לימודי רפואה בצ'כיה באוניברסיטת אוסטרבה: המכינה לרפואה של תל אביב מדיקל קולג' תכין אתכם להצלחה בבחינות הקבלה

אוניברסיטת אוסטרבה נוסדה בשנת 1991 והיא הפקולטה הצעירה ביותר ללימודי רפואה בצ'כיה. אוניברסיטת אוסטרבה לרפואה בנויה משש פקולטות. הפקולטה לרפואה החלה לפעול בשנת 1993, ונקראה "הפקולטה לרפואה חברתית". עם הזמן התפצלה לשתי פקולטות – הפקולטה למדעי החברה והפקולטה לרפואה.

התוכנית לרפואה באנגלית לסטודנטים זרים באוניברסיטת אוסטרובה נפתחה בשנת 2017.  מתקבלים אליה בכל שנה 50 סטודנטים בלבד וחלק מהייחוד שלה הוא ביחס האישי לסטודנטים.

מה שעוד מייחד את האוניברסיטה לעומת אוניברסיטאות בצ'כיה בפרט ואוניברסיטאות באירופה בכלל, הוא גם המספר הגבוה של מרצים ביחס לסטודנטים, זאת בנוסף ליחס האישי.

הפקולטה לרפואה עומדת בסטנדרטים של האיחוד האירופי להשכלה גבוהה וללימודי מקצועות הרפואה – כבוגרי האוניברסיטה תקבלו תואר ברפואה, שמוכר ברחבי האיחוד האירופי, בעולם ובישראל.

הסטודנטים רוכשים ידע ומיומנויות מעשיות להמשך קריירה מוצלחת ברפואה. מיומנויות אלה הן מרכיב מרכזי במערכת ההוראה של הפקולטה כבר מתחילת הלימודים באוניברסיטה של ​​אוסטרבה. השיעורים נערכים בעיקר בבית החולים האוניברסיטאי של אוסטרבה, אך גם במכון לבריאות הציבור וכן במרפאות אחרות ברחבי אוסטרבה. ההכשרה נעשית בקבוצות קטנות, כך שתוכלו  לחוות טיפול אישי בחולים.

הפקולטה היא גם חלוצה בשיטות הוראה מבוססות סימולציה באמצעות מולטימדיה ומתקני הוראה ניסיוניים.

בארבעת הסמסטרים הראשונים של תכנית הלימודים לרפואה כללית תקיפו בעיקר נושאים תיאורטיים (אנטומיה, ביולוגיה, ביוכימיה, ביופיסיקה, היסטולוגיה, פיזיולוגיה). נושאים פרה-קליניים (פתולוגיה, מיקרוביולוגיה, פרמקולוגיה) נלמדים בהמשך. ההוראה במקצועות קליניים מתחילה בסמסטרים הבאים (רפואה פנימית, ניתוח, רופאי ילדים, מיילדות וגניקולוגיה, נוירולוגיה) יחד עם נושאים הקשורים לטיפול בבריאות הציבור (רפואה חברתית, משפט רפואי).  השנה השישית מוקדשת להכשרה ברפואה פנימית, כירורגיה, גינקולוגיה ומיילדות.

אוניברסיטת אוסטרבה רכשה במהרה מוניטין של מצוינות, שהקל על יצירת שיתופי פעולה עם אוניברסיטאות כמו אוניברסיטת לוגאנו בשוויץ ואוניברסיטת סן רפאל ברומא.

איך מכללת תל אביב מדיקל קולג' יכולה לעזור לך להתקבל ללימודי רפואה בצ'כיה כבר השנה?

במכללת תל אביב מדיקל קולג', אנו מבטיחים את קבלתך ללימודי רפואה במגוון אוניברסיטאות בצ'כיה , לצד ליווי מלא במעבר שלך לכל אוניברסיטה שתבחר.

גלו עוד על יתרונות המכינה המקיפה ביותר ללימודי רפואה בחו"ל של תל אביב מדיקל קולג'!

תופתעו לשמוע איך תכנית המכינה לרפואה שלנו יכולה להוביל אותכם ליעד במהירות, במקצועיות, וביותר קלות משחשבתם.

אל תסתפקו במילה שלנו – צפו עכשיו בסרטוני ההמלצה שקיבלנו וראו מה הבוגרים שלנו אומרים על המכינה של תל אביב מדיקל קולג' . כיצד זה עזר להם להתקבל ולהצליח באוניברסיטאות המובילות לרפואה באירופה.

רוצים להרגיש איך זה ללמוד במכינה ? צפו בהרצאות לדוגמא

רוצים לשמוע עוד? יש לכם שאלות נוספות ? בקרו בעמוד שאלות נפוצות

אוניברסיטת אוסטרבה בקצרה

 • האוניברסיטה מורכבת משש פקולטות
 • הפקולטה לרפואה הצעירה ביותר בצ'כיה
 • נכון להיום, כ- 1700 סטודנטים זרים ומקומיים לומדים בתוכנית ללימודי הרפואה
 • השיעורים מתקיימים בבית החולים האוניברסיטאי של אוסטרבה, במכון לבריאות הציבור של אוסטרבה, ובמרפאות אחרות בעיר
 • שיתופי פעולה עם אוניברסיטת לוגאנו בשוויץ ואוניברסיטת סן רפאל ברומא
 • שימוש בסימולטורים ומתקני הוראה נסיוניים
אוסטרבה בקצרה
 • כ 300,000, תושבים. עשירית מהם - סטודנטים
 • מרכז תעשייתי וכלכלי
 • פסטיבלים שנתיים בתחום המוסיקה והקולנוע
 • מרכז תחבורה עם קווי רכבת פעילים ונמל תעופה בינלאומי קטן
 • מתקני ספורט רבים ומגוונים ברחבי העיר