לימודי רפואה בפולין באוניברסיטת גדאנסק: המכינה לרפואה של תל אביב מדיקל קולג' תכין אתכם להצלחה בבחינות הקבלה

האוניברסיטה לרפואה של גדנסק נוסדה בשנת 1945. היא האוניברסיטה הגדולה ביותר בצפון פולין והשניה בגודלה במדינה וממוקמת באחת הערים היפות באירופה. התכנית האנגלית הוקמה בשנת 2001. באוניברסיטה קיימות 21 תכניות בתחום הרפואה, מתוך ארבע פקולטות. הפקולטה לרפואה מונה כיום 77 מחלקות ומרפאות. המשימות הדידקטיות מבוצעות על ידי 614 מרצים, 52 מתוכם מחזיקים בתואר פרופסור. מספר הסטודנטים באוניברסיטה הוא 5,200, כשמתוכם 800 לומדים בחוג לאנגלית. תכנית הלימודים בחוג לאנגלית אורכת 6 שנים ומתבססת על סטנדרטים חינוכיים מחמירים של אירופה וארצות הברית. הדבר מבטיח כי בוגרים אשר יסיימו את התכנית בהצלחה יוכלו לעסוק ברפואה בכל מדינה בעולם.

האוניברסיטה משדרגת ומפתחת באופן תמידי את מתקני הלימוד והמחקר ואת בתי החולים הפועלים תחתיה. בשנת 2007 הסתיים פרוייקט השיפוץ של בנין בית-החולים האוניברסיטאי הראשי בעלות כוללת של מעל 250 מליון אירו, במימון משותף של ממשלת פולין והאוניברסיטה לרפואה עצמה. בשנת 2009 הושק המרכז לרפואה-פולשנית של האוניברסיטה בעלות כוללת של כ-150 מליון אירו.

משרד המדע והחינוך הפולני הכירו באוניברסיטה לרפואה של גדאנסק על הצטיינותה המדעית לשנת 2012 כאחד ממרכזי המחקר הרפואיים המובילים באירופה. האוניברסיטה דורגה במקום השני בפולין במונחים של יעילות מחקרים (דירוג אקדמי לשנת 2017 של "מגזין פרספקטיבי").

רופאים מובילים ניהלו את המחלקה לרפואה ואנטומיה. המרצה המוכר ביותר היה יואכים אולאפיוס, יליד גדאנסק, שהיה ידוע בעיקר בשל היותו הראשון בצפון אירופה לביצוע נתיחה ציבורית. בולט במיוחד היה אנטומיסט יאן קולמוס, שאטלס אנטומיה גדול שלו "Tabulae anatomicae" פורסם בגדאנסק בשנת 1932. היצירה שוחררה במהדורות רבות ותורגמה למספר שפות.
בתי-החולים האוניברסיטאיים באוניברסיטה לרפואה בגדאנסק מספקים שירותי רפואה יחודיים ומרכזיהם משמשים לשירותים רפואיים מהעיקריים והחשובים בכל מדינות האיחוד האירופאי ואף בעולם במספר תחומים ביניהם: השתלות-איברים (השתלות כליה, השתלות לב, השתלות מח-עצם), המטולוגית ילדים ומבוגרים, קרדיולוגיה פולשנית ואלקטרו-קרדיולוגיה, רפואה טרופית ורפואה-גרעינית.

איך מכללת תל אביב מדיקל קולג' יכולה לעזור לך להתקבל ללימודי רפואה בפולין כבר השנה?

אנו כאן כדי לעזור לך להתחיל את התואר ברפואה באוניברסיטה המתאימה ביותר עבורך בפולין, להכין אותך לבחינות הקבלה, ולהפוך את הליך הכניסה לפשוט ככל האפשר.

במכללת תל אביב מדיקל קולג', אנו מבטיחים את קבלתך ללימודי רפואה במגוון אוניברסיטאות בפולין , לצד ליווי מלא במעבר שלך לכל אוניברסיטה שתבחר.

המטרה העיקרית שלנו היא לקדם את ההצלחה האקדמית שלך בבחינת הקבלה ובשנת הלימודים הראשונה בתואר .

גלו עוד על יתרונות המכינה המקיפה ביותר ללימודי רפואה בחו"ל של תל אביב מדיקל קולג'!

