לימודי רפואה בפולין - האוניברסיטה לרפואה של ורוצלב: מכינה לרפואה בתל אביב מדיקל קולג' תוביל אותך לשם

אוניברסיטת ורוצלב הוקמה בשנת 1811. בשנת 2001 נפתחה החטיבה ללימודי רפואה באנגלית והאוניברסיטה הפכה לגדולה ביותר באיזור. כיום, האוניברסיטה היא מוקד מחקרי-מדעי, עם 22 קשרי מחקר ענפים עם מוסדות רבים בפולין ובעולם כולו. ורוצלב היא עיר עם מסורת רפואית עשירה. בית החולים הראשון הוקם במאה ה-13 והרפואה נלמדה לראשונה בשנת 1749. יותר מ-26,000 סטודנטים לומדים באוניברסיטה והיא מפורסמת בסטנדרטים חינוכיים ומחקרים ברמה עולמית והוציאה 9 זוכי פרס נובל בתחום הרפואה. סטודנטים לרפואה בורוצלב צוברים ניסיון רב ברפואה מעשית לצד לימודים עיוניים. רופאים ידועים רבים חיו ועבדו בורוצלב כמו אלואיס אלצהיימר – נוירולוג ופסיכיאטר, שהציג את ממצאיו לגבי התנוונות של קליפת המוח (מחלת אלצהיימר), רוברט קוך – יוצר הבקטריה המודרנית (פרס נובל ב -1905), פול ארליך – חלוץ של כימותרפיה קיימת (פרס נובל בשנת 1908). האוניברסיטה טוענת כי אבן היסוד שלה לא מורכב מאבן, אלא מאנשים – מדענים מצטיינים, רובם מלבוב, אך גם ממוצא גרמני ויהודי. מדי שנה האוניברסיטה מיישמת כמה מאות פרויקטים מדעיים ומנהלת מענקים בינלאומיים מובילים. מדענים מאוניברסיטת ורוצלב מנהלים שלושה מענקים יוקרתיים הממומנים על ידי הנציבות האירופית למחקרים קליניים ייחודיים.

איך מכללת תל אביב מדיקל קולג' יכולה לעזור לך להתקבל ללימודי רפואה בפולין כבר השנה?

אנו כאן כדי לעזור לך להתחיל את התואר ברפואה באוניברסיטה המתאימה ביותר עבורך בפולין, להכין אותך לבחינות הקבלה, ולהפוך את הליך הכניסה לפשוט ככל האפשר.

במכללת תל אביב מדיקל קולג', אנו מבטיחים את קבלתך ללימודי רפואה במגוון אוניברסיטאות בפולין , לצד ליווי מלא במעבר שלך לכל אוניברסיטה שתבחר.

המטרה העיקרית שלנו היא לקדם את ההצלחה האקדמית שלך בבחינות הקבלה ובאוניברסיטה .

גלו עוד על יתרונות המכינה המקיפה ביותר ללימודי רפואה בחו"ל של תל אביב מדיקל קולג'!

תופתעו לשמוע איך תכנית המכינה לרפואה שלנו יכולה להוביל אותכם ליעד במהירות, במקצועיות, וביותר קלות משחשבתם.

אנחנו כאן כדי לעזור לך בכל שלבי ההרשמה לאוניברסיטאות, ולהבטיח את מקומך ללמוד את התואר באנגלית ברפואה או רפואת שיניים בפולין ולחיות בעיר תוססת ומרתקת.

אל תסתפקו במילה שלנו – צפו עכשיו בסרטוני ההמלצה שקיבלנו וראו מה הבוגרים שלנו אומרים על המכינה של תל אביב מדיקל קולג' . כיצד זה עזר להם להתקבל ולהצליח באוניברסיטאות המובילות לרפואה באירופה.

