לימודי רפואה ברומניה באוניברסיטת קונסטנצה: המכינה לרפואה של תל אביב מדיקל קולג' תכין אתכם לקבלה והצלחה באוניברסיטה

אוניברסיטת אובידיוס בקונסטנטה הוקמה בשנת 1961. לומדים בה כ-15,000 סטודנטים, מה שהופך אותה לאוניברסיטה הגדולה ביותר בדרום מזרח רומניה ולגדולה ביותר באזור הים השחור. בפקולטה ללימודי רפואה לומדים למעלה מ-5,000 סטודנטים, ובפקולטה ללימודי רפואה באנגלית שנוסדה בשנת 1990 לומדים כ-1,500 סטודנטים ממדינות שונות בעולם. היא מצוידת במכשור רפואי חדיש ומתקדם ומתקני הפקולטה מותאמים לתקני האיחוד האירופי. החינוך הרפואי מבוצע על בסיס מדעי ועל פרקטיקה, וחשוב מכך, על ידי טיפול מעשי בחולים. בנוסף לטיפול גופני, מצבו הנפשי של המטופל חיוני לתרגול הרפואה, וגם על זה שמים דגש בתכנית הלימודים. הכשרה מעשית בטיפול בחולים, כולל טיפול בחתך רחב של מחלות, הוא חלק מרכזי בלימודי הרפואה בקונסטנטה. הסטודנטים לומדים על רפואת המשפחה, על החברה והשפעותיה הבריאותיות ועל פעילותם של ארגוני בריאות. ההכשרה המעשית מבוצעת באחד מששת בתי החולים בקונסטנטה. בעיר קהילה יהודית, אשר אחד ממנהיגיה הוא פרופ' קרול פרידמן, שמשמש בתפקידי מפתח בפקולטה לרפואה, ובין היתר היה ראש מחלקת פסיכיאטריה.

איך מכללת תל אביב מדיקל קולג' יכולה לעזור לך להתקבל ללימודי רפואה בחו"ל כבר השנה?

במכללת תל אביב מדיקל קולג', אנו מבטיחים את קבלתך ללימודי רפואה במגוון אוניברסיטאות באירופה , לצד ליווי מלא במעבר שלך לכל אוניברסיטה שתבחר.

גלו עוד על יתרונות המכינה המקיפה ביותר ללימודי רפואה בחו"ל של תל אביב מדיקל קולג'!

תופתעו לשמוע איך תכנית המכינה לרפואה שלנו יכולה להוביל אותכם ליעד במהירות, במקצועיות, וביותר קלות משחשבתם.

אל תסתפקו במילה שלנו – צפו עכשיו בסרטוני ההמלצה שקיבלנו וראו מה הבוגרים שלנו אומרים על המכינה של תל אביב מדיקל קולג' . כיצד זה עזר להם להתקבל ולהצליח באוניברסיטאות המובילות לרפואה באירופה.

רוצים להרגיש איך זה ללמוד במכינה ? צפו בהרצאות לדוגמא

רוצים לשמוע עוד? יש לכם שאלות נוספות ? בקרו בעמוד שאלות נפוצות

תכנית לימודים באנגלית

בפקולטה לרפואה לומדים למעלה מ-1,500 סטודנטים בינלאומיים. התעודות שמונפקות על ידי האוניברסיטה מוכרות על ידי מספר רב של מדינות בעולם, כגון ישראל, מדינות האיחוד האירופי וארצות הברית, ומאפשרות להתקדם ולעבוד במדינות אלה.

מסלול לימודים

לימודי הרפואה כוללים שלוש שנים של לימודים פרה – קליניים ואחריהם שלוש שנים של לימודים קליניים מעשיים בששת בתי החולים המצויים בעיר קונסטנטה, תחת פיקוח של רופא.

מבנה שנת הלימודים

השנה האקדמית מתחילה בתחילת אוקטובר ומסתיימת עד לתאריך ה-30 בספטמבר של השנה הקלנדרית הבאה, והיא מחולקת לשני סמסטרים. תקופות המבחנים, כמו בישראל, מתקיימות בחורף – בחודשים ינואר-פברואר, ובקיץ, בחודשים יוני-יולי.

אוניברסיטת אובידיוס למדעי הרפואה בקצרה

  • אוניברסיטת אובידיוס בקונסטנטה נוסדה בשנת 1961.
  • כיום לומדים בה כ-15,000 סטודנטים והיא האוניברסיטה הגדולה ביותר בדרום מזרח רומניה.
  • לימודי רפואה באנגלית החלו בשנת 1990, וכיום לומדים במסלול זה למעלה מ-1,500 סטודנטים.
  • למרות שהפקולטה לרפואה נחשבת לאחת הצעירות בארץ, היא אחת מהדינמיות והתובעניות מבין בתי הספר לרפואה ברומניה.
  • סיבוב קליני בשנה השישית מתבצע באחד מששת בתי החולים בעיר.
על העיר בקצרה
  • קונסטנטה היא עיר חוף רומנית של הים השחור מאז ימי קדם.
  • יש בה קרוב ל-300,000 תושבים והיא השניה בגודלה ברומניה.
  • בוקרשט הבירה ממוקמת כ-260 ק"מ מקונסטנטה.
  • בעיר יש אזור מודרני להולכי רגל במרכז העיר ומתקני תרבות הכוללים דולפינריום, מוזיאון ארכיאולוגי, אתרים ארכיאולוגיים עתיקים, אופרה, תיאטרון ותזמורת פילהרמונית ועוד.
  • ביציאה מן העיר לכיוון צפון ישנה העיר ממאיה, עיר הנופש החשובה בים השחור.