לימודי רפואה באיטליה - בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת בארי

מחפשים מקום קטן ושקט, שיאפשר לכם להתרכז בלימודים וגם ליהנות מקירבה לחוף הים, עלויות מחיה נמוכות וקהילה סטודנטיאלית תוססת? בארי עונה על כל אלה ועוד.

אוניברסיטת בארי על שם אלדו מורו – "UNIBA" אחת מ -58 האוניברסיטאות הציבוריות באיטליה, נוסדה בשנת 1924 ולומדים בה כיום כ -60,000 סטודנטים. האוניברסיטה נקראת על שמו של אחד מתלמידיה המפורסמים ביותר – המדינאי אלדו מורו.

החזון של בית הספר לרפואה של אוניברסיטת בארי הוא לספק מצוינות בתחומים של חינוך חדשני, טיפול בחולה ומחקר ביו-רפואי.

לימודי הרפואה בשפה האנגלית כוללים 12 סמסטרים ונמשכים 6 שנים. התוכנית מאושרת על ידי אוניברסיטת בארי והמשרד האיטלקי לחינוך, אוניברסיטאות ומחקר. סטודנטים מתוך האיחוד האירופי ומחוץ לו יכולים להגיש מועמדותם. ההוראה של התוכנית לתואר בינלאומי היא בלעדית באנגלית. התוכן והמבנה של התוכנית מבוססים על תוכנית המאסטר בשפה האיטלקית.

לימודי הרפואה באיטליה, באוניברסיטת בארי לומדים בתמהיל מאוזן של הרצאות, סמינרים, מעבדות מעשיות, הגשת עבודות, למידה מרחוק ואינטראקציה עם מורים בינלאומיים, אשר מהווים חלק מרשת של מתרגלים מובילים בתחום הרפואה .

מלבד ההוראה, האוניברסיטה מתמקדת גם במחקר מדעי ברמת הדוקטורט. מרכזי המחקר של אוניברסיטת בארי הם מאוד אינטראקטיביים, בעלי קשרים בין מחלקות שונות, אוניברסיטאות ומרכזי מחקר אחרים.

התוכנית ללימודי רפואה באוניברסיטת בארי אלדו מורו, מספקת לימודי רפואה באיכות גבוהה עם מגוון שיעורים, ידע תאורטי, והתנסויות מעשיות.

יחד עם העבודה בקבוצות קטנות, השיטה הישירה והיישומית הזו, מעניקה ערך מוסף משמעותי לעיסוק המעשי ברפואה.

בית הספר לרפואה של אוניברסיטת בארי בקצרה

 • אוניברסיטת אלדו מורו של בארי (Università degli Studi di Bari Aldo Moro) נוסדה בשנת 1925 והיא נקראת על שם המדינאי אלדו מורו.
 • 6 שנות תוכנית לתואר ברפואה, 12 סמסטרים
 • התמקדות עיקרית על מחקר מדעי.
 • כיתות קטנות ומגוונות מאפשרות לסטודנטים גישה מעשית לחקר הרפואה.
 • גישה למתקני ספורט מודרניים רבים, כגון בריכות שחייה פנימיות וחיצוניות, מגרשי כדורגל, מגרש קרח ומגרשי טניס

לחיות וללמוד בבארי

בארי היא בירת המחוז האיטלקי פוליה – Puglia. בארי הוא נמל גדול בעיר האוניברסיטאית שעל הים האדריאטי. מיקומה הציורי על "עקב המגף" של איטליה ובעיר העתיקה המפוארת, מהוים אטרקציה, אך היא אינה מאוד מתויירת, מה שמוזיל את עלויות המחיה הכלליות.

כמו בערים איטלקיות רבות, ההיסטוריה הארוכה של בארי מוסיפה לקסם הייחודי שלה.

העיר חלוקה בין הישן והמודרני – בעיר העתיקה ממוקם הבניין הראשי של אוניברסיטת בארי עם כ -60,000 סטודנטים, והיא גם עיר צעירה ודינמית עם קמפוס עמוס וחיי לילה.

עלות המחיה נמוכה מאשר בערים רבות אחרות באיטליה, מזג האוויר חם ושטוף שמש רוב השנה. החופים שלה והמטבח הדרום איטלקי המעולה מוסיפים לחוויה החיובית.

העיר מגלה רצון לקלוט אליה סטודנטים ומשתדלת להציע הקלות וסיוע. למשל הסכמים עם חברות התחבורה השונות בעיר, אותם מקיימת האוניברסיטה לרווחת הסטודנטים –  ומאפשרים לכם לרכוש כרטיסי נסיעה ומנויים חודשיים, או שנתיים במחירים מוזלים.

בארי בקצרה
 • בארי ממוקמת בדרום מערב איטליה על החוף האדריאטי והיא בירת אזור פוליה.
 • בבארי נמל חשוב והיא עיר אוניברסיטאית
 • מרכז כלכלי שני בחשיבותו בדרום איטליה
 • עירו של ניקולאס הקדוש - עליו מבוססת דמותו של סנטה קלאוס
 • אוכלוסייה של כ 325 אלף תושבים, מתוכם כ 60,000 סטודנטים
 • אוכלוסיה מגוונת כתוצאה מהגירה וקהילה יהודית קטנה
 • בארי מציעה לסטודנטים גישה חופשית לפעילויות פנאי וספורט