רוצים להרגיש איך זה ללמוד במכינה ? צפו בהרצאות לדוגמא

רוצים לשמוע עוד? יש לכם שאלות נוספות ? צרו קשר עכשיו לתיאום פגישת ייעוץ אישית ללא עלות , או בקרו בעמוד שאלות נפוצות

מסלול לימודים

התכנית בנויה מ-6 שנות לימוד, כשהשנתיים הראשונות הן מחקר תיאורטי – פרה-קליני בנושאי כימיה רפואית, ביופיזיקה, ביולוגיה, אנטומיה, היסטולוגיה, גנטיקה ועוד. סטודנטים מחויבים לקחת חלק בקורס ללימודי השפה הפולנית בשנתיים הראשונות על מנת להיות מסוגלים לתקשר עם מטופלים החל מהשנה השלישית. ב-4 השנים האחרונות לתואר לומדים פתולוגיה, פתו-פיזיולוגיה פרמקולוגיה ועוד. במהלך שנה זו יש התנסויות במגוון בתי חולים באוניברסיטה ומחוצה לה. הסטודנטים יידרשו להשתתף בהרצאות, ימי עיון, מעבדות, הדגמות קליניות, טיפולים ופעילויות אחרות שנקבעו במסגרת תכנית הלימודים, כולל הכשרה בבית החולים עם נוכחות של לילה וסופי שבוע.

תכנית לימודים באנגלית

החוג לאנגלית הוקם בשנת 2002. הלימודים מותאמים לתכנית האירופית המשותפת, בהתאם לתקני הקבלה האירופיים. הוראה מתבצעת על ידי צוות של מומחים משכילים ביותר בקבוצות הדרכה קטנות של 10-12 סטודנטים במקצועות תיאורטיים ו-4-5 סטודנטים במהלך הוראה וטיפול ליד מיטת החולה. תלמידי החטיבה האנגלית הם אזרחים ממדינות רבות – ביניהם ישראלים, גרמנים, שוודים, קנדים, אמריקאים ועוד. התכנית מאפשרת לאחר סיום הלימודים לעבור הכשרה ולעבוד בארצות הברית ובמדינות אחרות דוברות אנגלית. מאחר ושיטת הלימודים והמבחנים הנהוגה בישראל היא באוריינטציה אירופאית, סטודנטים המסיימים את לימודיהם בפולין מגיעים מוכנים למבחני הרישוי בישראל.

מבנה שנת הלימודים

השנה האקדמית מתחילה בתחילת אוקטובר ומסתיימת עד לתאריך ה-30 בספטמבר של השנה הקלנדרית הבאה, והיא מחולקת לשני סמסטרים. תקופות המבחנים, כמו בישראל, מתקיימות בחורף – בחודשים ינואר-פברואר, ובקיץ, בחודשים יוני-יולי.
הסטודנטים נדרשים להצטיין בקורסי המדע הבסיסי בפיזיקה, כימיה, ביולוגיה מתמטיקה ואנגלית. על התלמידים להשלים בהצלחה את השנה הראשונה על מנת להמשיך הלאה לשנה ב'.

האוניברסיטה לרופאה של ורוצלב בקצרה

  • האוניברסיטה נוסדה בשנת 1811, המחלקה האנגלית החלה לפעול בשנת 2002.
  • באוניברסיטה פועלות 10 פקולטות.
  • באוניברסיטה לומדים 26,000 סטודנטים.
  • זוהי האוניברסיטה הגדולה והוותיקה ביותר באזור.
  • אוניברסיטת וורוצלב הוציאה 9 זוכי פרס נובל.

ורוצלב: עיר היסטורית עם גישה סטודנטיאלית

ורוצלב היא העיר הרביעית בגודלה בפולין והיא ממוקמת בדרום מערב המדינה, על גדות נהר האודר. העיר מהווה צומת מרכזי בין הים הבלטי, הים האדריאטי, מרכז אירופה ומזרחה. בעיר חיים כמעט מיליון איש, ומספר הסטודנטים שלומדים בה גבוה מ-130,000, מה שהופך את העיר לאחת הצעירות בפולין.  העיר, שהפכה פופולרית ומתויירת עם השנים, התפתחה מאוד, וכיום ניתן למצוא בה מקומיים דוברי השפה האנגלית.

