לימודי רפואה בפולין – האוניברסיטה לרפואה בביאליסטוק: להתקבל עם המכינה לרפואה של תל אביב מדיקל קולג'

אוניברסיטת ביאליסטוק בפולין נוסדה ב-1950 והפקולטה ללימודי רפואה באנגלית נוסדה בשנת 2004. במשך למעלה מ-65 שנים האוניברסיטה מכשירה צוותים רפואיים וכיום לומדים בה כ-4,500 סטודנטים ב-14 מחלקות שונות, ביניהם 300 סטודנטים במסלול לימוד באנגלית. האוניברסיטה מחזיקה כיום ב-20 הסכמים מדעיים חתומים על שיתוף פעולה וחילופי מדע עם אוניברסיטאות זרות. היא מתמקדת בשיתופי פעולה מדעיים ודידקטיים מרחיבים עם מדינות האיחוד האירופי וארצות הברית. שנים רבות של יישום אסטרטגי עקבי לפיתוח מדעי העמידו שתי פקולטות (פקולטה לרפואה עם האגף לרפואת שיניים וחוג אנגלית וכן את הפקולטה לרוקחות עם המחלקה לרפואת מעבדה) בקטגוריה הראשונה של מערכת הדירוג של משרד המדע הפולני והחינוך הגבוה.

בפקולטה, מלבד מרכזי הלימודים, ישנם מרכזי מחקר ותהליכי איבחון וטיפול על ידי 68 יחידות ארגוניות: 26 מחלקות, 40 מרפאות ו-2 מעבדות עצמאיות. בתי החולים והמרפאות של האוניברסיטה מציעים תכניות הכשרה מצוינות ומתקנים לסטודנטים בכל התמחות ברפואה, ואוכלוסיית המטופלים היא גדולה עם מקרים רפואיים מגוונים. מוסדות אלה מספקים שירותים רפואיים עבור העיר ביאליסטוק וסביבתה. רבים מבוגרי האוניברסיטה מחזיקים בתפקידים בכירים באוניברסיטאות רפואיות אחרות ובמרכזים רפואיים בפולין ומחוצה לה.

איך מכללת תל אביב מדיקל קולג' יכולה לעזור לך להתקבל ללימודי רפואה בפולין כבר השנה?

אנו כאן כדי לעזור לך להתחיל את התואר ברפואה באוניברסיטה המתאימה ביותר עבורך בפולין, להכין אותך לבחינות הקבלה, ולהפוך את הליך הכניסה לפשוט ככל האפשר.

במכללת תל אביב מדיקל קולג', אנו מבטיחים את קבלתך ללימודי רפואה במגוון אוניברסיטאות בפולין , לצד ליווי מלא במעבר שלך לכל אוניברסיטה שתבחר.

המטרה העיקרית שלנו היא לקדם את ההצלחה האקדמית שלך בבחינות הקבלה ובשנה הראשונה בתואר .

גלו עוד על יתרונות המכינה המקיפה ביותר ללימודי רפואה בחו"ל של תל אביב מדיקל קולג'!

תופתעו לשמוע איך תכנית המכינה לרפואה שלנו יכולה להוביל אותכם ליעד במהירות, במקצועיות, וביותר קלות משחשבתם.

אנחנו כאן כדי לעזור לך בכל שלבי ההרשמה לאוניברסיטאות, ולהבטיח את מקומך ללמוד את התואר באנגלית ברפואה או רפואת שיניים בפולין ולחיות בעיר תוססת ומרתקת.

אל תסתפקו במילה שלנו – צפו עכשיו בסרטוני ההמלצה שקיבלנו וראו מה הבוגרים שלנו אומרים על המכינה של תל אביב מדיקל קולג' . כיצד זה עזר להם להתקבל ולהצליח באוניברסיטאות המובילות לרפואה באירופה.

