לימודי רפואה בקרואטיה באוניברסיטת ספליט: המכינה לרפואה של תל אביב מדיקל קולג' תכין אתכם לקבלה והצלחה באוניברסיטה

אוניברסיטת ספליט נוסדה בשנת 1974 ולומדים בה כ-24,000 סטודנטים. היא בנויה מ-13 פקולטות ויש בה 124 חברי סגל. הפקולטה לרפואה באוניברסיטה הוקמה בשנת 1997 והחלה ללמד באנגלית בשנת 2011 והיא חלק מ-EUA, איחוד האוניברסיטאות האירופי. הפקולטה היא אחת מהצעירות בחוף הים האדריאטי ומהווה אוניברסיטה בולטת מאוד בתחום המחקר והאקדמיה העולמית. היא מתגאה ברמה גבוהה של הוראה ומחקר ושואפת למצוינות. יש לה שיתופי פעולה עם אוניברסיטאות שונות בעולם, ביניהן עם אוניברסיטת אוטאווה בקנדה ואוניברסיטת ויסקונסין בארה"ב. שיטת הלימודים מבוססת על טיפול מבוסס ראיות, ובית הספר שם דגש חזק מאוד על גישות קליניות ומעשיות. השאיפה היא כי התלמידים ישיגו פרספקטיבה מלאה של שילוב בין קידמה וטכנולוגיות מודרניות עם טיפול אישי של יחידים וקהילות. כ-60 סטודנטים מתחילים את התואר מדי שנה.

איך מכללת תל אביב מדיקל קולג' יכולה לעזור לך להתקבל ללימודי רפואה בקרואטיה כבר השנה?

אנו כאן כדי לעזור לך להתחיל את התואר ברפואה באוניברסיטה המתאימה ביותר עבורך בקרואטיה, להכין אותך לבחינות הקבלה, ולהפוך את הליך הכניסה לפשוט ככל האפשר.

במכללת תל אביב מדיקל קולג', אנו מבטיחים את קבלתך ללימודי רפואה במגוון אוניברסיטאות בקרואטיה, לצד ליווי מלא במעבר שלך לכל אוניברסיטה שתבחר.

המטרה העיקרית שלנו היא לקדם את ההצלחה האקדמית שלך .

גלו עוד על יתרונות המכינה המקיפה ביותר ללימודי רפואה בחו"ל של תל אביב מדיקל קולג'!

תופתעו לשמוע איך תכנית המכינה לרפואה שלנו יכולה להוביל אותכם ליעד במהירות, במקצועיות, וביותר קלות משחשבתם.

אנחנו כאן כדי לעזור לך בכל שלבי ההרשמה לאוניברסיטאות, ולהבטיח את מקומך ללמוד את התואר באנגלית ברפואה או רפואת שיניים בקרואטיה ולחיות בעיר תוססת ומרתקת.

אל תסתפקו במילה שלנו – צפו עכשיו בסרטוני ההמלצה שקיבלנו וראו מה הבוגרים שלנו אומרים על המכינה של תל אביב מדיקל קולג' . כיצד זה עזר להם להתקבל ולהצליח באוניברסיטאות המובילות לרפואה באירופה.

רוצים להרגיש איך זה ללמוד במכינה ? צפו בהרצאות לדוגמא

רוצים לשמוע עוד? יש לכם שאלות נוספות ? צרו קשר עכשיו לתיאום פגישת ייעוץ אישית ללא עלות , או בקרו בעמוד שאלות נפוצות

תכנית לימודים באנגלית

תכנית הלימודים באנגלית החלה בשנת 2011. התעודות המונפקות על ידי האוניברסיטה מוכרות על ידי מספר רב של מדינות בעולם, כגון ישראל, מדינות האיחוד האירופי וארצות הברית, ומאפשרות להתקדם ולעבוד במדינות אלה.

מסלול לימודים

המסלול אורך כ-6 שנים ומורכב מ-5,500 שעות של הוראה ישירה.

תכנית הלימודים עומדת בסטנדרטים האירופאיים. הידע והמיומנויות נרכשים בהדרגה במהלך התוכנית, ומשולבים בהמשך אל פרק הזמן של הסיבובים הקליניים המכשירים לעבודה הרפואית תחת פיקוח. הידע הנרכש תחילה הינו במדעי הטבע, ובהמשך במדעי הרפואה הבסיסיים ולבסוף במדעי הרפואה. השנה השישית מאפשרת תרגול בתחומים הבאים: רפואה פנימית, כירורגיה, מיילדות, פסיכיאטריה ורפואת משפחה. ההתנסות היא במשך 4.5 שבועות כל אחד(180 שעות), למעט רפואת משפחה שאורכת 2.5 שבועות (100 שעות). הסטודנטים מובילים ע"י המרצים-מרצה אחד לכל סטודנט.

מבנה שנת הלימודים

הלימודים מתחילים ב-1 באוקטובר ומסתיים ב-16 ביולי.

השנה האקדמית אינה מחולקת לסמסטרים, אלא ל"בלוקים", כאשר כל בלוק הוא קורס, ולאחריו ניתנים מספר ימים חופשיים ללמידה למבחן בהתאם לגודל הקורס. המעבר לקורסים הבאים ולשנים הבאות בתואר כרוך בהצלחה במבחנים הקודמים.

