לימודי רפואה בבולגריה באוניברסיטת וארנה: המכינה לרפואה של תל אביב מדיקל קולג' תכין אתכם לקבלה והצלחה באוניברסיטה

באוניברסיטת וארנה לרפואה, 4 פקולטות:
רפואה, רפואת שיניים, בריאות הציבור ורוקחות.

האוניברסיטה מציעה סביבה דינמית ותוססת, מלאת ארועים, שאותם יוזמים הסטודנטים עם תמיכה מלאה של ההנהלה האקדמית. המנוע העיקרי הוא מועצת התלמידים – מבנה ניהול אקדמי וגוף ייצוגי לסטודנטים, התומך ברוב הפעילויות החברתיות.

לאוהבי משחקי הספורט יש אפשרות להצטרף לקבוצת האוניברסיטה בכדורעף, כדורסל או כדורגל , אשר מקבלות ליווי של מאמנים מקצועיים , בנוסף לשחקנים בינ"ל נלהבים.
הקבוצות מתחרות בתחומי הספורט השונים עם סטודנטים מן האוניברסיטאות האחרות בעיר ובמדינה במהלך טורנירי הספורט השנתי "אוניברסיאדה", "גביע הרקטור", "אוניברסיאדת קיץ" ו "אוניברסיאדת חורף".

לבעלי הנטיות האומנותיות – ישנה קבוצת תיאטרון וכן להקת רוק באוניברסיטה.
הסטודנטים מארגנים ערבי כשרונות , כמו גם ארועי צדקה כגון בזאר חג המולד, בזאר מרץ ובזאר פסחא.

בארוע הקולינריה השנתי הבינ"ל של האוניברסיטה , אפשר לטעום מנות מסורתיות ממעל -34 מדינות ברחבי העולם, שהוכנו על ידי הסטודנטים הבינלאומיים.

אירועים מדעיים שנתיים כגון הסימפוזיון הבינלאומי של מדענים צעירים (BSYSB) מתקיימים גם כאן.
שפע של קמפיינים בריאותיים לרגל יום האיידס הבינ"ל, סרטן חלל הפה, סרטן השד, בדיקות סוכרת חינם, בהשתתפות אגודות הסטודנטים (איגוד הסטודנטים לרפואה, איגוד הסטודנטים לרפואת שיניים והאיגוד של תלמידי הרוקחות).
סטודנטים ומרצים תורמים דם בקמפיין תרומות הדם.
אירוע ילדים במסגרת הפרויקט הבינלאומי "בית החולים טדי בר" מתבצע מדי שנה.

בנוסף על אלה, נהנים הסטודנטים באוניברסיטת ורנה גם משלל האטרקציות שיש לעיר להציע.

איך מכללת תל אביב מדיקל קולג' יכולה לעזור לך להתקבל ללימודי רפואה בחו"ל כבר השנה?

במכללת תל אביב מדיקל קולג', אנו מבטיחים את קבלתך ללימודי רפואה במגוון אוניברסיטאות באירופה , לצד ליווי מלא במעבר שלך לכל אוניברסיטה שתבחר.

גלו עוד על יתרונות המכינה המקיפה ביותר ללימודי רפואה בחו"ל של תל אביב מדיקל קולג'!

תופתעו לשמוע איך תכנית המכינה לרפואה שלנו יכולה להוביל אותכם ליעד במהירות, במקצועיות, וביותר קלות משחשבתם.

אל תסתפקו במילה שלנו – צפו עכשיו בסרטוני ההמלצה שקיבלנו וראו מה הבוגרים שלנו אומרים על המכינה של תל אביב מדיקל קולג' . כיצד זה עזר להם להתקבל ולהצליח באוניברסיטאות המובילות לרפואה באירופה.

