקדת בטיפול ראשוני כללי כבסיס, תוך דגש על עקרונות הבריאות העיקריים. התכנית חושפת את הסטודנטים להיבטים הרבים של הרפואה ולהזדמנויות לפיתוח קריירה אישית ומאפשרת להם לדעת לבחור מבין אפשרויות המקצוע המתאימות להם ולצרכי המערכת בה יעבדו.

במהלך שלוש השנים הראשונות, לומדים הסטודנטים קורסים פרה-רפואיים ורפואה בסיסית לצד מיומנויות תקשורת, טיפול בחולה בהיבטים החברתיים של הרפואה ועוד. החל מהשנה הרביעית לומדים הסטודנטים קורסים פרה-קליניים, חשיבה קלינית ודרכי אבחון. קורסים הנוגעים לבריאות הציבור נלמדים גם הם בשלב מוקדם בתכנית הלימודים ומפותחים בהדרגה לאורך הרצף של התכנית. הלמידה היא בקבוצות קטנות, מה שמסייע לתלמידים להצליח. בשנה השישית יוצאים הסטודנטים לסיבובים קליניים, עם אפשרות לעשות זאת מחוץ לקרואטיה.

 מבנה שנת הלימודים

השנה האקדמית מתחילה בתחילת אוקטובר ומסתיימת עד לתאריך ה-30 בספטמבר של השנה הקלנדרית הבאה, והיא מחולקת לשני סמסטרים. תקופות המבחנים, כמו בישראל, מתקיימות בחורף – בחודשים ינואר-פברואר, ובקיץ, בחודשים יוני-יולי.

אוניברסיטת זאגרב למדעי הרפואה בקצרה

 • האוניברסיטה נוסדה בשנת 1669, בית הספר לרפואה הוקם בשנת 1917.
 • לימודי הרפואה באנגלית החלו בשנת 2005.
 • מאז 2005, יותר מ -700 סטודנטים בינלאומיים קיבלו את התואר הרפואי שלהם מבית הספר לרפואה של אוניברסיטת זאגרב.
 • סיבובים קליניים מאפשרים לסטודנטים להתאמן בקרואטיה או מחוצה לה.
 • בית הספר לרפואה קיבל את התעודה היוקרתית לאיכות - בינאום (CEQUINT).

על העיר

זאגרב היא עיר הבירה של קרואטיה והעיר הגדולה ביותר בה. היא חלק מקבוצת מדינות הבלקן בדרום מזרח אירופה ויש לה גבול משותף עם סלובניה, סרביה, מונטנגרו, הונגריה, בוסניה והרצגובינה. העיר היא המרכז התרבותי, המדעי, הפוליטי והכלכלי במדינה, עם למעלה מ-800,000 מיליון תושבים. העיר שוכנת בין מדרונותיו הדרומיים של הר מדבדניצה וגדתו הצפונית של נהר הסאבה.

בזאגרב רב התחבורה הציבורית מבוססת על חשמליות ואוטובוסים שפועלים ביום ובלילה. בחלק העתיק של העיר יש גם פוניקולר. בעיר יש שדה תעופה בינלאומי עם קו טיסה ישיר לישראל.

האקלים בעיר הוא יבשתי. בחודשי החורף, ובעיקר בינואר, קר מאד, ואילו ביתר החודשים, מזג האוויר בעיר נעים וחמים ומאפשר ליהנות ממנה.

בעיר פועלות שתי קהילות כיום: הקהילה היהודית של זאגרב וקהילת בית ישראל. כמו כן פועל בעיר בית חב"ד.
העיר מתאפיינת באווירה בארוקית שכוללת שווקים ציוריים פתוחים, מגוון חנויות ומטבח ביתי טעים. יש בה גנים ירוקים, טיילות מרשימות ומקומות רבים לטיולים. למרות ההתפתחות הכלכלית המואצת, העיר ממשיכה לשמור על אווירה ייחודית וביתית.

זאגרב מורכבת משלושה חלקים: העיר העליונה, העיר התחתונה, והעיר החדשה הפרושה סביב המרכז. בעיר העילית, שהיא הנקודה המעניינת בעיר, נמצא רובע קאפטול המלא במבנים היסטוריים, ארמונות עתיקים וכיכרות ייחודיות. בעיר העילית ניתן לחזות גם בקתדרלת מריה הבתולה. זהו אחד המבנים הכי מפורסמים בקרואטיה ואת שני הצריחים המתנשאים לגובה של 105 מטר ניתן לראות כמעט מכל מקום בעיר. בקצה התחתון של העיר העילית נמצא רחוב איליציה – רחוב הקניות המרכזי של זאגרב. תוכלו למצוא בו כל שתחפצו – חנויות בוטיק, רשתות מקומיות וחנויות מותגים גדולות, וכמובן, מגוון בתי קפה, מאפיות ומסעדות.