רוצים להרגיש איך זה ללמוד במכינה ? צפו בהרצאות לדוגמא

רוצים לשמוע עוד? יש לכם שאלות נוספות ? צרו קשר עכשיו לתיאום פגישת ייעוץ אישית ללא עלות , או בקרו בעמוד שאלות נפוצות

תכנית לימודים

תכנית הלימודים מתפרסת על פני 6 שנים, במהלכה לומדים קורסים באנטומיה, כימיה, ביולוגיה, פיזיקה, סוציולוגיה ועוד. התואר מוכר במדינות רבות בעולם, ביניהן ישראל, ארה"ב, קנדה ומדינות האיחוד האירופי. התכנית מאפשרת לאחר סיום הלימודים לעבור הכשרה ולעבוד בארצות הברית ובמדינות אחרות דוברות אנגלית. מאחר ושיטת הלימודים והמבחנים הנהוגה בישראל היא באוריינטציה אירופאית, סטודנטים המסיימים את לימודיהם בפולין מגיעים מוכנים למבחני הרישוי בישראל.

סגל בית הספר

הפקולטה לרפואה מורכבת מ-96 פרופסורים, 95 רופאים ו-750 מורים אקדמיים. זהו היחס הגבוה ביותר בפולין וממקם את האוניברסיטה בין האוניברסיטאות המובילות במדינה. הסגל באוניברסיטה זכה להכרה בינלאומית בעבור מחקרים מדעיים שביצע, וכמעט 90% מהפרופסורים המועסקים באוניברסיטה הם בוגריה.

מבנה שנת הלימודים

השנה האקדמית מתחילה בתחילת אוקטובר ומסתיימת עד לתאריך ה-30 בספטמבר של השנה הקלנדרית הבאה, והיא מחולקת לשני סמסטרים. תקופות המבחנים, כמו בישראל, מתקיימות בחורף – בחודשים ינואר-פברואר, ובקיץ, בחודשים יוני-יולי.

מיקום האוניברסיטה

האוניברסיטה ממוקמת במרכז ביאליסטוק, עיר ובה כ-300,000 תושבים. המיקום המצוין שלה מאפשר להגיע לכל מקום מעניין במרחק הליכה קצר. בית הספר לרפואה ממוקם ב- "ארמון ברניצקי", ארמון אשר נבנה ושופץ במאות ה-16-18 והוא גולת הכותרת של העיר. ניתן לעלות לקומה העליונה כדי לצפות בנוף הנהדר מהמרפסת על הגנים – אחד בסגנון צרפתי מדויק, והשני בסגנון אנגלי ופרוע.

האוניברסיטה הרפואית של ביאליסטוק בקצרה

 • בית הספר נוסד בשנת 1950 עם תכנית בלימודי רפואה באנגלית שנחנכה בשנת 2004.
 • 96 פרופסורים (MD, PhD), 95 רופאים (PhD) ו-750 מורים אקדמיים.
 • המרכז הרפואי הניסויי הוא מוקד מרכזי עבור האוניברסיטה הרפואית של ביאליסטוק.
 • משרד המדע הפולני והחינוך הגבוה מציב את האוניברסיטה הרפואית של ביאליסטוק בקטגוריה הראשונה.
 • האוניברסיטה מפעילה מרכזים רפואיים בעבור תושבי ביאליסטוק וסביבתה.

ביאליסטוק: עיר של צעירים עם ניחוח תרבותי היסטורי

ביאליסטוק היא עיר בצפון – מזרח פולין. היא הייתה בשלון פרוסיה ורוסיה לפני שהושבה ב-1919 לפולין. העיר משמשת כבירת פרובינציית פודלסיה ואוכולוסייתה מונה כ-300,000 תושבים, ביניהם כ-50,000 סטודנטים, מרביתם בחרו בלימודי רפואה בפולין. העיר קיימת מאז המאה ה-15, מה שמבטיח עיר מרתקת של שילוב תרבויות ואתרים.

ביאליסטוק היא מהמרכזים האקדמיים המובילים באירופה ומציעה סגנון חיים אמנותי ותרבותי לכלל התושבים. כעיר שמסתמכת על תעשייה קלה ככלכלה העיקרית שלה, ביאליסטוק ממשיכה להתפתח ולהפוך עצמה למטרופולין מודרני. היא עיר קטנה ונעימה מאוד, שמציעה למבקרים בה מגוון סיבות להישאר. יש בה חיי לילה תוססים והיא משמשת כנקודת מוצא למגוון טיולים בטבע הנהדר של האיזור.

