לימודי רפואה בהונגריה באוניברסיטת סמלוויס שבבודפשט: המכינה לרפואה של תל אביב מדיקל קולג' תוביל אותך לקבלה והצלחה באוניברסיטה

אוניברסיטת סמלוויס בבודפשט היא האוניברסיטה הוותיקה ביותר בהונגריה. האוניברסיטה נוסדה בשנת 1769. בשנות החמישים הייתה האוניברסיטה מזוהה עם מספר בתי חולים והפקולטה לרפואה הפכה למוסד עצמאי. היחסים הבינלאומיים והתכניות בשפה האנגלית החלו כבר אז, ובשנות ה-90 היו למעלה מ-3,000 מיטות בבית החולים ובמרפאות של האוניברסיטה. היא מספקת שירותי בריאות למספר רב של תושבים ומטפלת בלמעלה מ-2 מיליון מקרים מדי שנה. עם יותר מ-10,000 תלמידים, 8,000 אנשי סגל ו-27 מרפאות, מדובר במוסד בעל כוח ומוניטין בהונגריה ובאירופה כולה.

האוניברסיטה דוגלת בשילוש קלאסי של חינוך, בריאות ומחקר ומספקת השכלה ברמה גבוהה, אשר מוכרת ומקבלת שבחים בינלאומיים. לפקולטה קשרי עבודה ענפים עם מספר רב של מדינות בעולם, בניהן גרמניה, סלובקיה, רומניה, יפן וארצות הברית. כיום לומדים באוניברסיטה למעלה מ-150 ישראלים.

איך מכללת תל אביב מדיקל קולג' יכולה לעזור לך להתקבל ללימודי רפואה בהונגריה כבר השנה?

אנו כאן כדי לעזור לך להתחיל את התואר ברפואה באוניברסיטה המתאימה ביותר עבורך בהונגריה, להכין אותך לבחינות הקבלה, ולהפוך את הליך הכניסה לפשוט ככל האפשר.

במכללת תל אביב מדיקל קולג', אנו מבטיחים את קבלתך ללימודי רפואה במגוון אוניברסיטאות בהונגריה , לצד ליווי מלא במעבר שלך לכל אוניברסיטה שתבחר.

המטרה העיקרית שלנו היא לקדם את ההצלחה האקדמית שלך הן בקבלה לאוניברסיטה והן במוכנות לשנת הלימודים הראשונה בתואר.

גלו עוד על יתרונות המכינה המקיפה ביותר ללימודי רפואה בחו"ל של תל אביב מדיקל קולג'!

תופתעו לשמוע איך תכנית המכינה לרפואה שלנו יכולה להוביל אותכם ליעד במהירות, במקצועיות, וביותר קלות משחשבתם.

אנחנו כאן כדי לעזור לך בכל שלבי ההרשמה לאוניברסיטאות, ולהבטיח את מקומך ללמוד את התואר באנגלית ברפואה או רפואת שיניים בהונגריה ולחיות בעיר תוססת ומרתקת.

אל תסתפקו במילה שלנו – צפו עכשיו בסרטוני ההמלצה שקיבלנו וראו מה הבוגרים שלנו אומרים על המכינה של תל אביב מדיקל קולג' . כיצד זה עזר להם להתקבל ולהצליח באוניברסיטאות המובילות לרפואה באירופה.

רוצים להרגיש איך זה ללמוד במכינה ? צפו בהרצאות לדוגמא

רוצים לשמוע עוד? יש לכם שאלות נוספות ? צרו קשר עכשיו לתיאום פגישת ייעוץ אישית ללא עלות , או בקרו בעמוד שאלות נפוצות

תכנית לימודים באנגלית

תכנית הלימודים בשפה האנגלית נוסדה בשנת 1989, ומספר הסטודנטים המשתתפים בה גדל בהתמדה מידי שנה. כיום, כל תלמיד שלישי באוניברסיטה הוא תלמיד זר, והתלמידים מגיעים מ-5 יבשות שונות ו-70 מדינות. יותר מ-1,700 סטודנטים לומדים בתכנית. תעודות שמונפקות על ידי האוניברסיטה מוכרות על ידי מספר רב של מדינות בעולם, כגון ישראל, מדינות האיחוד האירופי וארצות הברית, ומאפשרות להתקדם ולעבוד במדינות אלה. בשנתיים הראשונות הלימודים הם באנגלית מלאה, והחל מהשנה השלישית מתחילים להשתמש בשפה ההונגרית כשעולה הצורך לתקשר עם מטופלים.

