לימודי רפואה בקרואטיה באוניברסיטת רייקה: המכינה לרפואה של תל אביב מדיקל קולג' תכין אותך לקבלה והצלחה בתואר

אוניברסיטת רייקה נוסדה בשנת 1973 וכיום היא אוניברסיטה אירופאית מודרנית ומרכז מצוינות בקרואטיה ומחוצה לה. הפקולטה ללימודי רפואה באנגלית החלה לפעול בשנת 2016.

באוניברסיטה לומדים 17,000 סטודנטים, ו-30 סטודנטים מתחילים בכל סמסטר את לימודי הרפואה באנגלית. אוניברסיטת רייקה היא אוניברסיטה פתוחה וחברתית – פתוחה לסטודנטים זרים, לסגל ההוראה ולחוקרים, וכן למגמות הנוכחיות בתחום ההשכלה הגבוהה. האוניברסיטה מספקת מערכת של חינוך ולמידה שבה התלמידים נמצאים במרכז תשומת הלב, ולכן מערכת החינוך והלמידה משתפרת ללא הרף, תוך יצירת קהילה שעיקר ערכה הוא האיכות הגבוהה של היחסים בין סטודנטים, פרופסורים וצוותים. כמו כן, באוניברסיטה שואפים גם להיות רגישים מבחינה חברתית ומותאמים לצורכיהם של כל חברי הקהילה. הפקולטה לרפואה ברייקה היא המוסד המדעי המוכר ביותר של אוניברסיטת רייקה. בתחום המחקר המדעי, הפקולטה היא מרכז המחקר הביו-רפואי והבין-תחומי, בהתאם לתפיסה האירופית של "התמחות חכמה". הפקולטה מופנית למדע יישומי בתרגול הרפואי היומיומי, וכן בתחום המחקר הטרנסלציוני ברפואה.

איך מכללת תל אביב מדיקל קולג' יכולה לעזור לך להתקבל ללימודי רפואה בקרואטיה כבר השנה?

אנו כאן כדי לעזור לך להתחיל את התואר ברפואה באוניברסיטה המתאימה ביותר עבורך בקרואטיה, להכין אותך לבחינות הקבלה, ולהפוך את הליך הכניסה לפשוט ככל האפשר.

במכללת תל אביב מדיקל קולג', אנו מבטיחים את קבלתך ללימודי רפואה במגוון אוניברסיטאות בקרואטיה , לצד ליווי מלא במעבר שלך לכל אוניברסיטה שתבחר.

המטרה העיקרית שלנו היא לקדם את ההצלחה האקדמית שלך .

גלו עוד על יתרונות המכינה המקיפה ביותר ללימודי רפואה בחו"ל של תל אביב מדיקל קולג'!

תופתעו לשמוע איך תכנית המכינה לרפואה שלנו יכולה להוביל אותכם ליעד במהירות, במקצועיות, וביותר קלות משחשבתם.

אנחנו כאן כדי לעזור לך בכל שלבי ההרשמה לאוניברסיטאות, ולהבטיח את מקומך ללמוד את התואר באנגלית ברפואה או רפואת שיניים בקרואטיה ולחיות בעיר תוססת ומרתקת.

אל תסתפקו במילה שלנו – צפו עכשיו בסרטוני ההמלצה שקיבלנו וראו מה הבוגרים שלנו אומרים על המכינה של תל אביב מדיקל קולג' . כיצד זה עזר להם להתקבל ולהצליח באוניברסיטאות המובילות לרפואה באירופה.

רוצים להרגיש איך זה ללמוד במכינה ? צפו בהרצאות לדוגמא

רוצים לשמוע עוד? יש לכם שאלות נוספות ? צרו קשר עכשיו לתיאום פגישת ייעוץ אישית ללא עלות , או בקרו בעמוד שאלות נפוצות

תכנית לימודים באנגלית

הפקולטה לרפואה באנגלית החלה לפעול בשנת 2016. בכל סמסטר מצטרפים אליה כ-30 סטודנטים. התעודות המונפקות על ידי האוניברסיטה מוכרות על ידי מספר רב של מדינות בעולם, כגון ישראל, מדינות האיחוד האירופי וארצות הברית, ומאפשרות להתקדם ולעבוד במדינות אלה.

מסלול לימודים

מסלול הלימודים אורך 6 שנים.

בשנים הראשונות ללימודים הסטודנטים לומדים את מדעי הרפואה הבסיסיים ובהמשך מתקדמים לתחומים פרה-קליניים. בשנה האחרונה ללימודים עושים הסטודנטים אימון באחד מבתי החולים העובדים עם האוניברסיטה.
הלמידה באוניברסיטה היא בקבוצות קטנות על מנת לתת לסטודנטים יחס אישי שיסייע להם להצליח בלימודים.

