לימודי רפואה בליטא באוניברסיטת וילנה: המכינה לרפואה של תל אביב מדיקל קולג' תכין אותך לבחינות הקבלה

אוניברסיטת וילנה היא אחת מהאוניברסיטאות העתיקות ביותר באירופה. היא נוסדה בשנת 1579 ומתגאה בהיסטוריה ארוכה ומלאת אירועים.

הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת וילנה הוקמה בשנת 1781. מאז שנת 2012, האוניברסיטה מאפשרת ללמוד רפואה באנגלית. באוניברסיטה לומדים בקבוצות קטנות באווירה פתוחה ואישית, מה שמאפשר למידה טובה ואפקטיבית. בנוסף, הסטודנטים מקבלים הזדמנות להתאמן על אחד מששת בתי החולים הגדולים של ליטא.

פיתוח קשרים בינלאומיים הוא מוקד חזק של הפקולטה לרפואה, בעיקר בתחומי המדע והאקדמיה, כולל שיתופי פעולה עם ארגונים בינלאומיים כגון ארגון הבריאות העולמי, הנציבות האירופית ואונסק"ו.

כיום לומדים באוניברסיטה קרוב ל-20,000 סטודנטים, בניהם כ-1,900 סטודנטים בינלאומיים. הסגל באוניברסיטה מונה כ-3,000 חברים. עם שכר לימוד נמוך ועלויות מחיה נוכחות, אוניברסיטת וילנה היא אופציה אטרקטיבית מאוד עבור סטודנטים רבים.

איך מכללת תל אביב מדיקל קולג' יכולה לעזור לך להתקבל ללימודי רפואה בליטא כבר השנה?

אנו כאן כדי לעזור לך להתחיל את התואר ברפואה באוניברסיטה המתאימה ביותר עבורך בליטא, להכין אותך לבחינות הקבלה, ולהפוך את הליך הכניסה לפשוט ככל האפשר.

במכללת תל אביב מדיקל קולג', אנו מבטיחים את קבלתך ללימודי רפואה במגוון אוניברסיטאות באירופה , לצד ליווי מלא במעבר שלך לכל אוניברסיטה שתבחר.

המטרה העיקרית שלנו היא שתעברו את בחינות הקבלה בהצלחה ובמקביל לקדם את ההצלחה האקדמית שלך במוכנות לשנה הראשונה באוניברסיטה .

גלו עוד על יתרונות המכינה המקיפה ביותר ללימודי רפואה בחו"ל של תל אביב מדיקל קולג'!

תופתעו לשמוע איך תכנית המכינה לרפואה שלנו יכולה להוביל אותכם ליעד במהירות, במקצועיות, וביותר קלות משחשבתם.

אנחנו כאן כדי לעזור לך בכל שלבי ההרשמה לאוניברסיטאות, ולהבטיח את מקומך ללמוד את התואר באנגלית ברפואה או רפואת שיניים בליטא ולחיות בעיר תוססת ומרתקת.

אל תסתפקו במילה שלנו – צפו עכשיו בסרטוני ההמלצה שקיבלנו וראו מה הבוגרים שלנו אומרים על המכינה של תל אביב מדיקל קולג' . כיצד זה עזר להם להתקבל ולהצליח באוניברסיטאות המובילות לרפואה באירופה.

רוצים להרגיש איך זה ללמוד במכינה ? צפו בהרצאות לדוגמא

רוצים לשמוע עוד? יש לכם שאלות נוספות ? צרו קשר עכשיו לתיאום פגישת ייעוץ אישית ללא עלות , או בקרו בעמוד שאלות נפוצות

תכנית לימודים באנגלית

תכנית הלימודים באנגלית הוקמה באוניברסיטה בשנת 2012. כיום לומדים במסלולי הלימוד באנגלית כ-1,900 סטודנטים מרחבי העולם. התעודות שמונפקות על ידי האוניברסיטה מוכרות על ידי מספר רב של מדינות בעולם, כגון ישראל, מדינות האיחוד האירופי וארצות הברית, ומאפשרות להתקדם ולעבוד במדינות אלה.

מסלול לימודים

משך הלימודים הוא 6 שנים. שפת הלימודים היא אנגלית. תהליך הלימוד הוא בהתאמה מלאה למודל ההוראה הקלאסית בו הסטודנטים לומדים תחילה את הבסיס המדעי טרם הכניסה לתחום הקליני. בשנתיים הראשונות ילמדו הסטודנטים מדעי רפואה בסיסיים כמו אנטומיה, היסטולוגיה ופיזיולוגיה במסגרת של הרצאות וסמינרים. בנוסף, יחלו בלימודי השפה הליטאית על מנת לדעת לתקשר עם מטופלים. בהמשך הלימודים, מתרגלים הסטודנטים טיפול בחולים בקבוצות קטנות של 8-10 תלמידים, באחד מ-6 בתי החולים הגדולים בליטא.

מבנה שנת הלימודים

השנה האקדמית מתחילה ב-1 לספטמבר עד לתאריך ה-30 באוגוסט של השנה הקלנדרית הבאה, והיא מחולקת לשני סמסטרים. תקופות המבחנים, כמו בישראל, מתקיימות בחורף – בחודשים ינואר-פברואר, ובקיץ, בחודשים יוני-יולי.

אוניברסיטת וילנה למדעי הרפואה בקצרה

 • האוניברסיטה הוקמה בשנת 1579. הפקולטה לרפואה הוקמה בשנת 1781.
 • אוניברסיטת וילנה כוללת 12 פקולטות, 8 מוסדות אוניברסיטאיים ו -10 מרכזי מחקר ומחקר.
 • הספרייה האוניברסיטאית של וילנה היא העתיקה ביותר בליטא.
 • לומדים באוניברסיטה קרוב ל-20,000 סטודנטים, מתוכם כמעט 3,000 סטודנטים בינלאומיים.
 • סגנון הוראה הוא אישי בקבוצות לימוד קטנות (8-10 משתתפים).
 • לסטודנטים יש הזדמנות ייחודית להתאמן באחד מששת בתי החולים הגדולים ביותר בליטא.