העיר העתיקה של ורוצלב היא גם המרכז ההיסטורי של העיר וגם המרכז התרבותי שלה. נוסף למבנים המרהיבים ולארכיטקטורה מרשימה, נמצאים כאן מיטב המסעדות, החנויות, המוזיאונים והגלריות שיש לעיר להציע.

ליבה של העיר היא הכיכר השניה בגודלה באירופה, אחרי זו של קרקוב. מבנה הכיכר והשתי וערב של 11 הרחובות המשתרגים ממנה נשמר מאז הוקמה במאה ה-13. במרכז הכיכר ניצב בניין העיריה. במרתפים הגותיים של בניין העיריה ניתן למצוא את מסעדת " Piwnica Świdnicka" ששימשה מרתף בירה מפורסם החל מהמאה ה-14 וכיום מתהדרת בתואר "המסעדה הוותיקה ביותר באירופה". כיכר העיר העתיקה היא כיום המקום התוסס ביותר בורוצלב. בקיץ מתקיימות בכיכר הופעות רחוב, מוקמים דוכנים לממכר מזכרות, ובחורף מתמלאת הכיכר בסטודנטים רבים המגיעים לשבת בבתי הקפה והבארים לאחר יום לימודים ארוך.

בניין האוניברסיטה הוקם במאה ה-18 ומהווה את בניין הבארוק הגדול ביותר בורוצלב. לפני שהפך למוסד אקדמי, ניצבה במקומו טירה. חזית הבניין המשקיפה אל נהדר האודר נמתחת לאורך 171 מטרים. באוניברסיטה ניצב לו פסל "הסייף". האמן שיצר את הפסל הפסיד בתקופת לימודיו במשחק קלפים ועקב כך נאלץ להסיר את בגדיו. החרב היא סמל ליושרו, שעמד בהתחייבות שלו. זוהי נקודת מפגש פופולארית וסביבה יש כמה בתי קפה ומסעדות למפגשי סטודנטים.

הרובע היהודי של ורוצלב תוסס ונמצאים בו לא מעט בארים ומסעדות מהפופולאריות באיזור. בבית הכנסת הגדול של ורוצלב, הנמצא ברובע, מתקיימים מידי פעם קונצרטים מדהימים. בהיסטוריה היהודית נודעת ורוצלב בעיקר בשם "ברסלאו". בעיר הייתה קיימת קהילה יהודית ענפה כבר מהמאה ה-12, עם בית מדרש לרבים ששכן בעיר ושאב צעירים המעוניינים בלימודי יהדות בגישה אקדמית ומודרנית. נהר האודר, אשר בסמיכות אליו שוכנת ורוצלב, הוא הנהר השני בגודלו בפולין. יוצאים ממנו מספר תעלות ופלגים המקיפים את האיים השונים בעיר. על הנהר שטות סירות שמהוות אמצעי תחבורה מצויין למי שרוצה לצאת משגרת התחבורה הציבורית הסטנדרטית. בעיקר קיימים שני נמלים עיקריים מהם יוצאות הסירות ומהם גם ניתן להשכיר קייאקים וסירות מנוע לשימוש פרטי. אחד מהנמלים נמצא בגשר האוניברסיטה. בחודשי הקיץ, כאשר מזג האוויר מאפשר זאת, ניתן לעשות טיולים בסירות ולהנות מתצפית על העיר היפה.

העיר מתאימה מאוד לסטודנטים שאוהבים לשלב בין חיי לילה לתרבות וטיולים בטבע.

וורוצלב בקצרה
  • עיר תוססת ומלאת חיים עם אטרקציות רבות ומרכז קניות עמוס.
  • אחת הערים הגדולות בעולם ביחס הסטודנטים שלה.
  • בשנת 2016, העיר היתה בירת התרבות האירופית ואירחה את טקס פרסי הקולנוע האירופי.
  • מסעדת " Piwnica Świdnicka" בכיכר היא המסעדה הוותיקה ביותר באירופה.