לימודי רפואה בהונגריה באוניברסיטת דברצן: הכנה ממוקדת לבחינות הקבלה והצלחה באוניברסיטה עם המכינה לרפואה של תל אביב מדיקל קולג'

אוניברסיטת דברצן הוקמה בשנת 1538. היא הפכה במהרה למרכז ההונגרי החשוב ביותר אשר הוציא אנשי תרבות, מדענים ופוליטיקאים. הפקולטה לרפואה נוסדה באוניברסיטה ב-1951 ומציעה קורסים במספר תחומים. לימודי רפואה באנגלית החלו באוניברסיטה בשנת 1987, עם 49 תלמידים בלבד.

האוניברסיטה היא אחת מן הגדולות בהונגריה ולומדים בה כמעט 30,000 סטודנטים, מתוכם כ-4,300 סטודנטים ממדינות רבות בעולם בתכניות בינלאומיות. באוניברסיטה יש 22 מחלקות של מדעים בסיסיים ו-25 מחלקות קליניות בתחומים מדעיים ורפואיים שונים. בעוד שהשיעורים במסלול נלמדים באנגלית, לימודי השפה ההונגרית יהיו חלק מהתואר היות והסטודנטים יצטרכו לקיים אינטרקציה עם מטופלים כחלק מהכשרתם הרפואית. בית הספר לרפואה משמש כבית החולים העירוני עבור דברצן, שבו התלמידים מקבלים את ההכשרה הקלינית שלהם.

ב -45 היחידות הארגוניות התיאורטיות והקליניות, הפקולטה עוסקת בפעילויות מחקר מוכרות בעולם במגוון רחב של תחומים במדעי החיים. מעבדות המחקר המובילות השתתפו ביסוד המרכז לחקר הרפואה המולקולרית המשלבת מחקר בסיסי חדשני עם מחקר יישומי ופיתוח טכנולוגי וב-2003 זכה המרכז בתואר "מרכז המצוינות" מטעם הנציבות האירופית. לאוניברסיטה שותפויות עם חברות מקומיות וארציות אשר מקנות לתלמידים הזדמנות לקבל הבנות ותובנות לגבי תהליכים עסקיים במהלך לימודיהם. באוניברסיטה לומדים למעלה מ-200 ישראלים.

האוניברסיטה ירוקה לחלוטין, מצוידת במתקנים מודרניים נפלאים וממוקמת בלב ליבה של יער הונגרי.

איך מכללת תל אביב מדיקל קולג' יכולה לעזור לך להתקבל ללימודי רפואה בהונגריה כבר השנה?

אנו כאן כדי לעזור לך להתחיל את התואר ברפואה באוניברסיטה המתאימה ביותר עבורך בהונגריה, להכין אותך לבחינות הקבלה, ולהפוך את הליך הכניסה לפשוט ככל האפשר.

במכללת תל אביב מדיקל קולג', אנו מבטיחים את קבלתך ללימודי רפואה במגוון אוניברסיטאות בהונגריה , לצד ליווי מלא במעבר שלך לכל אוניברסיטה שתבחר.

המטרה העיקרית שלנו היא לקדם את ההצלחה האקדמית שלך במוכנות מקסימלית לבחינת הקבלה והן בהצלחה בשנה הראשונה בלימודי התואר.

גלו עוד על יתרונות המכינה המקיפה ביותר ללימודי רפואה בחו"ל של תל אביב מדיקל קולג'!

תופתעו לשמוע איך תכנית המכינה לרפואה שלנו יכולה להוביל אותכם ליעד במהירות, במקצועיות, וביותר קלות משחשבתם.

אנחנו כאן כדי לעזור לך בכל שלבי ההרשמה לאוניברסיטאות, ולהבטיח את מקומך ללמוד את התואר באנגלית ברפואה או רפואת שיניים בהונגריה ולחיות בעיר תוססת ומרתקת.