וילנה:

וילנה היא בירתה של ליטא והיא שוכנת בדרום מזרח המדינה, במפגש הנהרות וילניה ונריס. מיקום זה, שאינו מרכזי, נובע מהשינויים הרבים בגבולות ליטר במשך הדורות. גרים בה למעלה מ-חצי מיליון תושבים. האקלים בעיר הוא בין יבשתי לימי. הטמפרטורה השנתית הממוצעת בקיץ היא 17 מעלות, וכ-4.9 מעלות בחורף. וילנה היא המרכז המסחרי הגדול ביותר בליטה ואחד מהגדולים בקרב המדינות הבלטיות. העיר מייצרת תמ"ג הממוקם מעל הממוצע באיחוד האירופי, מה שהופך אותה לעיר יציבה וחזקה כלכלית. מערכת התחבורה הציבורית בעיר נוחה במיוחד ומבוססת על מערכת קווים ענפה של אוטובוסים וטרוליבוסים חשמליים. למרות שהמרחקים בעיר העתיקה לא גדולים, ניתן להיעזר בהם, או להשכיר אופניים באחת מ-36 תחנות ההשכלה בתשלום סמלי. לנסיעות של עד חצי שעה, ניתן להשכיר את האופניים ללא תשלום. בעיר ישנו שדה תעופה בינלאומי גדול עם קו טיסה ישיר לישראל.

החינוך בעיר הוא ברמה גבוהה מאוד ויש בה מספר רב של אוניברסיטאות ומוסדות לימוד. האוניברסיטה הוותיקה ביותר היא אוניברסיטת וילנה. היא גם אחת העתיקות ביותר באירופה והיא נוטלת חלק בפרויקטים משותפים עם אונסק"ו ונאט"ו. וילנה, כמרכז תרבותי גדול וחשוב, מתאפיינת בארמונות, קתדרלות ומבנים היסטוריים חשובים. רחוב פיליאס, שפירושו "רחוב המבצר", הוא המדרחוב המרכזי בעיר. הוא מציע חנויות מזכרות, חנויות בוטיק, מסעדות ובתי קפה והוא שוקק חיים בכל שעות היום וגם בלילה. ממערב לרחוב, ניצבת האוניברסיטה. מעברה השני של האוניברסיטה ניצב ארמון הנשיא המרשים. ממוקמים בו משרדי נשיא ליטא, ובהמשך גם בית העירייה.

בכיכר הקתדרלה, שהיא נקודה מרכזית מאוד, ישנו פסל ברונזה של גדימינאס, הדוכס הגדול של ליטא. בפסל הוא רכוב על סוסו ולמרגלותיו זאב פוסל באבן. בקצה הכיכר ניצבת הקתדרלה של וילנה הבנויה בסגנון ניו-קלאסי. במעגל הפנימי של הפסלים ישנן דמויות מתוך הברית החדשה, ובמעגל החיצוני דמויות מהברית הישנה (התנ"ך). אחד מהם הוא פסלו של משה. אם תחצו את נהר וילנה תגיעו לשכונה מיוחדת במינה. שכונת אוז'ופיס שתושביה הם אמנים ובוהמיינים, אשר הקימו מעין "כת" והכריזו על השכונה כעל רפובליקה עצמאית. הם פיתחו בה חיי תרבות וקהילה משל עצמם, כולל חוקה נפרדת, כדוגמת "לכולם יש זכות לגור ליד נהר וילנה, ולנהר וילנה יש זכות לזרום לצד כולם", "לכולם יש זכות להיות מאושרים" ו- "לאף אחד אין זכות להשתמש באלימות". בנהר וילנה, אגב, ניתן אף לצאת לשייט בקיאקים ובסירות קנו.

ברחבי העיר, עשרות בתי קפה ומסעדות. היא נחשבת לעיר בירה אירופאית מתוירת ותוססת. בחודשים יולי-אוגוסט מתקיים בה פסטיבל קיץ Christopher summer festival עם מופעים כמעט בכל ערב, בכיכרות, בגנים ובמבנים היסטוריים. המטבח הליטאי בנוי מרבדים וטעמים ומספר את סיפורה של מדינה שעברה בין ידיים רבות. התפריט הוא מזרח-אירופאי אופייני – כופתאות, דגים, בורשט ותפוחי אדמה. עם זאת, תוכלו למצוא בעיר מסעדות רבות המציעות תפריטים מגוונים, אוכל בינלאומי מוכר ומסעדות שף.

הקהילה היהודית בוילנה לא גדולה והיא מונה כ-5,000 איש. ברחוב Pylimo 39 ממוקם בית כנסת אשר מתקיים בו מניין שלוש פעמים ביום, ובנוסף לכך בעיר יש בית חב"ד שישמח לקבל אתכם אליו לארוחת שישי חמה וכשרה. בית חב"ד נמצא ברחוב Saltiniu 12.

על העיר בקצרה
 • בבירת ליטא מתגוררים למעלה מ-חצי מיליון תושבים.
 • מאז 1994, העיר העתיקה של וילנה נמצאת ברשימת המורשת התרבותית העולמית של אונסק"ו.
 • עיר בינלאומית עם פעילויות תרבותיות מגוונות וחיי לילה מצוינים.
 • בעיר ישנו שדה תעופה בינלאומי.
 • בעיר ישנו בית חב"ד.