תופתעו לשמוע איך תכנית המכינה לרפואה שלנו יכולה להוביל אותכם ליעד במהירות, במקצועיות, וביותר קלות משחשבתם.

אנחנו כאן כדי לעזור לך בכל שלבי ההרשמה לאוניברסיטאות, ולהבטיח את מקומך ללמוד את התואר באנגלית ברפואה או רפואת שיניים בפולין ולחיות בעיר תוססת ומרתקת.

אל תסתפקו במילה שלנו – צפו עכשיו בסרטוני ההמלצה שקיבלנו וראו מה הבוגרים שלנו אומרים על המכינה של תל אביב מדיקל קולג' . כיצד זה עזר להם להתקבל ולהצליח באוניברסיטאות המובילות לרפואה באירופה.

רוצים להרגיש איך זה ללמוד במכינה ? צפו בהרצאות לדוגמא

רוצים לשמוע עוד? יש לכם שאלות נוספות ? צרו קשר עכשיו לתיאום פגישת ייעוץ אישית ללא עלות , או בקרו בעמוד שאלות נפוצות

תכנית לימודים באנגלית

החוג לאנגלית הוקם בשנת 2001. בתכנית לומדים אזרחים ממדינות רבות – ביניהם ישראלים, גרמנים, שוודים, קנדים, אמריקאים ועוד. התכנית מאפשרת לאחר סיום הלימודים לעבור הכשרה ולעבוד בארצות הברית ובמדינות אחרות דוברות אנגלית. מאחר ושיטת הלימודים והמבחנים הנהוגה בישראל היא באוריינטציה אירופאית, סטודנטים המסיימים את לימודיהם בפולין מגיעים מוכנים למבחני הרישוי בישראל.

לסטודנטים בינלאומיים הלומדים בחוג לאנגלית יש ארבעה מעונות היכולים להכיל כ-1,000 סטודנטים. ישנה גישה נוחה לבניין הכיתה, לספריה, למכולת, לחנות צילום ולקנטינה עם אוכל מעולה ובמחירים נוחים.

מסלול לימודים

התכנית בנויה מ-6 שנות לימוד.

בשנתיים הראשונות לומדים הסטודנטים חומר תיאורטי ופרה-קליני וב-4 השנים האחרונות מיישמים אותו. הלימודים נעשים בקבוצות קטנות: בשלב הראשוני של התואר עד 10 סטודנטים בכיתת לימודים, ובשלבים המעשים בקבוצות קטנות של עד 4 סטודנטים בקבוצה, כשלכל קבוצה יש מרצה אישי שמלווה את הסטודנטים לאורך כל הקורס. הקבוצות הקטנות נועדו, בין היתר, כדי לאפשר לסגל האקדמי באוניברסיטה לעקוב באופן אישי אחר הישגיו של כל סטודנט כדי לתגבר אותו בהתאם לצרכיו. בכל הקורסים, כבר החל מהשנה השניה, הסטודנים נבחנים בכל שבועיים-שלושה שבועות על החומר הנלמד באותו פרק זמן, זאת על מנת שהסטודנטים ישקיעו בכל שלב הלימוד ולא רק לפני הבחינות. כל מרצה מעניק במהלך השבוע מס' שעות תרגול עם סטודנטים מתקשים ללא כל תשלום נוסף וכחלק משירות האוניברסיטה. ההוראה הקלינית מתבצעת במקביל למתן שירותי בריאות במרכז הרפואי של האוניברסיטה ובבתי חולים נבחרים בגדאנסק.

מבנה שנת הלימודים

השנה האקדמית מתחילה בתחילת אוקטובר ומסתיימת עד לתאריך ה-30 בספטמבר של השנה הקלנדרית הבאה, והיא מחולקת לשני סמסטרים. תקופות המבחנים, כמו בישראל, מתקיימות בחורף – בחודשים ינואר-פברואר, ובקיץ, בחודשים יוני-יולי.

