לימודי רפואה ברומניה באוניברסיטת ארד ע"ש ואסילי גולדיס: המכינה לרפואה של תל אביב מדיקל קולג' תכין אתכם לקבלה והצלחה באוניברסיטה

אוניברסיטת ואסילי גולדיס בארד שברומניה הוקמה בשנת 1990 והיא אחת האוניברסיטאות החדשות ביותר באירופה. למרות גילה הצעיר יחסית, היא הגיעה במהירות למוניטין טוב ולמצוינות וכיום נחשבת לאחת האוניברסיטאות המובילות ללימודי רפואה ברומניה ובאירופה כולה.

האוניברסיטה הפכה למבצר של מדע ותרבות טרנסילבנית ויורו-אזורית, המשתלבים בחלל האירופאי של מחקר וחינוך ומזוהים עם ארגונים בינלאומיים כגון: איגוד האוניברסיטאות האירופאיות – האיחוד האירופי, מצפה מגנה צ'ארה, "קרולוס מגנוס" קונסורציום אירופי, כנס הרקטור הדנובי – DRC, איגוד האוניברסיטאות הטרנס-קרפטיות, האיגוד הבינלאומי של נשיאי האוניברסיטה – IAUP, האקדמיה האירופית למדעים ואמנויות זלצבורג – אוסטריה, האיחוד לאוניברסיטאות היורו-אסיאתיות – EURAS ומחזיקה בתפקיד סגן נשיא הנציבות האירופית לבתי ספר – FEDE-מוסד המשתתף בכנסים של המועצה האירופית. האוניברסיטה התחילה עם 2 פקולטות בלבד – משפטים ושיווק. בשנת 1992 נפתחה הפקולטה לרפואה וכיום מתקבלים כ-30 סטודנטים בכל שנה למסלול באנגלית. באוניברסיטה כולה לומדים כ-6,000 סטודנטים. האוניברסיטה מקדמת לצד הכשרה מקצועית גבוהה, גם הישגים אישיים וחברתיים.

איך מכללת תל אביב מדיקל קולג' יכולה לעזור לך להתקבל ללימודי רפואה בחו"ל כבר השנה?

במכללת תל אביב מדיקל קולג', אנו מבטיחים את קבלתך ללימודי רפואה במגוון אוניברסיטאות באירופה , לצד ליווי מלא במעבר שלך לכל אוניברסיטה שתבחר.

גלו עוד על יתרונות המכינה המקיפה ביותר ללימודי רפואה בחו"ל של תל אביב מדיקל קולג'!

תופתעו לשמוע איך תכנית המכינה לרפואה שלנו יכולה להוביל אותכם ליעד במהירות, במקצועיות, וביותר קלות משחשבתם.

אל תסתפקו במילה שלנו – צפו עכשיו בסרטוני ההמלצה שקיבלנו וראו מה הבוגרים שלנו אומרים על המכינה של תל אביב מדיקל קולג' . כיצד זה עזר להם להתקבל ולהצליח באוניברסיטאות המובילות לרפואה באירופה.

רוצים להרגיש איך זה ללמוד במכינה ? צפו בהרצאות לדוגמא

רוצים לשמוע עוד? יש לכם שאלות נוספות ?  בקרו בעמוד שאלות נפוצות

תכנית לימודים באנגלית

לתכנית ללימודי רפואה באנגלית מצטרפים בכל שנה 30 סטודנטים. התעודות שמונפקות על ידי האוניברסיטה מוכרות על ידי מספר רב של מדינות בעולם, כגון ישראל, מדינות האיחוד האירופי וארצות הברית, ומאפשרות להתקדם ולעבוד במדינות אלה.

מסלול לימודים

המסלול אורך כ-6 שנים. התכנית מחולקת ל-2 מחזורים של 3 שנים כל אחד. שלוש השנים הראשונות מתמקדות בלימודים פרה-קליניים, המכסים את היסוד והתאוריה של הרפואה. שלוש השנים האחרונות מתמקדות בלימודים קליניים, כולל ניסיון כירורגי בבית חולים. בית הספר מזוהה עם 2 בתי חולים מהגדולים במחוז. הסטודנטים ירכשו את הידע הרפואי ההולם של המדעים שעליו מבוססות שיטות מדעיות, לרבות עקרונות מדידת תפקודים ביולוגיים. הסטודנטים ילמדו את המבנה, התפקודים וההתנהגות של אנשים בריאים וחולים ואת היחס בין מצב הבריאות לבין הסביבה החברתית והפיזית של האדם, ידע הולם של דיסציפלינות קליניות ושיטות המספקות תמונה קוהרנטית של מחלות נפשיות ופיזיות, רפואה מנקודת מבט של מניעה וניסיון קליני בבתי חולים תחת פיקוח.

מבנה שנת הלימודים

השנה האקדמית מתחילה בתחילת אוקטובר ומסתיימת עד לתאריך ה-30 בספטמבר של השנה הקלנדרית הבאה, והיא מחולקת לשני סמסטרים. תקופות המבחנים, כמו בישראל, מתקיימות בחורף – בחודשים ינואר-פברואר, ובקיץ, בחודשים יוני-יולי.

אוניברסיטת ואסילי גולדיס למדעי הרפואה בקצרה

  • האוניברסיטה נוסדה בשנת 1990 והיא מהחדשות באירופה.
  • הפקולטה לרפואה נוסדה בשנת 1992.
  • כיום, כ -6000 סטודנטים לומדים באוניברסיטה.
  • 30 סטודנטים מתקבלים מדי שנה ללימודי רפואה באנגלית.
  • ה"אני מאמין" של בית הספר הוא"By Ourselves" .
  • העיר ה -12 בגודלה ברומניה עם אוכלוסייה של כ- 160,000 תושבים.
  • אחת הערים המשגשגות ביותר של רומניה עם תעשיות הכוללות ייצור קרונות רכבת ועיבוד מזון.
  • אדריכלות מרשימה ומגוון רחב של מונומנטים, תיאטראות וכנסיות.
  • קהילה יהודית חזקה- בית הכנסת בארד נבנה בתחילת המאה ה -19.
  • תיאטרון ארד מארח את פסטיבל התיאטרון הקלאסי מדי שנה.