רוצים להרגיש איך זה ללמוד במכינה ? צפו בהרצאות לדוגמא

רוצים לשמוע עוד? יש לכם שאלות נוספות ?  בקרו בעמוד שאלות נפוצות

אודות הפקולטה לרפואה

ערכים וחזון:

– האוניברסיטה הרפואית של ורנה היא הראשונה והיחידה מסוגה בבולגריה, שהציגה את מודל הקרן האירופית לניהול איכות (EFQM ®) למצוינות עסקית בשנת 2008.
– תעודות של MU – Varna עם מוסף דיפלומה האירופי מוכרים בכל המדינות של האיחוד האירופי.
– האוניברסיטה מציעה סביבה שבה החזון המודרני של העתיד בנוי על היסודות החזקים של המסורת. בהיותה בעלת היסטוריה ומסורות בנות יותר מחצי מאה, ממשיכה האוניברסיטה לשאוף למודרני ולהיי-טק, הן מבחינת המתקנים החינוכיים והן מבחינת תהליך ההכשרה והפעילויות החברתיות של התלמידים.
– הלימודים מתבססים על המומחיות והניסיון של המרצים המוכשרים ביותר, שזכו להכרה בינלאומית וליוקרה במאות מפגשים מדעיים אירופיים ובינלאומיים.
– לאוניברסיטה יש שיתופי פעולה ויחסים בינ"ל פעילים: היא נכללת בתוכניות חילופי החינוך האירופאיות לתלמידים ומקיימת שותפויות ארוכות טווח עם יותר מ -90 אוניברסיטאות ומפעלים חינוכיים ברחבי העולם.
– כיום יותר מ 5,000 סטודנטים לתואר ראשון, בוגרי ותלמידי דוקטורנטים לומדים בורנה – מבולגריה,וגם ממעל 40 מדינות ברחבי העולם.
– האוניברסיטה שואפת לעזור לסטודנטים לפתח ולשפר את הפוטנציאל שלהם, וכמובן את המיומנויות, הכישורים והכישרונות.

המכללה הרפואית של אוניברסיטת וארנה שוכנת במבנה עם היסטוריה ומסורת – המבנה הוקם בשנת 1942 כבית ספר לאחיות.
בשנים 1944 עד 1997, עבר בית הספר מספר תמורות – מכון סיעוד, בית הספר למיילדות, בית ספר לרפואה והמכון הרפואי, המספק השכלה אקדמית. המכללה הרפואית הפכה ליחידה בסיסית במבנה של האוניברסיטה הרפואית – ורנה מאז 1997 והיא מפגישה בין 7 מגזרי הכשרה ומחקר ומספקת הכשרה מקצועית לתואר ראשון בהתמחויות שונות:
עוזר – רוקח, עוזר מעבדה רפואית, רנטגן – עוזר מעבדה, עוזר טכנאי שיניים, פקח בריאות הציבור, עוזר פיזיותרפיה, עובד סוציאלי, קוסמטיקה רפואית, אופטיקה רפואית ועוד.
במשך שבעה עשורים המכללה סיפקה ידע וחינוך ליותר מ -17,500 אנשי מקצוע בתחום הבריאות.

תכנית לימודים באנגלית

התכנית ללימודי הרפואה באנגלית באוניברסיטת וארנה מיועדת לסטודנטים עם מוטיבציה גבוהה, שליטה טובה באנגלית המדוברת והכתובה ועניין אמיתי במדעי הרפואה.
לימודי הרפואה באנגלית נמשכים שש שנים (עשרה סמסטרים ושנה אחת של התמחות קלינית).
מלבד העובדה שהלמידה, המעבדות, ההרצאות והבחינות מתבצעות באנגלית, תוכנית הלימודים של שש השנים באנגלית היא זהה לחלוטין לתוכנית בשפה הבולגרית.
לימוד השפה הבולגרית הוא חובה במהלך שלוש השנים הראשונות של התוכנית. התלמידים נדרשים ללמוד בולגרית כדי שיוכלו לתקשר עם המטופלים ולמנוע אי-הבנות מול המטופלים – החל מהשנה השלישית ואילך.

הפקולטה לרפואת שיניים מספקת את אותו המענה המלא והמקיף, במהלך שש שנות לימודים, בהם עשרה סמסטרים ושנה אחת של התמחות קלינית.

מסלול לימודים

השנתיים הראשונות של בית הספר לרפואה מתמקדות בסקירה כללית של קורסים מדעיים יסודיים ובסיסיים.
השנה הראשונה מוקדשת למדעי הביולוגיה, הכימיה והפיזיקה החלים על הפרקטיקה הרפואית.
החל מהשנה השנייה, התחומים מתמקדים בהדרגה, לקראת המדעים הביו-רפואיים הרלוונטיים ביותר לרופא.