האוניברסיטה לרפואה של גדאנסק בקצרה

  • נוסדה בשנת 1945, כשהתכנית האנגלית הוקמה בשנת 2001.
  • לומדים בה כ-5,200 סטודנטים, מתוכם 800 במסגרת רפואה באנגלית.
  • 614 אנשי צוות מדעי.
  • תכנית הלימודים מבוססת על סטנדרטים מחמירים עפ"י תכנית החינוך האירופאית.
  • משרד המדע הפולני והחינוך הגבוה הכירו באוניברסיטה לרפואה של גדאנסק על הצטיינותה המדעית בשנת 2012.

גדאנסק: עיר נמל היסטורית וחמימה

לחופי הים הבלטי שוכנת העיר גדאנסק, לה שורשים גרמניים וארכיטקטורה יוצאת דופן, שהופכת אותה לאחת מהיפות בפולין. גדאנסק היא עיר הנמל החשובה בפולין והשישית בגודלה במדינה. העיר היא בירת מחוז פורמניה ובעבר נקראה בשמה הגרמני, "דנציג".

גדאנסק שוכנת לחוף מפרץ בדרום הים הבלטי. אוכלוסיות גדאנסק רבתי – מעל מיליון תושבים. בעיר עצמה ישנם כ-460,000 תושבים. גדאנסק נמצאת בשפך נהר הויסלה, דבר המעניק לה יתרון משמעותי כמרכז סחר ימי ונהרי. לאורך ההיסטוריה הייתה העיר עיר מסחר. בימי הביניים היא הייתה עיר הנזה, והיום היא מרכז מסחרי חשוב.

בעיר לומדים כ-80,000 סטודנטים, רבים מהם הגיעו ממדינות שונות בעולם כדי ליהנות מתכניות לימודים איכותיות בעלויות נמוכות.

העיר העתיקה של גדאנסק מתחילה בקו המים, לאורך הנהר מוטלבה (Motlawa) שחובק אותה ממזרח. המבנים הגבוהים עשויים לבנים רבים, מעוטרים ומרשימים. במרחק כמה דקות הליכה מן הנהר ניצבת בזיליקת סנט מרי המפורסמת. זהו בניין הלבנים האדומות הגדול ביותר בעולם היכול להכיל כ- 25,000 מתפללים. בנייתו של אולם המתפללים נמשכה 150 שנה. הכנסייה נחשבת לאחת הגדולות באירופה. המבנים הגבוהים עשויים מלבנים ורבים מהם מעוטרים ומרשימים. במרחק חמש דקות הליכה מן הנהר ניצבת בזיליקת סנט מרי המפוארת. בניין הלבנים האדומות הגדול ביותר בעולם. אל ראש המגדל מובילות כ-400 מדרגות והמראה של גגות העיר פשוט נפלא. ליבה של גדאנסק נמצא ברחוב דווגה (Dluga) שחוצה את מרכז העיר העתיקה. הרחוב מתחיל בשער הזהב ומסתיים בסמוך לבית העירייה המרשים. דווגה הוא מדרחוב שסביבו פועלים מסעדות, בתי קפה, בארים וחנויות.

בקיץ נפרשים השולחנות על המדרכה והמקום הופך לתוסס ונעים, בעיקר בשעות הערב. הרכבים מוזיקליים מנגנים כמעט בכל פינה. האווירה ידידותית ואהובה על הסטודנטים. המחירים זולים במיוחד: כוס בירה ב-7 שקלים, קערת מרק עמוסה בבשר וירקות, רק ב-10 שקלים.

מעבר לקניות, כנסיות, בתי קפה ומסעדות, העיר מציעה גם מראות יפים מאוד. פארק אוליבה הנהדר מלא בשדרות ארוכות, תעלות מים ובריכות קטנות. הפארק מוצל, מטופח מאוד ונקי. בצמוד אליו ניצבת קתדרלת אוליבה שהיא אחת מהכנסיות היפות והחשובות בעיר.

גדאנסק בקצרה
  • עיר שמתאימה לאוהבי הקניות, השווקים והקניונים.
  • היסטוריה עשירה ומסורת עם שפע של אטרקציות תיירותיות: בזיליקת סנט מרי, מרכז הסולידריות האירופאי, מוזיאון אמבר, מזרקת נפטון ועוד.
  • העיר ממוקמת על הים הבלטי והנוף יפיפה.
  • פעילויות תרבותיות ונטוריסטיות כוללות פסטיבלים, קונצרטים, גלישה, שייט ורכיבה על אופניים.