מבנה שנת הלימודים

השנה האקדמית מתחילה בתחילת אוקטובר ומסתיימת עד לתאריך ה-30 בספטמבר של השנה הקלנדרית הבאה, והיא מחולקת לשני סמסטרים. תקופות המבחנים, כמו בישראל, מתקיימות בחורף – בחודשים ינואר-פברואר, ובקיץ, בחודשים יוני-יולי.

אוניברסיטת רייקה למדעי הרפואה בקצרה

 • האוניברסיטה נוסדה בשנת 1955.
 • יש בה 9 פקולטות, 3 מחלקות ואקדמיה אחת.
 • לומדים בה כ-17,000 סטודנטים.
 • בכל סמסטר מתחילים את לימודי הרפואה באנגלית כ-30 סטודנטים.
 • האוניברסיטה עומדת בסטנדרטים בינלאומיים מחמירים לשיפור איכות החינוך הרפואי.
 • o האוניברסיטה עומדת בסטנדרטים בינלאומיים מחמירים לשיפור איכות החינוך הרפואי. בתי חולים הקשורים בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת רייקה כוללים: בית חולים אורטופדי – לובן | Thalassotherapia אופטיה | מרכז הבריאות הקהילתי של לבין | מרכז הבריאות הקהילתי של פרימורסקו-גורנסקה.

רייקה: עיר נמל תוססת

רייקה היא עיר נמל בקרואטיה. העיר ממוקמת על מורדות האלפים הדינרים, בקצה הצפוני של מפל קוומר שהינו שלוחה של הים האדריאטי. בעיר מתגוררים קרוב ל-200,000 איש והיא השלישית בקרואטיה, אחרי זאגרב הבירה והעיר ספליט. העיר ממוקמת כ-13 ק"מ מזרחית לעיר אופטיה, עיירת נופש בקיץ ובחורף שרב כלכלתה מתבססת על תיירות.

מיקומה הגיאו-טופוגרפי של רייקה משפיע על האקלים שבה: הטמפרטורות נעימות יחסית, עם חורף מתון וקיץ לח וחם.

הטמפרטורה השנתית הממוצעת היא 14 מעלות, והאזור לרוב שטוף שמש. רוב רובה של העיר רייקה נגישה ברגל, ולמעשה יש איסור תחבורה בלב העיר. עם זאת, התחבורה הציבורית שלה מצויינת ומאפשרת גישה לאזורים השונים בעיר. תחנת האוטובוסים המרכזית נמצאת בכיכר ז'ביצה על יד ארמון הים האדריאטי במרכז העיר. היא מפעילה קווי אוטובוסים מרייקה לרוב עריה הגדולות של קרואטיה ולערים מרכזיות באירופה. האזור המרכזי בעיר נמצא בעיר העתיקה במדרחוב קורזו. אורכו כחצי קילומטר והוא נבנה על שרידי חומת העיר העתיקה. במרכז המדרחוב תוכלו לראות את מגדל העיר הנקרא גם "מגדל השעון" המעוצב בסגנון הבארוק. האזור כולו מלא בכנסיות, מוזיאונים, גלריות ומצודות ומשדר אווירה היסטורית ועתיקה, לצד מגוון מקומות ישיבה ובילוי.

קרנבל רייקה הוא הגדול ביותר בקרואטיה והוא נערך לראשונה בשנת 1982. הקרנבל מתקיים לקראת סוף פברואר והוא אירוע עליז ופרוע. מתקיימים בו קונצרטים, מופעים, תצוגות ותהלוכות שמחות שעוברות ברחובות העיר עם תחפושות, ריקודים ומוזיקה. בשל היותה עיר חוף, רייקה מתאימה לחובבי ספורט ומציעה מגוון פעילויות בענפי הספורט השונים, כמו שיט תחרויות בינלאומיות לדייג, שחיה וכדור מים. בנוסף, המרחק הקצר מן ההרים מאפשר שפע של הזדמנויות לפעילויות הליכה וקמפינג. בחורף ההרים מושלגים ומאפשרים לעשות סקי.

העיר מתאימה לצעירים באווירתה ומציעה בילוי וחיי לילה תוססים. Arca Fiumana Port זוהי סירה ישנה הצפה על המים ופועלת כמסעדה. ביום היא מתפקדת כבאר-מסעדה ומשעות הערב היא הופכת למועדון סוער.  מקום בילוי נוסף מומלץ הוא מסעדת ruzmarin אשר יש בה אווירה צעירה ותוססת ומגישה תפריט בינלאומי הכולל דגים, פסטות ובשרים. היא ממוקמת מאחורי מלון פאלאס בכתובת Joakima Rakovca.

על העיר בקצרה
 • עיר נמל המאכלסת קרוב ל-300,000 תושבים.
 • מתאימה לצעירים ומאפשרת חיי לילה טובים.
 • מתאימה לחובבי ספורט.
 • ניתן לעשות טיולי הליכה באיזורים הכפריים ובין ההרים.
 • קרובה לעיר הנופש אופטיה – אחת הערים התוססות, הצעירות והמתויירות בקרואטיה.