ההכשרה התיאורטית של הלימודים נעשית על ידי דיסציפלינות חובה, אופציונליות ופקולטטיביות,
באמצעות הרצאות, סמינרים, תרגילים מעשיים והדרכה עצמית.

ההכשרה המעשית של הלימודים נעשית על ידי עבודה מעשית במהלך הסמסטר, תירגול פרקטיקות והתמחות לקראת סיום הלימודים.

ההכשרה התיאורטית והמעשית בתכנית מותאמת למערכת ה- ECTS.

בשנים הקליניות, כצפוי – ההרצאות והעבודה התאורטית מתורגמות לטיפול בחולה.
המחקרים הקליניים בוחנים את יישום המדעים הביו-רפואיים השולטים בשנתיים הראשונות של בית הספר לרפואה.
ההוראה מהשנה השלישית ואילך מתרחשת אך ורק במסגרות קליניות של בתי החולים בהוראת האוניברסיטה, והיא כוללת עבודה עם חולים שהוכנסו לטיפול.

השנה האחרונה של הלימודים מתמקדת במטרות מעשיות בלבד. בשנה האחרונה פועלים הסטודנטים בהדרכה ישירה של העוזרים והמדריכים בעלי התפקידים האקדמיים הבכירים בקליניקות.

הערכה סופית של הידע שנרכש על ידי התלמידים לאחר השלמת מלוא לימודיהם ניתנת על ידי ועדות הבחינות של המדינה בבדיקות מקיפות ומעשיות של המדינה.

לאחר ההשלמה המוצלחת של 6 השנים של לימודי הרפואה, בוגרי התואר השני מקבלים תעודה, יחד עם ההגדרה המקצועית "רופא" – דוקטור לרפואה.
תוסף אירופי לתעודה הרפואית המונפקת בשפה האנגלית ניתן גם הוא לבוגרי הקורס בסיום הלימודים.
בוגר האוניברסיטה הוא מומחה מוכשר שנהנה מן הידע, הכישורים והאיכויות הדרושים למימוש התכנים, המטרות והמטלות של הכלים שרכש.
התואר מאפשר לעסוק ברפואה במדינות האיחוד האירופי, כמו גם במדינות רבות אחרות בעולם.

הפקולטה לרפואת שיניים באוניברסיטת וארנה נותנת מענה מקיף ויסודי לידע הרפואי הבסיסי – בדומה לזה הנרכש בשנים הראשונות בפקולטה לרפואה, והחל מהשנה השלישית, מתחילים הלימודים להתמקד בנושאים הספציפיים:

בהדרכתם של של מדענים מיומנים ופרודוקטיביים, הסטודנטים רוכשים בסיס מוצק במדעי הביו-רפואה.
ידע זה מהווה את הבסיס להבנת מגוון רחב של מחלות אשר רופא השיניים חייב לאבחן ולטפל וגם בונה את הבסיס היעיל לרפואת שיניים מונעת.
מורים קליניים מיומנים ומנוסים מנחים את הסטודנטים ברכישת מיומנויות טכניות ופיתוח שיפוט קליני.
מדריכים בעלי הכשרה במדעי היסוד והקליניקה מסייעים לסטודנטים ביישום ידע מדעי בסיסי לבעיות קליניות. מערכת משולבת זו יוצרת קליניקה בעלת הכשרה רחבה ורקע ביו-רפואי משמעותי.
ההתמחות (שלב שלישי) מתבצעת במחזורים ברפואת שיניים תותבת, טיפול שיניים שמרני, פריודונטולוגיה ומחלות של רירית הפה; ניתוחי פה וניתוח פנים, רפואת שיניים לילדים, אורתודונטיה.
כל מחזור מסתיים במבחנים של המדינה.

עם סיום הלימודים, התלמידים מקבלים את ההסמכה המקצועית של "דוקטור לרפואת שיניים", ותואר "מוסמך".
תואר זה מאפשר לעסוק ברפואת שיניים במדינות האיחוד האירופי, כמו גם במדינות רבות אחרות ברחבי העולם. תוסף אירופאי לתואר שני של השכלה גבוהה, שהונפק בשפה האנגלית, ניתן גם הוא לבוגרי התכנית בסיום הלימודים.