מסלולי לימודים

מסלול הלימודים אורך 6 שנים, ומכסה לפחות 6,000 שעות הוראה.

הלימודים מחולקים ל-2 חלקים:
השנתיים הראשונות מורכבות ממחקרים פרה-קליניים במדעי החיים, והחלק השני מתמקד במחקרים קליניים ומשכו כ-4 שנים. תקופת ההתמחות מתקיימת בשנה ה-6 ולרוב מבוצעת בבתי חולים או מרפאות. עם סיום התכנית, על התלמידים להגיש ולהגן על התזה הכתובה שלהם בכתב ובעל פה לפני ועדת בדיקה. לאחר מעבר הבחינות בהצלחה, התלמידים מקבלים את התעודה ואת התואר ד"ר לרפואה.

מבנה שנת הלימודים

השנה האקדמית מתחילה באמצע ספטמבר ומסתיימת עד לתאריך ה-30 בספטמבר של השנה הקלנדרית הבאה, והיא מחולקת לשני סמסטרים. תקופות המבחנים, כמו בישראל, מתקיימות בחורף – בחודשים דצמבר-פברואר, ובקיץ, בחודשים מאי-יולי.

אוניברסיטת סמלוויס למדעי הרפואה בקצרה

 • האוניברסיטה העתיקה ביותר בהונגריה אשר נוסדה בשנת 1769.
 • הפקולטה ללימודי רפואה באנגלית נוסדה בשנת 1989.
 • באוניברסיטה לומדים למעלה מ-10,000 סטודנטים.
 • יותר מ 3,000 סטודנטים בינלאומיים, כש-150 מתוכם הינם סטודנטים מישראל.
 • 5 פקולטות, 27 מרפאות, 80 מחלקות וקבוצות מחקר.
 • 1,500 אנשי סגל אקדמי.
 • האוניברסיטה זכתה בפרס היוקרתי של אוניברסיטת המחקר.

בודפשט: עיר אירופאית תוססת

בירת הונגריה, המכונה "פריז הקטנה של אירופה התיכונה", מפורסמת בתרבות בת אלף שנים.

בעיר גרים קרוב ל-2 מיליון תושבים, חלקם הגדול הינם מהגרים. העיר נוצרה מאיחוד של שלוש ערים – בודה, פשט ואובודה בשנת 1873. העיר היא העיר השישית בגודלה באיחוד האירופי.

נהר הדנובה בעיר, הוא הלב שלה, והוא מחלק אותה ל-2 חלקים עיקריים: פשט שממזרח לנהר, בעיקרו איזור מישורי ובו מרוכזת עיקר הפעילות המסחרית, הפיננסית והכלכלית שבעיר עם מגוון חנויות, שווקים, בתי קפה וחיים תוססים. ובודה, איזור יותר הררי, פחות מסחרי, ובו מרכזים לאומיים ושכונות יוקרה.  מעיינות המרפא החמים בעיר ידועים מאוד. בשל שבר גיאולוגי שיצר נביעה טבעית של מעיינות חמים, זוכים התושבים והתיירים ליהנות מ-120 מעיינות מרפא.

מזג האוויר בעיר דומה לזה שבכל חלקי אירופה עם 4 עונות ברורות, כשבחורף קר מאוד, ובקיץ חמים ונעים. התחבורה הציבורית בבודפשט מאוד יעילה ופריסה רחבה – חשמליות, אוטובוסים, ורכבת תחתית שמאפשרת להגיע בקלות לכל איזור בעיר.