אל תסתפקו במילה שלנו – צפו עכשיו בסרטוני ההמלצה שקיבלנו וראו מה הבוגרים שלנו אומרים על המכינה של תל אביב מדיקל קולג' . כיצד זה עזר להם להתקבל ולהצליח באוניברסיטאות המובילות לרפואה באירופה.

רוצים להרגיש איך זה ללמוד במכינה ? צפו בהרצאות לדוגמא

רוצים לשמוע עוד? יש לכם שאלות נוספות ? צרו קשר עכשיו לתיאום פגישת ייעוץ אישית ללא עלות , או בקרו בעמוד שאלות נפוצות

תכנית לימודים באנגלית

תכנית הלימודים בשפה האנגלית נוסדה בשנת 1987, עם 49 תלמידים. כיום לומדים באוניברסיטה בתכניות הבינלאומיות כ-4,300 סטודנטים. התעודות שמונפקות על ידי האוניברסיטה מוכרות על ידי מספר רב של מדינות בעולם, כגון ישראל, מדינות האיחוד האירופי וארצות הברית, ומאפשרות להתקדם ולעבוד במדינות אלה. בשנתיים הראשונות הלימודים הם באנגלית מלאה, והחל מהשנה השלישית מתחילים להשתמש בשפה ההונגרית כשעולה הצורך לתקשר עם מטופלים.

מסלול לימודים

מסלול הלימודים אורך 6 שנים.

במהלך השנתיים הראשונות ללימודים התכנית מתמקדת בהיבטים התיאורטיים של הרפואה, אשר יניחו את היסודות של הנושאים הרפואיים להמשך. הידע התיאורטי ייושם במרפאות במהלך השנה השלישית עם רפואה פנימית וכירורגיה יחד עם תחומים אחרים. שאר הנושאים הקליניים נלמדים בשנה הרביעית והחמישית. התמחות: סטודנטים מעורבים בטיפול קליני בחולים במחלקות הפנימיות, כירורגיה, גינקולוגיה, נוירולוגיה, פסיכיאטריה ורפואת ילדים במהלך השנה השישית.

סטודנטים בשנה האחרונה נדרשים להגיש את עבודת התזה שלהם. שנת הלימודים האחרונה מסתיימת בבחינה מקיפה .סטודנטים שעברו את כל הבחינות והגנו בהצלחה על התזה שלהם מקבלים את התואר ד"ר לרפואה.

מבנה שנת הלימודים

השנה האקדמית מתחילה באמצע ספטמבר ומסתיימת עד לתאריך ה-30 בספטמבר של השנה הקלנדרית הבאה, והיא מחולקת לשני סמסטרים. תקופות המבחנים, כמו בישראל,

אוניברסיטת דברצן למדעי הרפואה בקצרה

 • האוניברסיטה נוסדה בשנת 1538. החול ללימודים באנגלית נוסד ב-1987.
 • מספר התלמידים הכולל הוא 27,904, כולל 4,300 סטודנטים בינלאומיים.
 • באוניברסיטה לומדים כ-225 ישראלים.
 • זכה בתואר "מרכז המצוינות" מטעם הנציבות האירופית בשנת 2003.
 • בבית הספר לרפואה יש 22 מחלקות למדעי היסוד ו -25 מחלקות קליניות.
 • בית הספר לרפואה משמש בית החולים העירוני עבור דברצן, שבו התלמידים מקבלים את ההכשרה הקלינית שלהם.

דברצן: עיר לסטודנטים שאוהבים אווירה פסטורלית עם חיי לילה טובים

דברצן היא העיר השנייה באוכלוסייתה בהונגריה אחרי בודפשט, והגדולה בשטחה של המדינה. דברצן היא המרכז האיזורי של חבל צפון המישור הגדול ובירת מחוז היידו-ביהר. היא נמצאת במישור הונגרי גדול, 220 ק"מ מזרחית לבודפשט, על יד הפארק הלאומי הורטובאג, שנודע בטבע הפראי שבו ובחקלאות המסורתית שלו. בעיר חיים כ-200,000 תושבים.

