לימודי רפואה ברומניה באוניברסיטת ארד ע"ש ואסילי גולדיס: המכינה לרפואה של תל אביב מדיקל קולג' תכין אתכם לקבלה והצלחה באוניברסיטה

אוניברסיטת ואסילי גולדיס בארד שברומניה הוקמה בשנת 1990 והיא אחת האוניברסיטאות החדשות ביותר באירופה. למרות גילה הצעיר יחסית, היא הגיעה במהירות למוניטין טוב ולמצוינות וכיום נחשבת לאחת האוניברסיטאות המובילות ללימודי רפואה ברומניה ובאירופה כולה.

האוניברסיטה הפכה למבצר של מדע ותרבות טרנסילבנית ויורו-אזורית, המשתלבים בחלל האירופאי של מחקר וחינוך ומזוהים עם ארגונים בינלאומיים כגון: איגוד האוניברסיטאות האירופאיות – האיחוד האירופי, מצפה מגנה צ'ארה, "קרולוס מגנוס" קונסורציום אירופי, כנס הרקטור הדנובי – DRC, איגוד האוניברסיטאות הטרנס-קרפטיות, האיגוד הבינלאומי של נשיאי האוניברסיטה – IAUP, האקדמיה האירופית למדעים ואמנויות זלצבורג – אוסטריה, האיחוד לאוניברסיטאות היורו-אסיאתיות – EURAS ומחזיקה בתפקיד סגן נשיא הנציבות האירופית לבתי ספר – FEDE-מוסד המשתתף בכנסים של המועצה האירופית. האוניברסיטה התחילה עם 2 פקולטות בלבד – משפטים ושיווק. בשנת 1992 נפתחה הפקולטה לרפואה וכיום מתקבלים כ-30 סטודנטים בכל שנה למסלול באנגלית. באוניברסיטה כולה לומדים כ-6,000 סטודנטים. האוניברסיטה מקדמת לצד הכשרה מקצועית גבוהה, גם הישגים אישיים וחברתיים.

איך מכללת תל אביב מדיקל קולג' יכולה לעזור לך להתקבל ללימודי רפואה בחו"ל כבר השנה?

אנו כאן כדי לעזור לך להתחיל את התואר ברפואה באוניברסיטה המתאימה ביותר עבורך בחו"ל, להכין אותך לבחינות הקבלה, ולהפוך את הליך הכניסה לפשוט ככל האפשר.

במכללת תל אביב מדיקל קולג', אנו מבטיחים את קבלתך ללימודי רפואה במגוון אוניברסיטאות באירופה , לצד ליווי מלא במעבר שלך לכל אוניברסיטה שתבחר.

המטרה העיקרית שלנו היא לקדם את ההצלחה האקדמית שלך .

גלו עוד על יתרונות המכינה המקיפה ביותר ללימודי רפואה בחו"ל של תל אביב מדיקל קולג'!

תופתעו לשמוע איך תכנית המכינה לרפואה שלנו יכולה להוביל אותכם ליעד במהירות, במקצועיות, וביותר קלות משחשבתם.

אנחנו כאן כדי לעזור לך בכל שלבי ההרשמה לאוניברסיטאות, ולהבטיח את מקומך ללמוד את התואר באנגלית ברפואה או רפואת שיניים בחו"ל ולחיות בעיר תוססת ומרתקת.

אל תסתפקו במילה שלנו – צפו עכשיו בסרטוני ההמלצה שקיבלנו וראו מה הבוגרים שלנו אומרים על המכינה של תל אביב מדיקל קולג' . כיצד זה עזר להם להתקבל ולהצליח באוניברסיטאות המובילות לרפואה באירופה.

רוצים להרגיש איך זה ללמוד במכינה ? צפו בהרצאות לדוגמא

רוצים לשמוע עוד? יש לכם שאלות נוספות ? צרו קשר עכשיו לתיאום פגישת ייעוץ אישית ללא עלות , או בקרו בעמוד שאלות נפוצות

תכנית לימודים באנגלית

לתכנית ללימודי רפואה באנגלית מצטרפים בכל שנה 30 סטודנטים. התעודות שמונפקות על ידי האוניברסיטה מוכרות על ידי מספר רב של מדינות בעולם, כגון ישראל, מדינות האיחוד האירופי וארצות הברית, ומאפשרות להתקדם ולעבוד במדינות אלה.