המטבח הקרואטי בא לידי ביטוי בעיקר במאכלים מן הים, כשלצדם מוגש היין המקומי. ההשפעה הים תיכונית גם היא בולטת, בעיקר בגלל התיבול. הרב המוחלט של המסעדות בזאגרב מציע תפריט עם מנות עממיות כמו שטוקלי – מאפה הממולא בירקות, גבינות או פירות, גאבלצ' – תבשיל קדירה קרואטי המורכב מבשר, שעועית וירקות, ואפילו ברביקיו קרואטי של מגוון חלקי בשר צלויים. לצד האוכל הקומי, ניתן למצוא בזאגרב מסעדות המגישות אוכל בינלאומי – מקסיקני, סיני, איטלקי, וכמובן אוכל מהיר כדוגמת המבורגר ופיצה. אפשר בהחלט לומר שהאוכל הקרואטי יודע לחמם בימים קרים.

בגזרת המועדונים והבילויים, מרכז זאגרב ידוע כמקום בילוי מושלם, בין היתר בגלל אוכלוסיית הצעירים הגדולה בעיר ועשרות אלפי הסטודנטים שלומדים בה. סמטת טקאלצ'יצבה היא אחד המוקדים המרכזיים של העיר, בה "הכל קורה". מאות צעירים וצעירות מידי ערב מתאספים בה, כשסביבם עשרות של פאבים ומועדונים ומה שנשאר זה רק לבחור לאן להיכנס. Brazil הוא בר באווירה דרום אמריקאית, מאוד מומלץ ופופולארי וממוקם על נהר הסאבה בתוך סירה. למי שאוהבים מוזיקת ג'אז, בלוז ורוק – מועדון Bp jazz Club יעשה את העבודה.
בחודשי הקיץ מתקיימים בזאגרב שני פסטיבלים חשובים: פסטיבל הפולקלור הבינלאומי ופסטיבל הקיץ של זאגרב. פסטיבל הקיץ מתקיים כבר 30 שנה ואורך לרוב עד שבוע. מוזיקאים ורקדני מחול מכל העולם מופיעים במקומות שונים בעיר וגורמים לכולם לרקוד בכל מקום. פסטיבל הקולנוע מתקיים בזאגרב בכל אוקטובר ופסטיבל סרטי אנימציה מתקיים בכל שנה זוגית ביוני. מעבר לכך, ישנם קונצרטים מפורסמים רבים מעת לעת בעיר, בעיקר בכנסיות.

חובבי הספורט וודאי ישמחו לדעת שגם תושבי העיר מאוד אוהבים ספורט. זאגרב ידועה כעיר בעלת הישגים ומדליות במשחקי אולימפיאדה ותחרויות אחרות. המרכז לספורט ובילוי נמצא בדרום מערב העיר. מדובר באתר מדהים הממוקם לא רחוק מהמרכז התוסס ויש בו הכל, כולל מערכת אגמים מסודרת ומסלולי חתירה מרשימים. כדורגל הוא הספורט הפופולארי ביותר בקרואטיה, יחד עם כדורסל וטניס, לכן ישנם הרבה מועדוני ספורט בעיר המאפשרים לשחק בהם.

לימודי רפואה בזאגרב מתאימים לסטודנטים שמעוניינים ללמוד רפואה במוסד מוכר, וותיק ובעל שם עולמי, בעיר בירה מפוארת, צעירה ומתויירת המציעה מגוון פעילויות בילוי, טבע וספורט.

על העיר בקצרה
 • זאגרב היא העיר הגדולה ביותר בקרואטיה.
 • יש בה כמעט מיליון תושבים.
 • העיר נהנית מפסטיבלים והופעות מוזיקה לעיתים קרובות.
 • העיר מתאימה לחובבי ספורט ומשקיעה מאוד בתשתיות לרווחת המתאמנים.
 • תחבורה ציבורית זולה ונוחה.
 • יש בה חיי לילה תוססים המתאימים מאוד לצעירים.