במרחק לא גדול מהעיר, ניתן למצוא את ביברזה נשיונל פארק. זהו הפארק הלאומי הגדול ביותר בפולין, שנהנה מצמחיה מגוונת ועשירה ומאינספור בעלי חיים ובעיקר ציפורים. לאורך הפארק זורם נהר ביברזה ויוצר בריכות ואגמים רבים. במקום יש פעילויות שייט, הליכה ורכיבה על אופניים. העיר ביאליסטוק מושפעת מן התרבות המזרחית, ובשונה מרוב פולין שהיא קתולית לחלוטין, תוכלו לזהות בביאליסטוק כנסיות אורתודוקסיות. בעבור סטודנטים, החיים בביאליסטוק נוחים למדי – האוניברסיטה ממוקמת במרכז העיר והופכת את השהייה להרבה יותר נעימה.

יש בעיר תחבורה ציבורית שמכסה את כולה וגם את הפרוורים שמסביב, וניתן להגיע באמצעותה לעיר הבירה ורשה. עלות הנסיעה בתחבורה הציבורית מאוד זולה (יש גם הנחה לסטודנטים בעבור הנסיעות). העיר העתיקה בביאליסטוק מושכת אליה תיירים רבים. יש בה כנסיות, ארמונות, מבנים היסטוריים וגם למי שמחפש – מגוון בתי קפה, מסעדות ופאבים. הרחוב הראשי אשר נקרא קילינסקיאגו יביא לכם שלל אופציות מעניינות לבילוי ותרבות, ובעיקר רחוב ליפובה אשר יוצא מהכיכר שמול שער הארמון. בין המסעדות המומלצות ניתן למנות מסעדה איטלקית באווירה צעירה בשם הוקוס פוקוס, ואחת בניחוחות וטעמיים מזרחיים הקרויה ספינקס באר. בגזרת חיי הלילה, מועדון ריקודים מומלץ המשלב הופעות רוק חיות בשם גווינט ומועדון מקסים נוסף בשם אם-7 קלאב המנגן מוזיקה בסגנונות מגוונים וגם כן משלב הופעות חיות מפעם לפעם.

כפי ששמתם לב, האוניברסיטה ממוקמת ממש במרכז העניינים. בכיכר אליעזר לוידויג זמנהוף, אחד מבניה היהודיים הידועים של העיר ומי שהמציא את שפת האספרנטו שיועדה להיות השפה הבינלאומית, תוכלו לקבל חוברת מידע על האתרים היהודיים בעיר. הכיכר נמצאת סמוך מאוד לרחוב הראשי ליפובה, שגם הוא, כאמור, נמצא קרוב מאוד למיקום האוניברסיטה. עוד פלא שנמצא לא רחוק מביאליסטוק הוא העיירה טיקוצ'ין. עיירה שבעבר הייתה מושבת מלוכה, אך עדיין ניתן לחוש באוויר את הפאר שבה. יותר ממחצית מתושביה היו יהודים, ולכן גם אחד האתרים הידועים ביותר בעיירה הוא בית הכנסת שנבנה בשנת 1642 והוא השני בגודלו וחשיבותו רק לזה של קראקוב.

ביאליסטוק בקצרה
 • אחת הערים הבטוחות ביותר בפולין.
 • 300,300 תושבים, מתוכם 50,000 סטודנטים.
 • אטרקציות תיירותיות רבות.
 • עיר יפיפיה – מיוערת, מלאה בנחלים ונהרות.
 • חיי לילה מעולים עבור סטודנטים – מסעדות, פאבים ומועדונים.
 • קניונים, מרכזי קניות ושווקים.
 • בעבור לינה מחוץ לקמפוס, תהיה הוצאה של כ-150 יורו כולל חשבונות.