מסלול לימודים

המסלול אורך כ-6 שנים. התכנית מחולקת ל-2 מחזורים של 3 שנים כל אחד. שלוש השנים הראשונות מתמקדות בלימודים פרה-קליניים, המכסים את היסוד והתאוריה של הרפואה. שלוש השנים האחרונות מתמקדות בלימודים קליניים, כולל ניסיון כירורגי בבית חולים. בית הספר מזוהה עם 2 בתי חולים מהגדולים במחוז. הסטודנטים ירכשו את הידע הרפואי ההולם של המדעים שעליו מבוססות שיטות מדעיות, לרבות עקרונות מדידת תפקודים ביולוגיים. הסטודנטים ילמדו את המבנה, התפקודים וההתנהגות של אנשים בריאים וחולים ואת היחס בין מצב הבריאות לבין הסביבה החברתית והפיזית של האדם, ידע הולם של דיסציפלינות קליניות ושיטות המספקות תמונה קוהרנטית של מחלות נפשיות ופיזיות, רפואה מנקודת מבט של מניעה וניסיון קליני בבתי חולים תחת פיקוח.

מבנה שנת הלימודים

השנה האקדמית מתחילה בתחילת אוקטובר ומסתיימת עד לתאריך ה-30 בספטמבר של השנה הקלנדרית הבאה, והיא מחולקת לשני סמסטרים. תקופות המבחנים, כמו בישראל, מתקיימות בחורף – בחודשים ינואר-פברואר, ובקיץ, בחודשים יוני-יולי.

אוניברסיטת ואסילי גולדיס למדעי הרפואה בקצרה

  • האוניברסיטה נוסדה בשנת 1990 והיא מהחדשות באירופה.
  • הפקולטה לרפואה נוסדה בשנת 1992.
  • כיום, כ -6000 סטודנטים לומדים באוניברסיטה.
  • 30 סטודנטים מתקבלים מדי שנה ללימודי רפואה באנגלית.
  • ה"אני מאמין" של בית הספר הוא"By Ourselves" .

ארד: עיר היסטורית משגשגת

ארד שוכנת על גדות נהר מורש ברומניה. גרים בה כ-160,000 תושבים והיא העיר ה-12 בגודלה במדינה וצמודה לגבול עם הונגריה. היא מרכז תעשייתי חשוב ואחת מעשרים הערים המשגשגות ביותר של רומניה עם תעשיות הכוללות קרונות רכבת ועיבוד מזון.

לעיר יש שני ערים תאומות ישראליות בעלות מאפיינים דומים השומרות על קשרים אקדמיים ומסחריים משותפים – גבעתיים ועתלית. יש בה תחבורה ציבורית יעילה ונוחה שמורכבת מרכבת תחתית, אוטובוסים וחשמליות שיחברו אתכם לכל נקודה בעיר.
ארד היא עיר יפיפיה משני עברי נהר המורש. היא משלבת ברחובותיה הרבה קסם רומנטי, חיי תרבות מלאים, היסטוריה ונופים שלא רואים בכל מקום. יש בה ארכיטקטורה מרשימה אותה ניתן לראות במבנים כגון ארמון העירייה הלבן וארמון התרבות. יש בה מגוון רחב של תיאטראות, כנסיות ומוזיאונים.

הקהילה היהודית בארד היא מבין החזקות ברומניה – עם בית כנסת בגנון מוריי שנבנה בתחילת המאה ה-19. רחוב Boulevardul Revolutiei הוא הרחוב הראשי בעיר, בו תוכלו ליהנות ממגוון רחב של מסעדות, בתי קפה, חנויות ושווקים וגם אפשרויות לבילויים בשעות הערב והלילה. Mooskea הוא בר מומלץ ופופולארי בקרב הסטודנטים הבינלאומיים בעיר. הטיילת בעיר תציע לכם טיול שקט עם נופים מדהימים במזג האוויר הנעים שבעיר. בעיר ישנה בריכת שחיה הנקראת "נפטון", היא השניה בגודלה באירופה וממוקמת ליד הנהר. בשל גודלה ומגוון הפעילויות שיש בה, מגיעים אליה למעלה מ-3 מיליון מבקרים בשנה. בנוסף, ישנו בעיר פארק מיוחד הנקרא Mureş Floodplain והוא יושב על גדול נהר המורש. הוא משתרע על פני שטח גדול מהעיר ארד ועד לגבול ההונגרי ומתאפיין באזורים מיוערים, חיות – מקטנות ועד גדולות, פעילויות שיט, ספורט ופנאי.

לימודי רפואה בארד מתאימים לסטודנטים שרוצים ללמוד באוניברסיטה מתפתחת ומתקדמת בעלת קשרי אקדמיים ענפים, ולחיות בעיר מתפתחת, שלווה והיסטורית עם עלויות מחיה נמוכות.

  • העיר ה -12 בגודלה ברומניה עם אוכלוסייה של כ- 160,000 תושבים.
  • אחת הערים המשגשגות ביותר של רומניה עם תעשיות הכוללות ייצור קרונות רכבת ועיבוד מזון.
  • אדריכלות מרשימה ומגוון רחב של מונומנטים, תיאטראות וכנסיות.
  • קהילה יהודית חזקה- בית הכנסת בארד נבנה בתחילת המאה ה -19.
  • תיאטרון ארד מארח את פסטיבל התיאטרון הקלאסי מדי שנה.