ממוקמם במרכז העיר ורנה, המבנה החדש של הפקולטה לרפואת שיניים, מקבל מבקרים רבים המבקשים לקבל טיפולי שיניים במרפאות המודרניות שלה, המצוידות במיטב הטכנולוגיות החדשניות.
מאז הקמתה בשנת 2006, הפקולטה לרפואת שיניים באוניברסיטה הרפואית של ורנה מחויבת למצוינות בחינוך, טיפול בחולה, מחקר ושירות קהילתי.

סגל בית הספר

הגופים המנהלים באוניברסיטה הרפואית של ורנה הם: האסיפה הכללית, המועצה האקדמית והרקטור. האסיפה הכללית מורכבת מהפרופסורים, מנציגי המסייעים, הסטודנטים ואנשי המינהל. המועצה האקדמית מורכבת מ -25 עד 45 איש וכוללת את חברי הסגל האקדמי, נציגי סטודנטים לתואר שלישי, סטודנטים ואנשי צוות.
סגל אקדמי העומד בדרישות תקנות האוניברסיטה הרפואית של ורנה נבחר לתפקיד הרקטור וסגן הרקטורים. הרקטור עובד יחד עם עמותת הייעוץ של מועצת הרקטור

אוניברסיטת ורנה בקצרה

 • כ4500 סטודנטים לומדים באוניברסיטה הרפואית של ורנה, מתוכם 3400 אזרחים בולגרים ו 1,100 סטודנטים זרים מ -40 מדינות שונות
 • בית החולים האוניברסיטאי - סנט מרינה - בעל קיבולת של 1200 מיטות
 • מדי שנה הסטודנטים של האוניברסיטה הרפואית של ורנה לוקחים חלק בתחרויות הספורט המסורתי. הם מתחרים בענפי ספורט שונים עם סטודנטים מאוניברסיטאות אחרות מהעיר ומהארץ. הספורטאים באוניברסיטה מקבלים ליווי ממאמנים מקצועיים.
 • ספריית האוניברסיטה נוסדה בשנת 1961 ויש בה כ 160 אלף כרכים בנושאי רפואה, רפואת שיניים ועוד. חלקם כרכים עתיקים מהמאה ה19.
 • יום הלימודים הראשון באוניברסיטה הרפואית של וארנה היה ב1/10/1961 ותאריך זה נחשב ליום ההולדת של האוניברסיטה
 • בין ארועי הצדקת המתקיימים באוניברסיטה - ביוזמת הסטודנטים, "בית החולים טדי בר" המוקדש לגיוס תרומות לילדים חולים
 • אחד המאפיינים היחודיים של האוניברסיטה הוא פיתוח ודגש של הלמידה המקוונת - החל ממדריכים אינטראקטיביים, תרגילים, הרצאות וידאו, אטלסים תלת-ממדיים וכלה בסיפריה הדיגיטלית.
 • המוטו של האוניברסיטה - "Prosperitas vestra finis nostra" - ההצלחה שלך היא המטרה שלנו.
ורנה בקצרה
 • בעיר מתגוררים כ367 אלף תושבים
 • היא עיר נמל ומסחר חשובה, אך גם מוקד תיירותי חשוב
 • ממצאים ארכיאולוגים מצביעים על התיישבות מהמילניום החמישי לפני הספירה
 • העיר ממוקמת על חוף הים השחור ובה אזור הנקרא "חולות הזהב" והוא מוקד משיכה לתיירים המחפשים נופש שטוף שמש וים - רבים מהם ישראלים
 • רוב כלכלת העיר נשענת על תיירות ומסחר
 • באתרים רבים בעיר הצוות מדבר עברית, ובחלק מהמסעדות אף יש תפריט בעברית.
 • העיר משמרת עבר היסטורי ותרבותי מפואר לצד תרבות מודרנית
 • האקווריום הציבורי עצום המימדים בורנה, בו ניתן לצפות באלפי דגים ובעלי חיים ימיים, ממוקם בגני הים, לחוף הים השחור, 5 דקות הליכה ממרכז וארנה ומתמקד בחי והצומח האופייניים לים השחור