אוניברסיטת ספליט למדעי הרפואה בקצרה

 • אוניברסיטת ספליט נוסדה בשנת 1974.
 • בית הספר לרפואה נוסד בשנת 1997.
 • התוכנית הרפואית באנגלית החלה בשנת 2011.
 • באוניברסיטה 11 פקולטות, אקדמיה אחת לאמנויות ו -4 מחלקות אוניברסיטאיות.
 • באוניברסיטה 24,000 תלמידים.
 • מחקר מדעי ושיתופי פעולה בינלאומיים הם חלק מתחומי העיסוק של האוניברסיטה.
 • המרכז הקרואטי לבריאות עולמית מבוסס על בית הספר לרפואה באוניברסיטה מבחינת כוח האדם.

ספליט: עיר של פסטיבלים וארמונות

העיר ספליט היא העיר המרכזית בדלמטיה ובירת המחוז ספליט-דלמטיה שבקרואטיה. בעיר יש קרוב ל-300,000 תושבים והיא השניה בגודלה בקרואטיה.

האקלים של העיר הוא ים תיכוני, כלומר בקיץ חם ויבש בחורף גשום. הצמחיה היא ים תיכונית טיפוסית וכוללת בין השאר עצי דקל וקקטוסים בסביבת העיר.

מבחינה תחבורתית, ספליט היא צומת תחבורה חשוב במדינה. כביש מהיר מודרני מחבר בינה לבית זאגרב. מערכת התחבורה הפנימית שלה חדשה ויעילה ומאפשרת גישה קלה לכל חלקי העיר. נמל התעופה בעיר הוא השלישי בגודלו בקרואטיה מבחינת נפח הטיסות. העיר הינה מרכז תרבות וותיק בקרואטיה. המשורר בן העיר ספליט היא מרכז של תרבות קרואטית מזה זמן רב. יותר מכל ידועה העיר במוזיקאים הפופולריים שלה, המלחינים איבו טיירדוביץ' וזדנקו רונייץ' בני העידן היוגוסלבי ולהקת ההיפ הופ הקרואטית.

The Beat Fleet בקיץ מתקיים בעיר פסטיבל מוזיקה יוקרתי, ולאחריו פסטיבל תיאטרון. ארמון דיוקלטיאנוס בעיר הוא מתחם מוקף חומה ומהווה את נקודת העיניין המרכזית בעיר. יש בו מדרחוב עם מבנים עתיקים, מוזיאונים, גלריות וכמובן מגוון של בתי קפה ומסעדות. למי שאוהבים טבע וטיולים, גבעת מריאן ממוקמת במערב ספליט מאפשרת טיולים ארוכים, ג'וגינג ורכיבה. דרום הצוקים יהיו נהדרים למטפסים אלפינים. העיר ידועה כעיר חובבת ספורט ואף אירחה אירועי ספורט גדולים בעבר כגון משחקי הים התיכון בשנת 1979 ואליפות אירופה באתלטיקה בשנת 1990.

בעיר יש מגוון רחב של ענפי ספורט ומרכזי ספורט סגורים ופתוחים, בתשלום ובאופן חופשי. בעיר ישנם לא מעט פסטיבלים ואירועים מיוחדים בחודשי השנה. בחודש פברואר מתקיים קרנבל הנמשך יומיים וכולל מבחר פעילויות ותהלוכה של המקומיים עם מסיכות. קרנבל נוסף המתקיים בחודש זה הוא קרנבל הילדים, בו הם מסתובבים במסכות, שרים ורוקדים ברחובות העיר. בחודש אפריל מתקיימת תצוגה שנתית של סירות וספינות המוצגות בנמל העיר. במקביל נערך מצעד של סירות ביום האחרון של התצוגה.

הפסטיבל לקולנוע ים תיכוני מתקיים באמצע יוני ובו מוקרנים סרטים מקומיים. האירוע הגדול ביותר בספליט הוא פסטיבל הקיץ – הוא מתקיים במשך חודש מאמצע יולי ועד אמצע אוגוסט וכולל תיאטרון בובות, מוזיקה אופרה, מופעי מחול ועוד פעילויות במקומות רבים ושונים בעיר. חיי הלילה שהעיר מציעה מתאימים מאוד לצעירים, שכן פזורים בה המון בתי קפה ומועדונים.

מועדון מומלץ נקרא Bacvice והוא אחד המקומות הפופולארים ביותר לצעירים. למי שרוצה להתנתק מהרעש, קיימת האופציה לטיול רגלי לאורך קו החוף וישיבה באחת המסעדות הצופות לים.

ספליט בקצרה
 • בעיר יש קרוב ל-300,000 תושבים.
 • היא השניה בגודלה בקרואטיה.
 • בחודשי הקיץ מתקיים בה פסטיבל מוזיקה גדול.
 • מיקומה של העיר כמקלט תיירותי גורמת לאינטגרציה קלה לסטודנטים בינלאומיים, כאשר למעלה מ -49% מהאוכלוסייה דוברת אנגלית.