לימודי רפואה ברומניה באוניברסיטת טרגו מורש: המכינה לרפואה של תל אביב מדיקל קולג' תכין אתכם לקבלה והצלחה באוניברסיטה

בית הספר לרפואה של טרגו מורש נוסד בשנת 1945. האוניברסיטה מהווה אחת מ-6 האוניברסיטאות לרפואה מסורתית ברומניה. במסגרת הפקולטה לרפואה, לומדים למעלה מ- 3,500 סטודנטים לתואר ראשון, שני ודוקטורט. אחת מן הסיבות העיקריות לכך שסטודנטים רבים בוחרים ללמוד רפואה בטרגו מורש, היא צוות ההוראה המצוין של הפקולטה ומרכז לסימולציה ומיומנות בסיסית. התכנית ללימודי רפואה באנגלית מתחילה עם כ-100 סטודנטים בינלאומיים בכל שנה. האוניברסיטה יזמה לאחרונה רפורמה בתכנית הלימודים כדי לאפשר לסטודנטים לקבל תמונה ברורה על לימודיהם: הלמידה מבוססת מקרה וההתמחויות הקליניות מודגשות יותר. במרכז הסימולציה ישנן 3 מחלקות: מיומנויות רפואיות, הדמיה רפואית ומטופל מתוקנן. החידושים והקדמה באוניברסיטה נועדה כדי לתת לסטודנטים באוניברסיטה חינוך איכותי בהתאם לסטנדרטים האירופאים הגבוהים ביותר. בנוסף, שותפויות עם אוניברסיטאות זרות נוצרו כדי לאפשר את ניידותם של תלמידים ומורים באוניברסיטאות אירופיות יוקרתיות אחרות. האוניברסיטה מוסמכת על ידי משרד החינוך הרומני ומוכרת ברחבי האיחוד האירופי. בוגרי הפקולטה לרפואה בטרגו מורש ממשיכים את לימודיהם או תושבותם באירופה וברחבי העולם.

איך מכללת תל אביב מדיקל קולג' יכולה לעזור לך להתקבל ללימודי רפואה בחו"ל כבר השנה?

במכללת תל אביב מדיקל קולג', אנו מבטיחים את קבלתך ללימודי רפואה במגוון אוניברסיטאות באירופה , לצד ליווי מלא במעבר שלך לכל אוניברסיטה שתבחר.

גלו עוד על יתרונות המכינה המקיפה ביותר ללימודי רפואה בחו"ל של תל אביב מדיקל קולג'!

תופתעו לשמוע איך תכנית המכינה לרפואה שלנו יכולה להוביל אותכם ליעד במהירות, במקצועיות, וביותר קלות משחשבתם.

אל תסתפקו במילה שלנו – צפו עכשיו בסרטוני ההמלצה שקיבלנו וראו מה הבוגרים שלנו אומרים על המכינה של תל אביב מדיקל קולג' . כיצד זה עזר להם להתקבל ולהצליח באוניברסיטאות המובילות לרפואה באירופה.

רוצים להרגיש איך זה ללמוד במכינה ? צפו בהרצאות לדוגמא

רוצים לשמוע עוד? יש לכם שאלות נוספות ? בקרו בעמוד שאלות נפוצות

תכנית לימודים באנגלית

בפקולטה לרפואה לומדים למעלה סטודנטים בינלאומיים. התעודות שמונפקות על ידי האוניברסיטה מוכרות על ידי מספר רב של מדינות בעולם, כגון ישראל, מדינות האיחוד האירופי וארצות הברית, ומאפשרות להתקדם ולעבוד במדינות אלה.

מסלול לימודים

תכנית לימודי רפואה היא עמוד התווך של הפקולטה לרפואה של טרגו מורש, שם נרדף למצוינות בחינוך, מחקר וטיפול רפואי. המסלול אורך כ-6 שנים. התהליך החינוכי מספק היווצרות של מיומנויות ספציפיות, ידע רפואי ויכולות שישרתו את הסטודנט הן בהכשרה המעשית והן בעבודה עם אנשי מקצוע בתחומי בריאות אחרים. תקופת הלימודים מחולקת ל-3 שנים פרה-קליניות ו-3 שנים של התנסות קלינית. בשנה השישית עוסקים הסטודנטים בטיפול מעשי בפיקוח רופא.

מבנה שנת הלימודים

השנה האקדמית מתחילה בסוף ספטמבר ומסתיימת עד לתאריך ה-30 בספטמבר של השנה הקלנדרית הבאה, והיא מחולקת לשני סמסטרים. תקופות המבחנים, כמו בישראל, מתקיימות בחורף – בחודשים ינואר-פברואר, ובקיץ, בחודשים יוני-יולי.

אוניברסיטת טרגו מורש למדעי הרפואה בקצרה

 • הפכה רשמית לאוניברסיטה לרפואה ולרוקחות של טרגו מורש בשנת 1991.
 • האוניברסיטה היחידה בה ההוראה היא ברומנית, הונגרית ואנגלית.
 • באוניברסיטה מעל 3,200 סטודנטים ויותר מ -700 מורים וחוקרים.
 • באוניברסיטה 2 סבבים של התחלת לימודים: אפריל וספטמבר.
 • בכל שנה מתחילים כ-100 סטודנטים את מסלול הלימודים.
 • מרכז סימולציה ומיומנויות רפואיות היה פתוח עם שלוש מחלקות: מיומנויות רפואיות, הדמיה רפואית וטיפול מתוקנן.
 • מוכר על ידי משרד החינוך הרומני ומוכר ברחבי האיחוד האירופי.
על העיר בקצרה
 • העיר ה -16 בגודלה ברומניה, הממוקמת בחלק הצפוני-מרכזי של המדינה.
 • ארכיטקטורה מגוונת ומונומנטים מתקופת ימי הביניים, הרנסנס, הבארוק וארט נובו.
 • תחרות הג'אז הבין-לאומית השנתית הבינלאומית מתקיימת בכל חודש מאי.
 • נסה את המטבח טרנסילבניה, כגון כרוב ממולא, פטריות פפריקה, בשר מבושל.
 • מספר טוב של ברים ומועדונים עבור חיי הלילה.