לדברצן אוניברסיטה גדולה, שמבניה העיקריים בנויים בסגנון אדריכלי נאה. לאוניברסיטה מספר פקולטות והיא מתפקדת גם כמתקן מחקר חשוב באירופה. כיום לומדים באוניברסיטה למעלה מ-200 סטודנטים, את מקצועות הרפואה השונים. האווירה בחלקים רבים בעיר הינה תוססת ושמחה, בעיקר הודות לכמות הסטודנטים הגדולה ביחס לכמות האוכלוסיה, אשר צובעים את רחובותיה ואת מקומות הבילוי שבה. יש בה היסטוריה, מקומות בילוי, מרחצאות ספא ופארקים נעימים.

כיכר הכנסיה הרפורמית היא מרכז העיר ובה הכל מתרחש. מבנים היסטוריים, בתי קפה ומסעדות, ולחובבי ההיסטוריה והאמנות, גם מספר מוזיאונים מעניינים מעטרים אותה לכל אורכה. המיוחד שבהם נקרא מוזיאון דרי Deri Museum – והוא מציג תערוכות של בובות יפניות ומומיות מצריות, בנוסף לגלריות ולתערוכות קבועות. מול הכנסיה ניתן לצפות בסמל העיר ופסל של קושוט לאיוש, וניתן לעלות באמצעות מעלית למעלה ולראות את הפעמון מקרוב ולצפות בכל העיר מלמעלה. לא רחוק משם, נמצא בית כנסת יהודי גדול אשר הוקם בשנת 1894 ושופץ בשנת 2014. הונגריה ידועה באתרי הספא והבריאות שבה, וכמובן שגם בדברצן אפשר ליהנות מפלא הטבע הזה. Aquaticum termal – הוא מתחם מפואר הכולל מרחצאות מים טרמו-מינרליים, חדר מלח, סאונות ומרכז עיסויים. הכניסה למרכז עולה כ-7 יורו בלבד, ואם תרצו להתפנק בעיסוי, שלמו כ-20-40 יורו, תלוי סוג העיסוי ובמשכו.
בעיר ישנם שני קניונים גדולים הסמוכים אחד לשני. קניון forum, הגדול ביתר בעיר, וקניון Debrecen plaza, מעט יותר קטן, שבו אפשר למצוא חנויות עממיות ומחירים זולים, ואפילו קזינו.

בדברצן ישנו מגוון גדול מאוד של מסעדות – מבסטות ברחוב, דרך מסעדות עממיות ועד למסעדות שף יוקרתיות. במסעדת Mátyás Pince תוכלו ליהנות ממאכלים הונגריים מסורתיים בעבודת יד. מרק גולש – 15 ₪. מרק אטריות – 13 ₪. אם תרצו לנשנש משהו תוך כדי אכילה ולא לשבת במסעדה, זאת תהיה הזדמנות מצויינת להגיע אל MEXICO TORTILLA BAR אשר נמצאת בקרבה לכיכר הראשית וליהנות מאוכל מקסיקני מהיר.

התחבורה הציבורית בדברצן יעילה וזולה מאוד ומכסה את כל שטחיה. בעיר יש שדה תעופה עם קו טיסה ישיר לישראל.

דברצן בקצרה
 • 200,000 תושבים.
 • העיר השנייה בגודלה בהונגריה הממוקמת בחלק המזרחי של המדינה.
 • עלויות מחיה זולות מאוד.
 • העיר שופעת בצבע הירוק ומיוערת מאוד.
 • בעיר יש מרכז ספא ומרחצאות חמים.
 • דברצן ידועה בארכיטקטורה היפה שלה שצובעת כל פינה בעיר.
 • שדה תעופה בינלאומי עם קו טיסה ישיר לישראל.