בודפשט ידועה כמעוז לחובבי הקניונים הגדולים והמפוארים. קניון WestEnd City Center הוא מהגדולים שבהם עם לא פחות מ-400 חנויות. לצדם של הקניונים תמצאו מגוון של שווקים מעניינים כמו השוק המרכזי (Vasarcsarnok)- השוק המקורה הגדול ביותר בבודפשט המשתרע על פני 3 קומות אדירות. תמצאו בשוק מזון טרי, מירקות ופירות, עד דגים, בשרים ומאפים. שוק נוסף הוא שוק הפשפשים בעיר, שם ישנן מציאות כמו עתיקות, מזכרות, תכשיטים, בגדים, תקליטים וכל דבר שרק תחפצו בו.  רחוב הקניות הגדול והפופולארי, ואצי אוצה, יעניק לכם את כל מה שתצטרכו כסטודנטים צעירים – בתי קפה, מסעדות מעולות, בסטות עם אוכל רחוב, פאבים ומועדונים תוססים. לחובבי המותגים, ישנו רחוב ראשי אשר נמצאים בו המותגים הגדולים בעולם – גוצ'י, רוברטו קוואלי, לואי ויטון והרשימה עוד ארוכה. בין השיטוטים סביב חלונות הראווה, תוכלו לשבת באחד מבתי הקפה והמסעדות השזורים בשדרה. בזירת המסעדות, תוכלו למצוא בעיר 2 מסעדות כשרות: מסעדת כרמל, מציעה מנות כשרות מהמטבח היהודי. מרק עוף, חמין, גולש, שישליק ועוד, במחירים נוחים. מסעדה נוספת נמצאת ממש ממולה, המתאימה למי שמחפש מטבח איטלקי כשר: פיצות פסטות ומאפים.

בית הפרלמנט של בודפשט הוא נקודת ציון שכמעט חובה לבקר בה. המבנה הוא אחד מהמרשימים בעולם ונבנה בסוף שנות ה-80 של המאה ה-19. הבניין מעוצב בסגנון ניאו-גותי ונחשב לשלישי בגודלו בעולם אם לא פחות מ-691 חדרים ו-19 ק"מ של מסדרונות ומדרגות. ניתן להצטרף לסיורים מודרכים, אשר במסגרתם אפשר לראות, בין היתר, את אולם הכניסה המפואר, חדרי המבואה ואוצר תכשיטי המלוכה. לחובבי הטבע, ישנו אי הנמצא בנהר הדנובה ומהווה את אחת מפינות החמד בעיר, למי שרוצה להירגע או לצאת לטיול זוגי. אורכו של האי 2.4 ק"מ ורוחבו 503 מטר, והוא שופע בגנים פורחים, שבילי הליכה, מעיינות חמים ושרידים של מבנים היסטוריים. יש בו מזרקה מוזיקאלית, גן יפני וחוף פלטינוס – מתחם הכולל בריכות פתוחות בטמפרטורות שונות ומגלשות מים.

פארק נוסף הוא הפארק העירוני varosliget אשר מציע מדשאות ועצים, מתקני שעשועים, ואטרקציות נוספות כמו גן חיות בוטני ומרחצאות.

חוץ משפע של קניות, מוזיאונים ופארקים, בודפשט היא גם עיר של מופעי מוזיקה גדולים. בחודשי הקיץ נערך בעיר פסטיבל זיגט המביא אליו תיירים מכל העולם. בפסטיבל מופיעים אמנים מפורסמים וגדולים מכל העולם מסצינת הרוק והאלקטרוני. בשנים קודמות הופיעו זמרים גדולים כדוגמת להקת REM, אלאניס מוריסט, סקס פיסטולז והזמרת פינק,  לצד ישראלים כדוגמת דודו טסה, קרולינה, סגול 59, להקת איזבו ועוד.

בודפשט בקצרה
 • מורכבת משני צדדים, בודה ופשט אשר מופרדים על ידי נהר הדנובה. לכל צד יש טעם משלו.
 • בעיר יש מעיינות חמים תרמיים אשר מתויירים מאוד.
 • העיר מתאימה ביותר לחובבי הקניות – קניונים ושווקים מכל הסוגים ובשפע.
 • העיר מאחרת את פסטיבל המוזיקה הבינלאומי "זיגט" שמתקיים בחודש אוגוסט.
 • תרבות עשירה ומגוונת עם אטרקציות רבות.